Wiadomości >  Archiwum

Silne trzęsienie ziemi w Meksyku. Są ofiary śmiertelne

k, PAP
11.12.2011 08:08
A A A Drukuj
Trzęsienie ziemi o sile 6,8 st. według skali Richtera nawiedziło w sobotę o godz. 19.47 wieczorem czasu miejscowego (2.47 w niedzielę czasu polskiego) stan Guerrero położony na południowym zachodzie Meksyku - poinformował amerykański Instytut Geofizyczny (USGS). Według wstępnych informacji co najmniej trzy osoby zginęły.
Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju - mieście Meksyk, gdzie zakołysały się wysokie budynki. Ludzie wybiegali z domów i gromadzili się na ulicach. Na krótko ewakuowano klientów z galerii handlowych.

Wstrząsy trwały wyjątkowo długo. - Było bardzo silne. Wszystkie służby ratunkowe postawiono w stan pogotowia - poinformował burmistrz miasta Meksyk Marcelo Ebrard.

Dodał, że część miasta została pozbawiona energii elektrycznej. Miasto Meksyk położone jest częściowo na wyschniętym dnie jeziora, które jest niestabilne i ma tendencje do wzmacniania wstrząsów tektonicznych.

Według USGS, epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości ok. 126 km na północ od portowego miasta Acapulco, w rejonie miejscowości Teloloapan na głębokości ok. 60 km.

Kilka dróg zostało zablokowanych przez głazy i lawiny ziemne wywołane przez wstrząsy. Nie wystąpiło zagrożenie falami tsunami.

Tagi:

Komentarze (14)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX