Nie będzie Marszu Niepodległości? Hakerzy "odwołali" imprezę

"Niestety, z przyczyn niezależnych jestesmy zmuszeni odwolac tegoroczny Marsz Niepodleglosci" - to fragment informacji (pisownia oryginalna), która pojawiła się na stronie internetowej organizatorów Marszu Niepodległości. Pochód 11 listopada ma przejść ulicami Warszawy. Według ustaleń tvp.info za atakami hakerskimi stoją środowiska lewicowe.
"Niestety, z przyczyn niezależnych jestesmy zmuszeni odwolac tegoroczny Marsz Niepodleglosci. Wiele znanych osob przestraszylo sie naszej ideologii i uznali ze jednak nie beda wspierac naszego marszu. Kierowcy autokarow nie chcieli nas przewiezc. Lewactwo prowadzilo swoje kampanie w internecie i na ulicach. Wszystko to zlozylo sie na decyzje odwolania tegorocznego Marszu, i przygotowania czegos zupelnie innego, znacznie bardziej radykalnego na przyszly rok na KWIECIEN! Czolem Wielkiej Polsce" - to pełna treść informacji, która pojawiła się na oficjalnej stronie Marszu Niepodległości.

Po jakimś czasie administratorom udało przywrócić się poprzedni wygląd strony. Jednak na krótko.

Strona Marszu Niepodległości została ponownie zaatakowana. Zamiast kolorowego plakatu z parą zachęcającą do udziału w imprezie, na czarnym tle pojawił się obrazek, na którym postać wymierza kopniaka neofaszyście. Obrazek otoczony jest napisem "Good Night - White Pride". Pod obrazkiem napisano m.in.:

"11 listopada, Święto Niepodległości. W tym ważnym dniu zapraszamy do Warszawy, gdzie akurat tego dnia środowiska faszystowskie chcą urządzić paradę. Nie pozwólmy im tego zrobić!

Przyłącz się do prawdziwych patriotów, którym zależy na Polsce wolnej i sprawiedliwej, gdzie mniejszości nie muszą się bać o swojej życie, gdzie każdy człowiek jest równy".

Na dole zhakowanej strony jest link do Porozumienia 11 listopada, organizacji, która podobnie jak rok temu, namawia do blokowania pochodu.

To atak hakerów. Impreza się odbędzie

- Marszu oczywiście nie odwołaliśmy. To atak hakerów. Jednocześnie zaatakowali stronę internetową Młodzieży Wszechpolskiej oraz portal narodowcy.net - mówi Robert Winnicki prezes Młodzieży Wszechpolskiej, współorganizatora marszu.

Organizatorzy imprezy, Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo Radykalny, przez środowiska lewicowe oskarżane są o propagowanie faszyzmu.

W tym roku, według zapewnień organizatorów, na manifestacji nie będzie żadnych haseł i emblematów antysemickich ani nawiązujących do faszyzmu. Rok temu na tym tle doszło do starć. Musiała interweniować policja.

Więcej o:
Komentarze (195)
Nie będzie Marszu Niepodległości? Hakerzy "odwołali" imprezę
Zaloguj się
 • robertmotyka

  Oceniono 19 razy 11

  Czekam na dzień, kiedy w Polsce słowo "patriota" nie będzie już się kojarzyć z mundurowymi chuliganami, rasistami i kibolami.

  Tylko będzie się kojarzyć z osobami pracującymi ciężko dla dobra własnego kraju - otwartymi, przyjaźnie nastawionymi do mniejszości.

 • konigin

  Oceniono 26 razy 10

  A ja mam gleboko w... taki XIX-wieczny, wszechpolski patriotyzm.

 • asteroida2

  Oceniono 10 razy 8

  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej stwierdza jasno:
  "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową."

  Czy Młodzież Wszechpolska przypadkiem pod to nie podpada?

 • ulebyk

  Oceniono 11 razy 7

  Wszystkie półgłówki które daja się nabierać na jakieś Combaty 18 i im podobne:
  Nie macie pojęcia jak traktowani są wśród nacjonalistów ci prowokatorzy i półdebile. Wyśmianie i marginalizacja ich to norma, duża część uważa ichniejszych "wodzów" za agentów służb. Prowadzą stronki gdzie pełno Hitlerów, jakieś Redwatche dziwne a są doskonale znani służbom. I co? I nic. Nikt się ich nie czepia, nie ściga. Są doskonałą pożywką dla mediów i służb, które dyskwalifikują nimi poważne organizacje czy stowarzyszenia. Trudno byłoby rozbić 9-osobową grupkę znaną z imion i nazwisk? Chyba nie. Ale skoro sa przydatni, podtrzymują poczucie "nazistowskiego zagrożenia" to trzeba dać im spokój.

 • canabissativa

  Oceniono 17 razy 7

  won naziole z Polskiej Stolicy

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 11 razy 7

  Ten Winnicki, to oczywiście syn tow. Jana Winnickiego? Miał w domu Bitwę pod Grunwaldem, to na patriotę wyrósł.

 • blogfiles

  Oceniono 8 razy 6

  Może to Beata Kempa? Ona ostatnio jest taką dobrą hakierką.

 • wu-du

  Oceniono 13 razy 5

  W tym roku lemingom Wyborcza nakaże kupić zamiast gwizdka - śrubokręt.

  Nie pytajcie czemu...tego typu akcje charakteryzują się bezrefleksyjnością.

 • ulves

  Oceniono 15 razy 5

  Cała idea marszu patriotycznego jest piękna. Z chęcią nawet wziąłbym w nim udział, jednak wstydziłbym się iść ramię w ramię z ludźmi z NOP/ONR. Niech chociaż schowają swoje flagi, wiatraczki i niech ubiorą coś bardziej dostojnego, niż glany z białymi sznurówkami, brunatne koszule i spodnie moro itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX