Kaczyński: Aparat państwowy jest wykorzystywany do zastraszania opozycji

09.11.2011 12:03
Jarosław Kaczyński podczas konferencji

Jarosław Kaczyński podczas konferencji (fot. TVP Info)

Jarosław Kaczyński stwierdził, że polska demokracja jest zagrożona. - Kontrole CBA u producentów papryki, kontrole Sanepidu w piekarni, którą odwiedzałem - wyliczał. - Aparat państwowy zupełnie ostentacyjnie jest wykorzystywany do zastraszania tych, który popierają opozycję - podsumował.
Zagrożeniem dla demokracji jest też zdaniem Kaczyńskiego "brak elementarnej równowagi w mediach". - Trzeba z tym walczyć, trzeba budować kontrobieg informacji - zalecił.

"Partie, które są formalnie opozycyjne służą rządzącym"

- Mamy kryzys polskiego parlamentaryzmu. To, co dzieje się w Polsce. przypomina sytuację w parlamentach na Wschodzie. Pojawiają się formacje o charakterze niepoważnym i odgrywają rolę instrumentów rządzących. Formalnie są w opozycji lub koalicji, a naprawdę służą załatwianiu spraw, na których zależy establishmentowi. One przedstawiają się jako antyestablishmentowe, a oczywiście takie nie są - mówił prezes PiS.

- W Polsce wybuchła wojna cywilizacyjna. Sprawa krzyża jest tu tylko symbolem. To sfera polityki oświatowej, kulturalnej Naśladowanie zjawisk, które na zachodzie Europy pojawiły jeszcze przed pierwszą wojną światową jest śmieszne i żałosne. Ekspansja zdziczenia jest groźna dla Polski, chcemy zdecydowanie się temu przeciwstawić.

O polityce zagranicznej: "Dyktat dwóch państw, który nie jest w naszym interesie"

- My w tej chwili poddajemy się dyktatowi dwóch państw. Jest pytanie, czy w naszym interesie jest na to się zgadzać. Naszym zdaniem, nie jest to w naszym interesie - stwierdzil Kaczyński. Podkreślał, że droga Polski do euro jest ''drogą samobójczą''.

Odniósł się także do rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej: - Sprawa smoleńska jest bardzo ważna. Odnosi się nie tylko do naszych uczuć, ale też do elementarnych interesów naszego narodu. Ta sprawa też będzie przez nas podnoszona. Uważamy, że Polskę stać na to, żeby prowadzić politykę podmiotową.

Druga fala polskiego kapitalizmu

Szef PiS zapowiedział, że jego najważniejsza dla jego partii jest walka z kryzysem - To nie tylko kwestia uregulowania deficytu, ale też szereg przedsięwzięć, które mają służyć temu, żeby w 2020 r. Polska była krajem, który nie zmarnował tego dziesięciolecia. Mamy warunki, które pozwalają, żeby Polska była nieporównywalnie bogatsza i zapewniała obywatelom znacznie lepsze warunki życia. Naszym atutem są zasoby - mówił.

- Polsce potrzebna jest druga fala kapitalizmu. Tą pierwszą, z lat '90 zawdzięczamy głównie inicjatywie milionów przeciętnych ludzi, którzy zaryzykowali. Obecnie są złe warunki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Trzeba to zmienić. Tylko wielkie odblokowanie i stworzenie podstaw kapitałowej dla rozwoju przedsiębiorczości może to zmienić - dodał.

Zobacz także
 • Marzena Wróbel w Poranku TOK FM "Przychodzą chwile, kiedy trzeba zażądać sprawiedliwości"
 • 3 posłów PiS głosowało przeciw Kuchcińskiemu
Komentarze (395)
Kaczyński: Aparat państwowy jest wykorzystywany do zastraszania opozycji
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 49 razy 47

  Panie Kaczyński, jestem tramwajarzem (samoukiem tzn. nie że sam nauczyłem się obsługiwać tramwaj, a SAM zdobywam wiedzę ogólną) i z bólem odnotowuje, że nienawidzę Pana. Nie potrafię tego wytłumaczyc dlaczego. Mówi Pan "brat, matka, ból, ojczyzna, Bóg, honor, Polska", a dla mnie te słowa, w pańskich ustach, brzmią jak ostatni chłam jak ....bełkot pijaka. Dla mnie był Pan i pozostanie oszustem, fałszerzem i uosobieniem moralnego skundlenia.

 • okul_wr

  Oceniono 15 razy 15

  Chodziłem dzisiaj od rana po ulicach miasta- ludzie szli do pracy, dzieciaki do szkoły, nikt do nikogo nie strzelał. Każdy uczciwy człowiek zajmował się swoimi sprawami. Nie widziałem, aby ktoś do kogoś strzelał. PANIE PREZESIE, GDZIE TA WOJNA?!

 • pan.szklanka

  Oceniono 9 razy 9

  "Naśladowanie zjawisk, które na zachodzie Europy pojawiły jeszcze przed pierwszą wojną światową jest śmieszne i żałosne." Prezes miał zapewne na myśli:
  - podcinanie włosów w nosie
  - higiena jamy ustnej.
  - unikanie mlaskania w towarzystwie

 • klawo-egon-jak-cholera

  Oceniono 8 razy 8

  A ten chłop pańszczyźniany znowu podważa wyrok niezawisłego sądu. Tak jak cała rodzina PiS-ułomków ma gdzieś Prawo i Sprawiedliwość w głębokiej pompie.

 • aksolotl

  Oceniono 7 razy 7

  Jarosławie Kaczyński - was nie trzeba zastraszać, was trzeba leczyć.
  Opozycją to przestaliście być już dawno, mniej więcej odkąd normalni ludzie zaczęli uważać PiS za sektę.
  Sekt natomiast nikt nigdy nie zastraszy bo przynależącym do niej jest całkowicie obojętnie czy czarne jest białe czy białe jest czarne, i tak ślepo wierzą w to co mówi (czy też często bredzi) jej guru.

 • jan-marian69

  Oceniono 6 razy 6

  To szok po stracie ukochanego Zbyszka... Przejdzie mu jak sobie znajdzie innego. Hoffman ? Brudziński ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje