Honorowy Obywatel Tadeusz Wrona. Leszno chce wyróżnić kapitana

Jeszcze w poniedziałek był jednym z wielu pilotów samolotów pasażerskich. 11 listopada może się stać honorowym obywatelem Leszna - kpt. Tadeusz Wrona, który we wtorek bohatersko lądował na Okęciu, a prywatnie jest też członkiem aeroklubu leszczyńskiego. Radni miejscy mają w przyszłym tygodniu podjąć uchwałę ws. nadania mu zaszczytnego tytułu.
To właśnie fakt, że sławny pilot od lat pracuje w Lesznie i startuje w zawodach szybowcowych przytaczają radni i władze miasta, mówiąc o uhonorowaniu Wrony.

- Od kilkunastu lat jest szybownikiem. Najpierw w lubuskim aeroklubie, a od 2005 - roku w naszym, leszczyńskim. W tej dziedzinie również osiąga sukcesy sławiąc w ten sposób miasto - tłumaczy Paulina Szułczyńska z Urzędu Miasta. Choć zarówno ona, jak i pomysłodawcy przyznania obywatelstwa - miejscy radni - nie ukrywają, że duży wpływ na ich spontaniczny pomysł miało bohaterskie lądowanie na Okęciu.

- We wtorek 8 listopada odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, na której będzie głosowana uchwała - dodaje Szułczyńska. Wiele wskazuje na to, że zostanie podjęta jednogłośnie.

Wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Leszna miałoby nastąpić w święto niepodległości - 11 listopada. Pytanie, czy kapitan Tadeusz Wrona je przyjmie. - Wiemy, że to bardzo skromny człowiek. Liczymy jednak, że nas nie zawiedzie i odbierze to wyróżnienie - mówi Szułczyńska.

Więcej o:
Komentarze (5)
Honorowy Obywatel Tadeusz Wrona. Leszno chce wyróżnić kapitana
Zaloguj się
 • kerkopithekion

  Oceniono 2 razy 2

  popieram :)
  żałuję że nie jestem z Leszna, chciałabym żeby moje miasto też miało takiego Honorowego Obywatela

 • godeliva

  Oceniono 2 razy 2

  Wspanialy czlowiek, powinien byc doceniony, wyrozniony, holubiony, podziwiany...!. Z takim pilotem moge latac nawet Lotem! (Prawde mowiac, Lot stara sie jak moze: przygotwanie akcji ratunkowej , trzeba przyznac, nienaganne!, tym bardziej, ze tego rodzaju, zdarzyla sie po raz pierwszy i daj Boze ostatni!).

 • w.zboralski

  Oceniono 1 raz 1

  Panie kapitanie, niech Pan bierze co dają. Dobrego nigdy nie za wiele.

 • dyskootantka

  Oceniono 1 raz 1

  "Od kilkunastu lat jest szybownikiem" stwierdziła jakaś pani - ale śmieszne stwierdzenie. Ten facet lata od lat 70-tych, więc to raczej bliżej 40 lat. Trzydzieści parę lat temu zdobył złotą odznakę szybowcową z trzema diamentami. Latał w Szybowcowej Kadrze Juniorów.

 • togo13

  0

  Świetny pomysł. Gratulacje. Zasłużuł !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX