300 głosów za Kopacz! Pierwsza kobieta marszałkiem Sejmu

Marszałkiem Sejmu VII kadencji została wybrana dotychczasowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska - Ewa Kopacz. Jest pierwszą kobietą na tym stanowisku. Na Ewę Kopacz zagłosowało 300 posłów, na Marka Kuchcińskiego z PiS - 150.
Po ogłoszeniu wyników, marszałek senior Józef Zych przekazał Ewie Kopacz prowadzenie obrad pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Życzył jej, by była marszałkiem wszystkich posłanek i posłów.

- Za okazane zaufanie i powierzoną odpowiedzialność z całego serca dziękuję - powiedziała Ewa Kopacz, po ogłoszeniu wyników głosowania. Przypomniała, że "przed chwilą wszyscy posłowie składali ślubowanie, a w tym ślubowaniu były słowa szczególnej wagi".

- Każdego dnia, kiedy będziemy się różnić tu na tej sali, kiedy będziemy mieli odmienne poglądy polityczne, pamiętajmy słowa roty, które powtarzaliśmy podczas ślubowania. Pamiętajmy również o tym, że musimy być wierni konstytucji i służyć nie sobie, ale tym, dzięki, którym tu jesteśmy, wszystkim Polkom i Polakom - powiedziała, jeszcze raz dziękując Ewa Kopacz.

Samo głosowanie był poprzedzone serią wystąpień posłów PiS, którzy zadali serię pytań dotyczących katastrofy smoleńskiej.

Więcej o:
Komentarze (90)
300 głosów za Kopacz! Pierwsza kobieta marszałkiem Sejmu
Zaloguj się
 • signal

  Oceniono 18 razy 10

  Gratulacje Pani Ewo !

 • palo_ma1

  Oceniono 12 razy 8

  Posłowie PiSu wnieśli na butach do sali sejmowej dużo smoleńskiego błota.

 • varissa

  Oceniono 10 razy 6

  A świry spowite SZTUCZNĄ MGŁĄ i zamroczone HELEM dalej swoje!!!!!!
  Kiedy wyprowadzka z Wawelu???

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 6 razy 4

  Brawo, pani Kopacz..
  i niedajmy sie zwariowac narodowo-katolickimi sloganami

 • donek.na.madagaskar

  Oceniono 2 razy 2

  Żal i POrażka na stracie.

 • an59za

  Oceniono 2 razy 2

  Kopaczowa, to nieudany egzemplarz ministra zdrowia i całkowicie pozbawiony uprawnień do tytułu Marszałka Sejmu RP. Ta kobieta powinna zniknąć z życia politycznego.

 • zawsze_mondry

  Oceniono 6 razy 2

  Ale wam GW pierze te berety. Dyskusja dotyczyła KŁAMSTW tej oszustki kopacz, która bezczelnie łgała prosto w kamery i prosto w oczy! Czy oszust może być marszałkiem sejmu? według PO tak!

 • krrit2

  Oceniono 2 razy 2

  Burakom z PiSu (A) należy się prztyczek w nos za wystawiania kontrkandydata na marszałka . Ustalic ilość wicemarszałków na 5 i wybrać kandydata z PiSu "ziobrowego" (mam nadzieję że wystawią) - zamiast Kuchcińskiego . Juz słyszę ujadanie watachy ,że to niezgodne z tradycją itp - ale sami zaczeli wystawiając swojego kandydata na marszałka.
  Trzymam kciuki za "ziobrystów" (nie wierzę co piszę :-)),że będą mieli jaja i wystawią swojego kandydata na wicemarszałka , a inne kluby się dogadają i kuchciński przepadnie

 • ja_wojt_wam_to_mowie

  Oceniono 4 razy 2

  No cóż ,należy przyjąć do świadomośći ,że ok 20% Polaków ma oględnie nierówno po sufitem skoro głosowało na PiS. Powinni być zachwyceni smoleńską inauguracją Sejmu VIIk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX