NOP brata się z antypolską Swobodą. "Nasza sprawa"

Narodowe Odrodzenie Polski nawiązał współpracę z ukraińską Swobodą - podaje ?Gazeta Wyborcza?. Jak przypomina, partia ta ma neofaszystowskie korzenie, a szczególnym kultem otacza pamięć o antypolskich akcjach OUN-UPA i oddziałach Waffen-SS Galizien. - To jest nasza sprawa, z kim się spotykamy - mówią w NOP na prośbę o komentarz.
"NOP zaprosił władze partii Swoboda do Warszawy pod koniec lipca. Na czele ukraińskiej delegacji przyjechał Taras Osaulenko, szef wydziału zagranicznego Swobody. W tym samym czasie na stronie Narodowego Odrodzenia Polski umieszczono komunikat: 'Na Ukrainie pojawiają się sygnały o gotowości do dialogu oraz widać czytelne zrozumienie wspólnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą demoliberalna rzeczywistość'. Dalej NOP informuje o 'rewolucyjnych aktach' i współpracy polskich i ukraińskich nacjonalistów" - czytamy w "Gazecie".

"Gazeta" opisuje historię i wartości Swobody. Współpraca NOP z tą partią dziwi nie tylko przedstawicieli antyfaszystowskiego stowarzyszenia Nigdy Więcej, ale i prawicowych polityków. - Przedstawiciel partii Swoboda gloryfikują oddziały, które w czasie II wojny światowej pod wodzą Bandery mordowały Polaków podczas rzezi wołyńskiej - mówi Mirosław Gilarski, do niedawna wiceszef klubu PiS w krakowskiej radzie miasta, obecnie w Solidarnej Polsce.

Więcej w "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:
Komentarze (117)
NOP brata się z antypolską Swobodą. "Nasza sprawa"
Zaloguj się
 • noducks

  Oceniono 34 razy 30

  czego sie spodziewac po wygolonych kundlach, ktorzy nie rozumieja, za jako untermensch ich idol adolf zrobilby z nimi to samo co z reszta polakow. tylko troche pozniej, bo w pierwszej fazie tacy kolaboranci i zdrajcy byliby mu potrzebni. skoro gloryfikuja adolfa, niech nie dziwi i gloryfikacja rzeznika bandery

 • grubymisiek1

  Oceniono 15 razy 13

  Faszystowska międzynarodówka. Co robi ABW?

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 13

  Ciekawe co do powiedzenia będzie miał Kaczor o swoim "patriotycznym" zapleczu

 • emigrant_1984

  Oceniono 14 razy 12

  Chlopcy Patryjoci, oni tylko aby komus po ryju dolozyc. Historii oni nie znaja. Jak moga znac skoro Hitler to dla nich bohater, a SS - malowani chlopcy. A wiec sa konsekwetni.

 • bioder65

  Oceniono 15 razy 9

  jutro chłopaki będą pomagali prezesowi nosić pochodnie.Takie ładne kominiarki na twarzach noszą wyborcy pisu

 • niewymierny

  Oceniono 14 razy 8

  Skąd to zdziwienie, przecież to towarzystwo gloryfikuje także Hitlera i faszyzm.

 • rado78

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież NOP to debile, to co się dziwicie....

 • bronimir

  Oceniono 10 razy 8

  PiS też jest chyba i cichym sojusznikiem. Kaczyńscy nie protestowali po postawieniu pomnika Bandery przez pewnego pryszczatego pana z Ukrainy. Z Kremu do Kijowa bliżej niż do Warszawy.

 • x-teodoziusz-x

  Oceniono 8 razy 6

  Zdrajcy narodu polskiego.Bratają się z mordercami naszych dziadków.Prawdziwe faszystowskie braterstwo.ZDRAJCY ZDRAJCY !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX