Legierski w TOK FM o swojej rezygnacji: Zieloni powinni współpracować z Palikotem, nie SLD

- To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie przyszło mi podejmować w ostatnim czasie - Krystian Legierski, Radny m.st. Warszawy, a do niedawna członek partii Zieloni 2004, mówił w Poranku Radia TOK FM o przyczynach swojej rezygnacji. - Miałem nadzieję, że partia będzie skłonna podjąć decyzję o zmianie kierunku, filozofii, otwarciu się na nowe środowiska.
Wczoraj, podczas kongresu Zielonych 2004, Krystian Legierski podjął decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii. - Z Zielonymi jestem związany już prawie od 10 lat i sporo energii, emocji i serca włożyłem w tę partię i ruch. Dlatego to była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie przyszło mi podejmować w ostatnim czasie - mówił Legierski w TOK FM.

Krystian Legierski mówił, że poniósł osobistą porażkę jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. - Byłem zwolennikiem wspólnego startu Zielonych z Januszem Palikotem. Oczywiście nie byłem zwolennikiem wchodzenia do Ruchu Palikota, ale chciałem, żebyśmy razem z nim startowali, bo czułem, że to będzie dla Zielonych szansa, żeby przełamać niemoc, która trwała przez wiele lat i szansa na zdobycie mandatów - tłumaczył poranny gość TOK FM. - Niestety, moja koncepcja poniosła porażkę, moi koledzy i koleżanki zadecydowali, że pójdziemy wspólnie z SLD i socjalistyczno-czerwoni koledzy pociągnęli nas na samo dno - ubolewał Legierski.

- Miałem nadzieję, że po tej porażce na kongresie zostaną wyciągnięte wnioski, że partia będzie w stanie podjąć decyzje o zmianie kierunku, filozofii, otwarciu się na nowe środowiska - mówił Krystian Legierski. I wyjaśniał przyczyny swojej rezygnacji: - Na zarządzie krajowym kilka tygodni temu postawiłem warunek, że partia musi być zdolna do uzdrowienia niezdrowych relacji personalnych, które od wielu miesięcy w Zielonych występowały, polegających m.in. na łączeniu funkcji w zarządzie partii z funkcjami w fundacjach.

Ruch Palikota? "Zbiór przypadkowych ludzi, ale im kibicuję"

Krystian Legierski zdradził też w Poranku TOK FM co myśli o Ruchu Palikota. - Mam wiele zastrzeżeń do RP, które mam nadzieję się nie potwierdzą. To jest dość przypadkowy ruch, któremu kibicuję, ale jednak ci parlamentarzyści, którzy zostali wprowadzeni do Sejmu, nie są znani szerszej publiczności - zauważył Legierski. I dodał: - Mam nadzieję, że Januszowi Palikotowi i tym ludziom, których znam, Wandzie Nowickiej, Annie Grodzkiej, Robertowi Biedroniowi, uda się opanować to wszystko i nadać temu taką twarz, że w najbliższych wyborach ludzie będą na nich głosować nie w geście protestu, ale zaufania do tego co robią.

- Nie wiadomo co ci ludzie zrobią, jak zaczną działać, jakie mają historie, poglądy, to wszystko dopiero przed nami. Kibicuję im, bo zrobili coś dużego - podkreślał gość TOK FM. - Absolutnie nie deklaruję, że chcę wstępować do Ruchu Palikota, ale jestem otwarty na współpracę we wszystkich tematach, które będzie można z nimi realizować - mówił Krystian Legierski w Poranku TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (8)
Legierski w TOK FM o swojej rezygnacji: Zieloni powinni współpracować z Palikotem, nie SLD
Zaloguj się
 • jaakj

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, że się do Sejmu nie załapał. Byłoby trzech Zielonych.

 • maiki9999

  0

  .,.,1 DO RADNEGO MIASTA WARSZAWY KRYSTIANA LEGIERSKIEGO . KRYSTIAN LEGIERKI ODDAJ MOJE PIENIĄDZE ZAINWESTOWANE PRZEZE MNIE W KLUB M25 NA MIŃSKIEJ W WARSZAWIE. WZIĄŁEM POŻYCZKĘ BANKOWĄ NA SWOJE MIESZKANIA,INWESTUJĄC JE W KLUB M25,TAKŻE I SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACĘ FIZYCZNĄ. PO ZAINWESTOWANIU JUŻ WSZYSTKICH MOICH PIENIĘDZY ,LEGIERSKI MÓJ PRAWNY WSPÓLNIK ZA POMOCĄ SWOICH GORYLI I KRUCZKÓW PRAWNYCH,USUNĄ MNIE SIŁĄ ZE SPÓŁKI,BEZ GROSZA ZWROTU MOICH WKŁADÓW FINANSOWYCH. 2 OBECNIE JESTEM CZŁOWIEKIEM BEZDOMNYM ,ZRUJNOWANYM PSYCHICZNIE I BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA I Z DŁUGAMI . OBDUKCJE LEKARZA SĄDOWEGO ZAGINEŁY W SĄDZIE. CZY BĘDĄC BYŁYM WYCHOWANKIEM DOMU DZIECKA,MAM JAKĄKOLWIEK SZANSĘ W WALCE Z PRAWNIKIEM KRYSTIANEM LEGIERSKIM,KTÓRY MA ZNAJOMOŚCI WE WSZELKICH INSTYTUCJACH PRAWA?! 3 CZY TAKA OSOBA JAK LEGIERSKI POWINNA SPRAWIAĆ FUNKCJE SPOŁECZNE? CZY LUDZIE KTÓRYM JEST CIĘŻKO UDOWODNIĆ ICH ZŁO,DALEJ BĘDĄ KORZYSTAĆ Z OWOCÓW NIEPRAWOŚCI KTÓRE POPEŁNILI?WESZŁA NOWA USTAWA O NĘKANIU. CZY TO JEST NĘKANIE,CZY MOJE WOŁANIE O POMOC? DLA KAŻDEGO TO COŚ INNEGO ZNACZY. WSZYSTKO ZALEŻY OD TEGO JAKĄ MASZ POZYCJĘ SPOŁECZNĄ. KRYSTIAN LEGIERSKI ILE BĘDZIE JESZCZE OFIAR?! Podp. Mariusz Cechowski
  Krystian Legierski radny warszawy wypowiadasz się w wielu wywiadach jak to pięknie i szczęśliwie doszedłeś do tego co masz.ale nie odważysz się powiedzieć prawdy. Powiedz wprost HIPOKRYTO co zrobiłeś z człowiekiem który ufał ludziom. Wszystko ci się świetnie układa i spełniają ci się plany ,ale moim kosztem . okradłeś mnie Legierski. Jeśli jesteś honorowy to oddaj mi dach nad głową,a nie udawaj że tak troszczysz się o innych którzy żyją w nędznych warunkach. Hipokryta to twoje imię. Noś ten napis na koszulce by inni to widzieli. Nic innego nie mogę napisać o tobie jak tylko zwykły bandzior,który się posługuje innymi ludźmi by torować sobie drogę ku władzy. Puki nie wyślesz swoich ludzi by mnie nawet odważę się napisać ZABIJĄ będę walczył o swoje. chyba że sam przemyślisz sprawę i oddasz mi skradzione przez ciebie moje pieniądze ,a tym samym dach nad głową. Skuteczność Krystiana Legierskiego to psychopatyczna umiejętność omotania ludzi mu potrzebnych: jest duszą towarzystwa, natychmiast się zaprzyjaźnia. Jestem przykładem takiego omotania. Jeśli zaś trafia na osobę odporną, staje się ciemnoskórym gejem prześladowanym przez homofobów-rasistów. Przed laty często używał tej opcji podczas ogólnopolskiej obrony klubu Le Madame za pomocą omotanych przez siebie mass mediów. Ówczesnego burmistrza Śródmieścia w latach 2005-2006 wręcz szantażował swoją orientacją seksualną. Żyjemy w czasach, kiedy orientacją seksualną można straszyć ludzi, grożąc im przyklejeniem etykiety „homofob”.

  Mariusz Cechowski 

 • redgunner

  0

  Zieloni z PSL czy zieloni z Zielonych - co za różnica? Przy korycie nikt by ich nie odróżnił.

 • rabingoldblatt

  0

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,10497154,Legierski_w_TOK_FM__Palikot_traktuje_polityke_jak.html
  Krystian Legierski wzór cnót i wiarygodności. .

  Co trzeba się silniejszemu na lewicy przypodobać??

  Obrzydzenie bierze.

 • jaakj

  Oceniono 5 razy -1

  Zieloni 2004to jakaś partia ufoludków?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX