Ziobryści stworzyli własny klub parlamentarny - Solidarna Polska

Popierający Zbigniewa Ziobrę posłowie PiS stworzyli własny klub parlamentarny Solidarna Polska - powiedział na konferencji prasowej nowego klubu jego szef Arkadiusz Mularczyk. Wystąpił wraz z Ziobrą, Jackiem Kurskim, Tadeuszem Cymańskim i innymi ziobrystami.
Nowy klub Solidarna Polska ma być gestem solidarności wobec wyrzuconych z PiS europosłów: Ziobry, Cymańskiego i Kurskiego. Nowy klub tworzy 16 posłów m.in.: Mieczysław Golba, Beata Kempa, Patryk Jaki, Andrzej Dera, Arkadiusz Mularczyk.

PEŁNA LISTA CZŁONKÓW SOLIDARNEJ POLSKI>>

Mularczyk: "Naszą intencją nie jest tworzenie nowej formacji politycznej"

Patronem klubu ma być Zbigniew Ziobro. Patryk Jaki, młody poseł z Opola, będzie rzecznikiem prasowym. Jak powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Mularczyk, szef Solidarnej Polski, nowy klub ma pozwolić na zmiany na polskiej prawicy, które zapewnią jej wygranie kolejnych wyborów.

- Nie występujemy z partii Prawo i Sprawiedliwość. Partia jest jedna, jest nią Prawo i Sprawiedliwość. Naszą intencją nie jest tworzenie nowej formacji politycznej, ale połączenie się z Prawem i Sprawiedliwością Wszyscy tu obecni są członkami Prawa i Sprawiedliwości - mówił Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej. - Zostaliśmy wyrzuceni za to, że przedstawiliśmy pozytywny program reform Prawa i Sprawiedliwości, które pozwolą tej partii zwyciężać. Do tanga trzeba dwojga. W tej chwili piłka jest po drugiej stronie - mówił.

Ziobro: "To jest gest zmierzający do porozumienia"

- Klub PiS jest i działa, ale powstaje też nowy klub Solidarnej Polski. Być może ostatnia deska ratunku. Ostatni mosteczek, który łączy nasze środowiska. Ale my chcemy, żeby stał się wielkim mostem prowadzącym do zgody i porozumienia - powiedział Zbigniew Ziobro. Dodał, że "takie gesty są bardzo ważne w polityce, bo dają nadzieję, że można się porozumieć" - To jest ważny gest zmierzający do porozumienia - zapewnił.

Hofman: "Wszystkie deklaracje o jedności były nic nie warte"

Założenie nowego klubu oznacza, że "wszystkie deklaracje o jedności były nic nie warte" - tak rzecznik PiS Adam Hofman komentuje informacje o utworzeniu nowego klubu przez polityków PiS związanych ze Zbigniewem Ziobrą. Według Hofmana w statucie PiS prawdopodobnie jest zapis, mówiący, że gdy ktoś zakłada klub oznacza to automatycznie, że przestaje być członkiem partii.

Jeszcze dziś eurodeputowany Zbigniew Ziobro zapowiadał, że nie będzie walczył z Prawem i Sprawiedliwością, nawet jeśli zostanie definitywnie wykluczony z tej partii. Polityk mówi, że cały czas ma nadzieję, że PiS będzie jego partią. Przypomina, że w 2001 roku całym majątkiem poręczył kredyt , który partia zaciągnęła na kampanię.

W piątek Zbigniew Ziobro oraz dwóch popierających go europołów zostało decyzją władz Prawa i Sprawiedliwości usunięci z partii. Wszyscy złożyli już odwołania. Ziobro oraz popierający go posłowie od czasu przegranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów parlamentarnych domagają się zmian w partii.

Klub parlamentarny 'Solidarna Polska' to...
Więcej o:
Komentarze (283)
Ziobryści stworzyli własny klub parlamentarny - Solidarna Polska
Zaloguj się
 • incipit

  Oceniono 16 razy 16

  Zero - odpitol się mendo od słowa "solidarna" - bo nie wiesz co to znaczy.

 • kamyczynski34

  Oceniono 14 razy 14

  Oj jak dobrze jak dobrze na to patrzeć... PISowi łup siup i w dziub :* Gdzie dwóch pomyleńców się bije - tam Polska skorzysta :)

 • jerjar

  Oceniono 12 razy 12

  Powiedzieli im kaczyści:
  sen o władzy się nie ziści!

  Zasmucili się ziobryści,
  ułożyli kurhan z liści.

 • hunter1111

  Oceniono 12 razy 10

  zaczeli od tego samego co pis, od zlodziejstwa narodowej symboliki

 • akkj

  Oceniono 12 razy 10

  A niech ich wszystkich szlag trafi i niech raz na zawsze znikną.

 • kawka

  Oceniono 9 razy 9

  Gapię się na ten festiwal obłudy jak sroka w gnat i rzygać mi się chce coraz bardziej. Ta troska o Polskę, ta rozchichotana Kempa, te deklaracje jedności - ohyda! I po co z tego cyrku robić newsy kolejnych dni?! Jasne jest, że Ziobro i jego paczka chce zrobić skok na PiS, bo mu ten szyld, ludzie i wyborcy są niezbędni do istnienia. Bez tego jest, że powtórzę za klasykiem - zerem. Prezes K. silnie się okopał w statucie tej partii, więc skoro nie można go wysadzić z siodła, to próbują wyrwać spod niego konia. Jedyne dobro, jakie może z tego wyniknąć, to to, że wszystko to się rozwali raz na zawsze i będzie trochę spokoju. Aż się pojawi nowi oszołom ze swoimi oszołmskimi hasłami, c'est la vie. Najgorsze, że znów się paru naiwnych złapie na ten fekalny lep.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX