SLD i Ruch Palikota wspólnie ws. związków partnerskich

26.10.2011 11:14
Robert Biedroń i Ryszard Kalisz na wspólnej konferencji prasowej

Robert Biedroń i Ryszard Kalisz na wspólnej konferencji prasowej

Do grudnia ma powstać nowy lub poprawiony projekt ustawy o związkach partnerskich uwzględniający m.in. uwagi Sądu Najwyższego - to główne ustalenie dzisiejszego spotkania wiceszefa klubu SLD Ryszarda Kalisza i wiceszefa klubu Ruchu Palikota Roberta Biedronia.
Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego, który opracowali wspólnie politycy SLD i działacze środowisk LGTB, trafił do Sejmu w ubiegłej kadencji. Odbyło się pierwsze czytanie.

Kalisz zapowiedział na wspólnym z Biedroniem środowym briefingu prasowym, że jako szef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, do której trafił projekt, przekaże jego autorom dorobek komisji, m.in. opinię Sądu Najwyższego w sprawie proponowanych rozwiązań.

Na podstawie materiałów z komisji i opinii ma być opracowany nowy projekt ustawy. Złożą go wspólnie kluby SLD i Ruchu Palikota. - Liczymy też na wsparcie przynajmniej części posłów Platformy Obywatelskiej - podkreślił Biedroń.

Zobacz także
Komentarze (122)
SLD i Ruch Palikota wspólnie ws. związków partnerskich
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 18 razy 14

  Jeśli będą rozważni, ale nie lękliwi, a przede wszystkim poskromią ambicje osobiste, to kto wie, czy w końcu nie powstanie Centrolewica. I wtedy, w 2015, będzie miała PO z kim przegrać.

 • rgfm

  Oceniono 10 razy 10

  politycy powinni zajac sie i gospodarka i finansami i sprawami spolecznymi, gdyz sa od tego, zeby zajmowac sie WSZYSTKIM.

 • 36krzysiek

  Oceniono 11 razy 9

  Trzymam kciuki.

 • mamina79

  Oceniono 8 razy 8

  Uważacie zatem, że nic w tym kraju nie powinno się zmieniać bo jest kryzys?? W Polsce jest kryzys od zawsze i nigdy nie ma dobrego czasu na jakiekolwiek zmiany. Ludzie dali wyraz w wyborach, że chcą zmian,duża grupa Polaków uważa za ważne rozmowę o roli kościoła, krzyży, równości czy związkach partnerskich. Jeśli Palikot zrezygnowałby ze swojego programu obróciłby się od swoich wyborców. To właśnie jest demokracja.

 • wolne_konto_wreszcie

  Oceniono 10 razy 8

  W końcu ofensywa ustawowa ruszyła pełną parą.

 • 11krzych

  Oceniono 12 razy 6

  Co sie tak katotalibstwo uczepiło tych związków partnerskich? Przecież tu wcale nie chodzi o pary homoseksualne. Głównie zyskają żyjący na kocią łapę, ludzie samotni chcący przekazać spadek kumplom a nie państwu. A i ksiądz będzie mógł wejść w taki związek z organistą bez złamania celibatu.

 • fctheduck

  Oceniono 5 razy 5

  No to czarnej zarazie znowu się popsują humorki:)

 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  I bardzo dobrze, wreszcie przynajmniej parę osób wzięło się do roboty.
  Czekam na kolejne udane wspólne inicjatywy. Mam duże zaufanie do Ryszarda Kalisza, jego rozsądku, woli współpracy i sporego doświadczenia politycznego.

 • rumburacks

  Oceniono 5 razy 5

  @wszyscy narzekający na to że zamiast zajmowania się gospodarką, lewica zajmuje się kwestiami obyczajowymi

  otóż dlaczego nie stukacie swoich żali do PO i szacownego rządu i jego premiera. oni są przede wszystkim od tego aby walczyć i zapobiegać kryzysom... a co robi rząd? nie wiadomo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje