Sąsiadka Palikota w Sejmie. Na kampanię wydała niecałe 3 tys. zł

Zdobyła mandat poselski i kilkanaście tysięcy głosów, choć nie powiesiła w Lublinie ani jednego plakatu wyborczego. Jedną z sejmowych debiutantek jest prawniczka na emeryturze - Zofia Popiołek. Sąsiadka Janusza Palikota z lubelskiej starówki. Zapowiada, że chce pomagać ludziom.
Zofia Popiołek: Jestem lublinianką, od wielu pokoleń. Z zawodu jestem prawnikiem administratywistą, na wcześniejszej emeryturze. Oficjalnie od 1995 roku jestem przewodniczącą zarządu dzielnicy Stare Miasto. Mam córkę, studentkę medycyny, jest prymuską. Nie zamierzam się wyprowadzać do Warszawy, bo Lublin jest moim miejscem na ziemi.

Jak to się stało, że zdecydowała się pani na start w wyborach?

ZP: Już wcześniej startowałam do Rady Miasta z ramienia PO, ale jako osoba bezpartyjna. Nie ukrywam, że sympatyzowałam i sympatyzuję nadal z Platformą Obywatelską. Natomiast teraz pojawił się Ruch Palikota. Byłam namawiana do startu, bo początkowo chciałam ich tylko wesprzeć. Bardzo lubię i cenię Janusza Palikota, jest moim sąsiadem, spotykamy się tak przelotnie, na ulicy. A skąd ta moja jedynka na liście? Prawdopodobnie Janusz Palikot uznał, że pociągnę listę i wziął pod uwagę moją dotychczasową działalność.

Jak pani wyobraża sobie siebie w Sejmie?

ZP: Różne role człowiek w życiu pełni. Nie zamierzam się zmieniać. Dalej będę utrzymywała kontakt ze zwykłymi ludźmi, z którymi mam teraz do czynienia. Bo uważam, że tu jest prawdziwa mądrość i stąd się czerpie informacje o rzeczywistych problemach. To, co mnie najbardziej boli, to sprawy mieszkaniowe, lokatorskie i nieszczęsna ustawa o ochronie lokatorów. Nie mogłam się doprosić żadnego posła, żeby zainteresował się tą ustawą, która krzywdzi ludzi, mieszkających w kamienicach należących do prywatnych właścicieli. No i wyrzucanie na bruk.

Otrzymała pani bardzo dużą listę głosów, choć pani plakatów w mieście nie widziałam...

ZP: Nie miałam ani jednego plakatu, wydałam jedynie swoją gazetkę. Na kampanię wyłożyłam niecałe 3 tysiące złotych z własnych pieniędzy. Uznałam, że plakaty nic mi nie pomogą. Mam takie informacje, że dostałam ponad 18 tysięcy głosów. Dziękuję bardzo wyborcom za zaufanie, będę się bardzo starała, żeby nie zawieść.

Więcej o:
Komentarze (63)
Sąsiadka Palikota w Sejmie. Na kampanię wydała niecałe 3 tys. zł
Zaloguj się
 • askazbielan

  Oceniono 12 razy 8

  to jest właśnie vox populi :-)

  Gratuluję Lublinowi rozsądnej, zwyczajnej, mądrej posłanki.

 • wielki_manitou

  Oceniono 6 razy 6

  "Nie mogłam się doprosić żadnego posła, żeby zainteresował się tą ustawą, która krzywdzi ludzi, mieszkających w kamienicach należących do prywatnych właścicieli. No i wyrzucanie na bruk."

  Patrzcie! Wielka obroczyni uciśnionych! Ciekawe co by powiedziała jakby jakaś pasożytnicza rodzinka mieszkała nie płacąc w jej mieszkanku przez pół roku po czym wyprowadziłasie Bóg wie gdzie, w miedzyczasie robiąc długi m. innymi na mediach (wodzie czy gazie). Cio by ta pani powiedziała gdyby z własnych zarobionych pieniedzy musiała pokryć powstały dług, który był by bez szans na odzyskanie pieniędzy, choćby dlatego ze sąd nie mógł by skutecznie doręczyć pozew. Przecież nikt nie bedzie wywalał osób opłacajacych regularnie czysz tylko co najwyzej eksmitował pasożytniczych cwaniaków

 • washner

  Oceniono 5 razy 5

  Myslę że dobrze się stało że tacy ludzie jak ta pani dostaja się do sejmu. W przeciwienstwie do takich co nigdy nic nie zrobili dla społeczeństwa a też dostali sie do sejmu i senatu np agent nieudacznik, żona gosiewskiego, czy fotyga

 • lubicielka

  Oceniono 4 razy 4

  Serdecznie Pani gratuluję! Mam nadzieję, że za politykę wezmą się ludzie tacy jak Pani!

 • zxc951

  Oceniono 4 razy 4

  "Nie mogłam się doprosić żadnego posła, żeby zainteresował się tą ustawą, która krzywdzi ludzi, mieszkających w kamienicach należących do prywatnych właścicieli. No i wyrzucanie na bruk"

  Właśnie zaczynałam komentować, a tu widzę, że ktoś niżej już tą perełkę wypatrzył.

  Zanim zaczniecie uchwalać kolejne ustawy wspomagające "biednych" wyrzucanych na bruk lokatorów postawcie się w sytuacji właścicieli mieszkań i kamienic, którzy potem muszą się z takim plującym na wszystko elementem użerać. Albo innych sąsiadów którzy muszą znosić "towarzystwo" ponieważ nie da się z nim zrobić, bo ma dzieci itp.

  Żaden właściciel nie wyrzuci regularnie płacącego czynsz i dbającego o swoje mieszkanie lokatora, to się po prostu nie opłaca. Nie będzie również windował czynszu po sufit, ponieważ nie znajdzie chętnych. Ustawy takie jak ta nie służą normalnym i uczciwym ludziom, ale lewusom i lawirantom którzy żerują na innych i systemie. I nie oszukujcie się właściciele będą sobie gdzieś musieli odbić straty jakie poniosą na tych lokatorach i to w efekcie wy opłacicie tych "pokrzywdzonych".

 • fred_die

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo dobrze że w sejmie będą ludzie którzy wśród tych ludzi żyją na co dzień. Powodzenia pani Zofio.

 • operator.mopa

  Oceniono 3 razy 3

  ....mandat wywalczyły Beata Gosiewska i sąsiadka Palikota.... wdowa/?/ ma nazwisko.... sąsiadka nie ma !!! - żenujące zachowanie redaktorów gazety i radiowej 3 /ta tez poinformowała, że sąsiadka ....../

 • luki1945

  Oceniono 3 razy 3

  Może okaże się lepszym posłem niż niektóre stare sejmowe wygi. ;]

  wokolzycia.blox.pl/2011/10/Koniec-Tuska.html

 • zbycholj23

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo Palikot! Brawo ludzie Palikota! A dziennikarzom wybitnie nie w smak taki wynik RPP (tytuł artykułu sugeruje negatywne przesłanie ) No- ale jakby rządzącym w d...pę nie wchodzili, to by nie "pismaczyli" . Nieprawdaż- pani dziennikarz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX