Tajemnicza dymisja kapitana z ABW - ważnej postaci w Agencji. Po aferze w MSWiA

Kpt. Piotr Durbajło, wiceszef departamentu bezpieczeństwa teleinformatycznego i doradca szefa ABW, został odwołany ze stanowiska - podaje "Gazeta Wyborcza". Źródła "Gazety" podają, że kapitan mógł mieć związek z aferą przy przetargach informatycznych w MSWiA - blisko współpracował z Andrzejem M.
"ABW nie odnosi się do spraw kadrowych" - odpisała nam rzeczniczka ABW ppłk Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska, gdy "Gazeta" zapytała, czy Durbajło dalej pełni kierowniczą funkcję przy nadzorze nad bezpieczeństwem informatycznym kraju.

Ta wstrzemięźliwość jest zastanawiająca - kapitan do niedawna był jedną z twarzy ABW. Należał do nielicznej grupy funkcjonariuszy Agencji występujących publicznie. Jako wiceszef DBTI pokazywał się w mediach i na konferencjach naukowych. Był też doradcą ds. teleinformatycznych szefa ABW gen. Krzysztofa Bondaryka.

Według źródeł "Gazety" w CBA i Prokuraturze Generalnej kapitan został odwołany po zatrzymaniu w październiku Andrzeja M., do 2010 r. dyrektora Centrum Projektów Teleinformatycznych MSWiA - prokuratura zarzuca mu korupcję przy przetargach na sprzęt i oprogramowanie instytucji podlegających resortowi.

Durbajło blisko z nim współpracował. "Gazeta" podaje cztery przyczyny, dla których mógł zostać zwolniony - więcej w Wyborczej.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (6)
Tajemnicza dymisja kapitana z ABW - ważnej postaci w Agencji. Po aferze w MSWiA
Zaloguj się
 • laiknetowy

  Oceniono 2 razy 2

  zaraz zaraz.....a to nie ten sam pan co to siedzial w komisji ministerstwa nauki i wybieral na szefa instytutu naukowego NASKu... swojego ówczesnego szefa? czyzby ro zbieg okolicznosci, ze obecnie jest afera z NASKiem, ze oddal Agorze domeny polska.pl i poland.pl..... oj cos ten smrod szeroko idzie

 • iremus

  Oceniono 3 razy 1

  Niech żyje solidarnościowe państwo aferzystów.

 • jaakj

  Oceniono 1 raz 1

  Wilki pilnują stada baranów. Co na to Pasterz?

 • osiolek_pepe

  Oceniono 2 razy 0

  To już druga afera w ramach tzw. "grillowania Schetyny" którą sprawdza CBA.

 • tkm333

  Oceniono 4 razy 0

  Doradca Bondaryka, prawej ręki DonTuska! I wszystko na ten temat.

 • oservattoreromano

  0

  Tam dopiero kręcą lody....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX