Dramatyczny apel Sakiewicza: Redagujemy "Codzienną" w warunkach skrajnych. Kupujcie po dwa egzemplarze

Spotykamy się z potężnym oporem i bojkotem. Całe kierownictwo redakcji pracuje za darmo. Trzeba znaleźć dodatkowych czytelników. Kto może niech kupi drugi egzemplarz - apeluje Tomasz Sakiewicz do czytelników "Gazety Polskiej Codziennie".
Dramatyczny apel Sakiewicza, redaktora naczelnego "GPC", publikuje w całości portal wPolityce.pl.

Sakiewicz podkreśla, że wydawanie "Gazety Polskiej codziennie" ma na celu "przełamanie medialnego monopolu jaki ma obecny obóz władzy". "Z mediów niekontrolowanych przez władze pozostają, oprócz naszej grupy, jeszcze te związane z Ojcem Rydzykiem. Jednak ich zasięg to zaledwie kilka procent wyborców" - pisze dziennikarz.

Przyznaje, że nowy dziennik powstał "niemal bez środków" i ma zaledwie reklamy ze SKOK-u. "Mieliśmy za mało czasu na zdobycie pieniędzy i jeszcze mniej na jego przygotowanie. Zdecydowaliśmy się jednak na start ryzykując niemal wszystko, gdyż to był nasz obowiązek wobec Polski i naszych przyjaciół, którzy zginęli w Smoleńsku" - tłumaczy.

"Potężny opór i bojkot", skrajne warunki w redakcji

Sakiewicz zaznacza, że "GPC" spotyka się z "potężnym oporem i bojkotem": "Telewizje odmówiły nam reklam. "Ruch" (...) nie pozwolił na zamieszczenie ramek z gazetami na kioskach. Pierwsze transporty do wielu miejsc albo nie dotarły, albo je specjalnie opóźniono. (...) Za niezawinione przez nas opóźnienia kolporterzy nakładają na nas kary przekraczające wartość sprzedaży" - wylicza. Media mają wg Sakiewicza zakaz cytowania "Codziennej", a inne gazety "wydają miliony złotych", by nie wpuścić jej na rynek.

Sytuacja w samej redakcji "GPC" też nie jest dobra. "Redagujemy gazetę w warunkach skrajnych, czasami bez snu, dyżurując po kilkadziesiąt godzin. Całe kierownictwo redakcji i spółki pracuje za darmo. Pensje dziennikarzy też są mało wygórowane" - pisze Sakiewicz.

"Rozdawajmy 'GPC' w salonach piękności"

Jakie jest wyjście z tej dramatycznej sytuacji? "Jeżeli chcemy mieć własne media wszyscy muszą, i to natychmiast, włączyć się w walkę o sprzedaż dziennika. Trzeba go codziennie kupować ale zachęcać także i innych do czytania" - apeluje Sakiewicz.

Według Sakiewicza "GPC"musi zdobyć dodatkowo cn. kilkanaście tysięcy czytelników. Redaktor apeluje, by czytelnicy kupowali drugi egzemplarz dziennika i dawali go "sąsiadowi albo koledze". "Dostarczajmy gazetę księżom, radnym i osobom znaczącym na naszym terenie. (...) Rozdawajmy ją w kawiarniach i salonach piękności" - zachęca.

Na koniec Sakiewicz prognozuje, że kolejne wybory odbędą się "dużo szybciej niż na cztery lata", a bez mediów jego środowisko będzie zepchnięte na margines. "Każdy niech da z siebie co może. Jeszcze jeden wysiłek i wygramy" - kończy.

Więcej o:
Komentarze (528)
Dramatyczny apel Sakiewicza: Redagujemy "Codzienną" w warunkach skrajnych. Kupujcie po dwa egzemplarze
Zaloguj się
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 40 razy 34

  Siedzi w łajnie po uszy i ściąga kłamstwem i fałszem tę g...ną gazetkę w szambo,jak mawiał O.rydzyk. Za co sie ten facio nie zabierze,to obraca się w duże "g".I tak trzymaj Sakiewicz na dno razem ze swoim pryncypałem...

 • kakalak4

  Oceniono 40 razy 34

  No, powiedzcie sami: robić TABLOID i nawet na tym nie umieć zarobić - to już naprawdę sztuka. Trzeba być kompletnym nieudacznikiem...

  Tak, właśnie NIEUDACZNIKIEM - a nie męczennikiem, panie S.

  Aleś mnie Pan rozbawił... :-D

 • szary-polak

  Oceniono 36 razy 30

  Co, Rydzyk , który nakradł miliony, nie chce kumplom nic odpalić ? A Kaczyński i PIS ?

 • lumpior

  Oceniono 36 razy 28

  To dobra wiadomosc,precz z oszołomstwem

 • oko.demona

  Oceniono 33 razy 25

  niech ją sprzedają w dwuwarstwowych rolkach na promocji w Tesko i Biedronce. Może się udać.

 • gandalf_czarny

  Oceniono 28 razy 24

  Popłakałem się ze śmiechu. Jeszcze dobrze nie zaczęli a już są kombatantami w walce...no właśnie z kim?
  Ze zdrowym rozsądkiem? Już widzę te tłumy moherów w salonach piękności jak wymieniają się w szatni numerami "GPC"

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 31 razy 23

  Buahahaha, a to sobie Sakiewicz wymyślił, że czytelników tego jego faszystowskiego brukowca będą prawdziwe "milijony". Na szczęście oszołomstwa w Polsce nie jest tak dużo, a oszołomstwa, które dodatkowo chce jeszcze płacić za czytanie głupawych gazetek jest jeszcze mniej.
  Chyba też gość nie sądzi, że jest w kraju aż tylu kretynów skłonnych uwierzyć w jego bajki o bombach termobarycznych, rozpylanej mgle i helu oraz o wrogich siłach wstrzymujących i opóźniających transport prasy z "jedyną prawdą". To już pamiętne "Skandale" w zapodawaniu podobnych kretyństw były lepsze.
  "Nasz Dziennik" w zupełności wystarczy by zaspokoić polską durnotę.

 • gruzek

  Oceniono 27 razy 23

  Miejsce takiej gazety to śmietnik. Bardzo się cieszę. Niech jej wierni czytelnicy kupują po 10 egzemplarzy to też pójdą na śmietnik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX