Pro Life donosi na Nowicką do prokuratury. 'Niedopuszczalne...'

Wanda Nowicka

Wanda Nowicka (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Fundacja PRO-Prawo do życia chce odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, dlatego złożyła zawiadomienia do prokuratury w związku z ujawnionymi kilka dni temu informacjami na temat kierowanej przez nią Federacji na Rzecz kobiet i Planowania Rodziny.
Wynikało z nich. m.in, że Nowicka brała pieniądze na działalność stowarzyszenia od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz firmy produkującej i dystrybuującej przyrządy służące do wykonywania aborcji. Teraz Fundacja zarzuca wicemarszałek Sejmu nielegalny lobbing i promowanie nielegalnych środków wczesnoporonnych - mówi Aleksandra Michalczyk.

Zdaniem Fundacji, " jest niedopuszczalne, aby osoba, która przez lata prowadziła działalność lobbystyczną miała tak wielki wpływ na proces ustawodawczy." Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego, członka Rady Fundacji dalsze zajmowanie przez Wandę Nowicką stanowiska wicemarszałka Sejmu byłoby przejawem korupcji politycznej i przyczyniłoby się do obniżenia autorytetu Sejmu.

Odwołania Nowickiej już w piątek zażądał także Klub Solidarna Polska, który w tym tygodniu zapowiedział złożenie takiego wniosku w Sejmie.- To wszystko w naszej ocenie jest podstawą do dyskusji czy pani Wanda Nowicka powinna być wicemarszałkiem Sejmu. Przypominam, że wicemarszałek zastępuje marszałka, który stoi na czele praw i godności parlamentu. To wicemarszałkowie reprezentują parlament, a zatem całe społeczeństwo na zewnątrz - mówił Arkadiusz Mularczyk.

Tymczasem wicemarszałek Sejmu tłumaczyła się, że nie ma nic nagannego w tym, że kierowana przez nią Federacja pozyskiwała środki od legalnych instytucji, organizacji, fundacji czy sektora prywatnego. - Działam z pobudek ideowych - tłumaczyła.

I zapewniała: - Dodatkowo wyjaśniam, że Federacja pozyskując środki finansowe na realizację celów statutowych od organizacji międzynarodowych, fundacji, sektora prywatnego czy organizacji mających podobne cele statutowe do naszych, od zawsze kieruje się zasadą, że to my wyznaczamy cele naszej działalności, a nie że ktoś nam wyznacza zadania. W jej obronie stanął Janusz Palikot: - W imię kontrreformacji katolickiej próbuje się zgnoić wicemarszałka Sejmu - skomentował.

"Nowicka do komisji etyki" vs "To normalna sytuacja..." [KOMENTARZE]

Niewdzięczne Zawody. Czy można polubić kanara? [WIDEO]>>>


Zobacz także
 • Wanda Nowicka Nowicka: Gowin i Niesiołowski nie różnią się od fanatyków religijnych
 • Wanda Nowicka Nowicka: Zawieszę pracę w Federacji. By nie być w kręgu podejrzeń
 • Wanda Nowicka "Nowicka do komisji etyki". "To normalna sytuacja..." [KOMENTARZE]
Komentarze (426)
Pro Life donosi na Nowicką do prokuratury. 'Niedopuszczalne...'
Zaloguj się
 • no4nwo

  Oceniono 53 razy 49

  a ja się nie zgadzam, żeby wpływ na proces ustawodawczy miał wszędobylski, złodziejski, pasożytniczy, chciwy, bezczelny i zgniły kościół kat.

  i co? i gó.... katabasy załgane panoszą się aż się kurzy, pasą się na pieniądzach podatników i wpi.%dalają się w życie prywatne tysięcy polskich rodzin, również tych niekatolickich.

  kiedy to się skończy?

 • benek231

  Oceniono 42 razy 40

  Tzw. "Pro-Life" to religianckie swiry. Nowicka dzialala zgodnie z prawem, a religianckie swiry powinny sie douczyc co oznacza lobbying. Nowicka nie uprawiala lobbingu na rzecz wspomnianych firm. Zadnego lobbyingu.

  Mysle, ze Tusk powinien pozbyc sie Gowina i Niesiolowskiego.

  Ponadto, jak na razie, Nowicka ma immunitet, wiec religiantom wypada poczekac do zakonczenia kadencji.

 • divino

  Oceniono 33 razy 33

  Ciekawe ile firma farmaceutyczna (ta sama od Nowickiej) przekazuje w różnej formie pomocy dla organizacji charytatywnych związanych z kościołem. Być może kupują tym samym milczenie.
  Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

  Stowarzyszenie Charytatywne POMOC BLIŹNIEMU im. Matki Teresy z Kalkuty
  ul. Świętokrzyska 30 lok 149, 00-116 Warszawa
  suma: 10 000,00 zł

  Lubuskie Katolickie Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych
  ul. 11 Listopada 30, 68-200 Żary
  Suma: 15 000,00 zł

  Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna
  ul. Słoneczna 63, 66-400 Gorzów Wielkopolski
  Suma: 15 000,00 zł

  Caritas Diecezji Ełckiej
  ul. 3-go Maja 10, 19-300 Ełk
  suma: 10 000,00 zł

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej
  ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn
  suma: 15 000,00 zł
  forum.gazeta.pl/forum/w,29,130690416,,klienci_przemyslu_aborcyjnego.html?v=2

 • bleblecz

  Oceniono 33 razy 29

  Bo jak jej nie odwołają to co..?

  udusicie ją różańcami bando nazikato oszołomów

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 33 razy 29

  To przykościelne bydło nie ma umiaru. Nie pozwolimy klerowi zawłaszczać Polski. Kler walczy o naszą kasę. NIGDY! Odciąć kler od rabowania Polski. Nie godzimy się na zabieranie 6-ciu miliardów PLN przez nierobów w sutannach. Cała ta akcja przeciwko pani Nowickiej ma to na celu. Obrzucanie błotem. Katole wbijcie sobie do łbów! Kończy się era wpływów sitwy watykańskiej na finanse Polski. Proces ten rozpoczął się i nawet jak wykończycie panią Nowicką, nie zatrzymacie procesu waszego rozpadu!

 • grzela53

  Oceniono 30 razy 26

  A niech ta fundacja Pro-Prawo. napisze zkąd oni mają środki na "działalność statutową"

 • kacze_buty

  Oceniono 27 razy 25

  odwołać wszystkich zwolenników mafii watykańskiej gdyż mają wpływy na ustawodawstwo

 • lorak79

  Oceniono 24 razy 24

  To wicemarszałkowie reprezentują parlament, a zatem całe społeczeństwo na zewnątrz - mówił Arkadiusz Mularczyk. -
  Dokładnie, panie Mularczyk, dokładnie - i Nowicka reprezentuje te 10% społeczeństwa, co głosowało na RP. w tym mnie. Nie ma szans na jej odwołanie, bo PO potrzebuje głosów RP żeby przepchać ustawy, z którymi nie zgadza się PSL.

 • robmar2007

  Oceniono 24 razy 22

  Kościół może lobbować poprzez swoich wyznawców - posłów w sejmie???
  Jeśli tak, to i Nowicka może.
  Jeśli posłowie-katolicy zapomną w sejmie, że nie reprezentują wyłącznie swoich ziomków, swoich "braci w wierze" i innych swoich, to zarzucanie Nowickiej, że kogoś reprezentuje, jest czystą hipokryzją.
  Należy wyrugować kościół z państwa i polityki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje