Wybory 2011. Sondaż SMG/KRC dla Gazeta.pl: Palikot coraz silniejszy, PO minimalnie przed PiS

Według najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC* dla portalu Gazeta.pl w Sejmie znalazłoby się pięć partii. Poparcie dla dwóch głównych partii - PO i PiS - spadło o kilka punktów procentowych w porównaniu z sondażem sprzed tygodnia.
Gdyby wybory odbyły się w weekend 1-2 października wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 32 proc. To spory spadek w porównaniu do poprzedniego sondażu SMG/KRC, w którym poparcie dla PO zadeklarowało 36 proc. badanych.

Spadło także poparcie dla PiS - poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 29 proc. badanych. Tydzień wcześniej było to 32 proc.

Palikot tuż za SLD

Wynik udało się nieznacznie poprawić SLD - obecnie chce na niego głosować 10 proc. wyborców, podczas gdy w poprzednim sondażu było to 8 proc.

Sojuszowi po piętach depcze partia Janusza Palikota - poparcie dla niej deklaruje 8 proc. badanych. W poprzednim sondażu na Ruch Palikota chciało głosować 7 proc. wyborców. To już kolejny sondaż, który pokazuje rosnące poparcie dla Ruchu Palikota.Poparcie dla PSL wciąż balansuje na granicy progu wyborczego z wynikiem 5 proc. Na tym samym poziomie utrzymywało się w dwóch poprzednich sondażach SMG/KRC. Do Sejmu nie dostałaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke (3 proc. poparcia) ani PJN (2 proc. poparcia).

* Sondaż CATI EXPRESS z 1-2/10/2011 zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC, próba ogólnopolska telefonów stacjonarnych i komórkowych, reprezentatywna 18+, N=1000 szczegóły metodologii na www.wybory.smgkrc.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Wybory 2011. Sondaż SMG/KRC dla Gazeta.pl: Palikot coraz silniejszy, PO minimalnie przed PiS
Zaloguj się
 • jans21

  Oceniono 2 razy 2

  A na mój głos nikt nie może liczyć - przez całe cztery lata mieliście mnie w dupie, a teraz skamlecie z podkulonym ogonem o głosy - takiego wała.

  Po co mam na was głosować - PO CO? - Ciężko pracuję, płacę na was podatki - I CO Z TEGO MAM - GÓWNO - jeszcze muszę utrzymywać KRUS dla panów rolników, finansować 35-letnich emerytów z policji oraz dawać swoją kasę na przywileje rozpuszczonych górników - CO JA JAKIŚ SPONSOR JESTEM CZY CO? Dosyć tego DARMOZJADY - jeszcze mnie okradliście z moich składek emerytalnych w OFE.

  Sami się bawcie - beze mnie.

  Jeszcze jedno - tylko nie piszcie tutaj tych sloganów, że kto nie głosuje to nie ma prawa narzekać, ani nie wciskajcie kitu o patriotycznym obowiązku - ja swój wykonuję - płacę podatki i wymagam, ale skoro państwo nie wykonuje swoich obowiązków wobec mnie - TO JAK KUBA BOGU TAK BÓG KUBIE.

 • czyzyk331

  Oceniono 1 raz 1

  Przykro, ze są usuwane komentarze przychylne SLD....

 • stefmalic

  0

  Wyniki sondaży a kto wygra wybory to dwie różne rzeczy. Niby na wp też ciągle podobne sondaże publikują jak na gazecie ale czy można się tym sugerować?

  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Najnowszy-sondaz-PiS-o-wlos-od-wygranej,wid,13859595,komentarz.html
  Pozdrawiam tych co idą na wybory!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX