Kalisz, Palikot, Kwiatkowski, Poncyljusz. Zapraszamy na debatę wyborczą w TOK FM!

Piątek, 7 października, godz. 11.00. Temat: wymiar sprawiedliwości. Zapraszamy na jedyną taką debatę w kampanii. Na Wasze i nasze pytania odpowiadać będą: minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (PO), Ryszard Kalisz (SLD), Józef Zych (PSL), Paweł Poncyljusz (PJN) oraz Janusz Palikot (RP). A poprowadzą: Ewa Siedlecka z "Gazety Wyborczej" i Jakub Janiszewski z Radia TOK FM.
W trakcie dyskusji poruszana będzie problematyka szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości, w tym szczególnie zagadnienia dotyczące sądownictwa i prokuratury. Założeniem debaty jest nie tylko ocena reform przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich 4 lat, lecz również rozmowa o wizji dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Debaty będzie można słuchać w Radiu TOK FM oraz oglądać ją na portalu informacyjnym tokfm.pl w piątek, 7 października w godzinach 11.00-12.30.

Spotkanie organizowane jest przez Radio TOK FM i grupę niezależnych organizacji pozarządowych szczególnie zainteresowanych funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości - Helsińską Fundację Praw Człowieka, Instytut Spraw Publicznych, Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Fundację Panoptykon, Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Stowarzyszenie 61.

Więcej o:
Komentarze (8)
Kalisz, Palikot, Kwiatkowski, Poncyljusz. Zapraszamy na debatę wyborczą w TOK FM!
Zaloguj się
 • led2007

  Oceniono 3 razy 3

  A strachliwy prezes gdzie będzie, ano będzie pluł z ukrycia!

 • portlander

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie do debaty.

  Jezeli uczestnik ruchu drogowego ma alkohol w organizmie to w ustawodawstwie polskim sa narzedzia prawne, ktore jasno precyzuja stan uczestnika ruchu. Jest on kwalifikowany jako w stanie po spozyciu alkoholu lub odpowiednio, w zaleznosci od ilosci alkoholu w wydychanym powietrzu, w stanie nietrzezwosci, co determinuje dalsze konsekwencje prawne.

  Moje pytanie brzmi nastepujaco: w jakis sposob po legalizacji marihuany bedzie sie okreslac “stan po spozyciu”, “stan nietrzezwosci” lub inne odpowiednio okreslene kryteria wskazujace stan po zazyciu narkotyku, w taki sposob, zeby bylo jasno okreslone, ze palacz marihuany jest w stanie wsiasc do samochodu nie narazajac sie na konskwencje prawne.

  Oczywiste jest, ze stezenie THC w organizmie spada po paru godzinach od zapalenia marihuany i tzw. “high” wygasa naturalnie, jednak slady uzytkowania marihuany np. w tkankach organizmu pozostaja znacznie dluzej, nawet do 6 m-cy.

  Zwracam sie z tym problemem do Panstwa, gdyz widze tu naturalne pole do naduzycia przez aparat przymusu panstwa. Czym innym jest wypalenie dwoch skretow z marihuany (czy nawet wiecej), a czym innym wypicie pare piw wieczorem i tzw. kac rano. Czy mozliwe bedzie karanie tylko tych kierowcow, u ktorych bezposredni wymaz z jamy ustnej da wynik dodatni? Czy tez kazdy slad marihuany bedzie traktowany jak przestepstwo, wzglednie wykroczenie.

  Mozemy bowiem doprowadzic do absurdu, kiedy zjedzony kawalek makowaca u cioci na imieninach da u kierowcy pozytywny wynik na obecnosc opiatow.

 • bk72

  Oceniono 1 raz 1

  Tu kandydat palikota www.youtube.com/watch?v=X7PKzNhVWg8&feature=player_embedded

 • politiko1976

  Oceniono 1 raz 1

  Lewactwo różno kolorowe będzie debatować

 • kzet69

  Oceniono 1 raz 1

  " z chałasem".... Do szkoły ćwoku...

 • dziadekjam

  0

  To Zych da głos w imieniu PSL!? Czyżby Kłopotek zachrypł?

 • wc_pis

  Oceniono 2 razy 0

  bez pisdzielni się nie godzi organizować debat
  proszę Kartofla siłom i przemocom zaciągnąć do debaty
  a jak wiadomo prezesunio nie boi się tylko bab...
  pan Kartofel boi się krytyki którą można zmieszać go z błotem

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz -1

  ale obsada , nic tylko słuchać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX