Wybory 2011. Kandydaci do Sejmu: okręg nr 24 Białystok

Okręg wyborczy nr 24 składa się z województwa podlaskiego. Liczba mandatów: 14.
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1 Jurgiel Krzysztof inżynier geodeta, Białystok, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
2 Zieliński Jarosław nauczyciel, Suwałki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
3 Piontkowski Dariusz nauczyciel, Białystok, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
4 Kamiński Mariusz prawnik, Białystok, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
5 Bogucki Jacek inżynier mechanik, Siennica-Lipusy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
6 Chmiel Patrycja Maria politolog, Białystok, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
7 Kołakowski Lech Antoni przedsiębiorca, Łomża, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
8 Gwiazdowski Kazimierz rolnik, Mścichy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
9 Czepe Roman pracownik administracji, Łapy, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
10 Jaworowski Krzysztof pracownik administracji samorządowej, Kadłubówka, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
11 Żeszko Maria pedagog, Białystok, nie należy do partii politycznej
12 Bobel Marek pracownik administracji, Czartajew, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
13 Bieniusiewicz Jadwiga technolog żywności, Sokółka, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
14 Dembowski Zbigniew rolnik, Mociesze, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
15 Kucharewicz Grzegorz aptekarz, Białystok, nie należy do partii politycznej
16 Fidrych Lucyna nauczyciel, Sejny, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
17 Rykaczewski Stanisław inżynier budownictwa, Zambrów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
18 Łoskot-Cywińska Maria Małgorzata artysta - plastyk, Przerośl, nie należy do partii politycznej
19 Kleczkowski Marcin pracownik administracji, Augustów, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
20 Nienałtowska Bożena nauczyciel, Kleosin, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
21 Jaroszewicz-Łojewska Mirosława Anna zootechnik, Białystok, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
22 Boguska Krystyna rolnik, Jarnuty, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
23 Jabłoński Antoni nauczyciel, Suwałki, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
24 Skórski Grzegorz technik weterynarii, Nowy Dwór, członek partii Prawo i Sprawiedliwość
25 Gromadzka Lucyna nauczyciel, Kolno, nie należy do partii politycznej
26 Siwek Rafał Franciszek automatyk robotyk, Hajnówka, nie należy do partii politycznej
27 Laprus Elżbieta nauczyciel, Białowieża, nie należy do partii politycznej
28 Tołwiński Krzysztof leśnik, Jasienówka, członek partii Prawo i Sprawiedliwość


Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

1 Tylenda Karol ekonomista, Nowe Szepietowo Podleśne, członek partii Polska Jest Najważniejsza
2 Naruszewicz Janusz przedsiębiorca, Bakałarzewo, członek partii Polska Jest Najważniejsza
3 Zalewski Zenon bankowiec, Białystok, członek partii Polska Jest Najważniejsza
4 Biernacka Marta handlowiec, Białystok, członek partii Polska Jest Najważniejsza
5 Kaczyński Jarosław doradca ds. rolnictwa, Rosochate Kościelne, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
6 Oniszczuk Eliza Monika przedsiębiorca, Hajnówka, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
7 Ignaciuk Andrzej instruktor mleczarstwa, Nowoberezowo, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
8 Hryniewicka Edyta rolnik, Bielsk Podlaski, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
9 Barwiejuk Sylwia ekonomista, Białystok, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
10 Przeździecki Paweł przedstawiciel handlowy, Krajewo Białe, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
11 Gdowski Andrzej nauczyciel, Hajnówka, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
12 Kaczyńska Hanna gospodyni domowa, Czyżew, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
13 Chudecka Joanna technik agrobiznesu, Kamienna Stara, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
14 Jasiński Piotr Cezary prawnik, Czarna Białostocka, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
15 Wrona Anna sprzedawca, Białystok, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
16 Polińska Beata Maria gospodyni domowa, Białystok, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
17 Mandrosz Andrzej ratownik medyczny, Sokółka, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
18 Biernacki Sławomir Maciej przestawiciel farmaceutyczny, Zabłudów, członek partii Polska Jest Najważniejsza
19 Boniecki Adam Wojciech rolnik, Nowy Dwór, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
20 Wyszyńska Łucja kuśnierz, Wólka Przedmieście, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
21 Markiewicz-Trosko Monika nauczyciel, Białystok, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
22 Bura Justyna pracownik obsługi technicznej, Białystok, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
23 Kędra-Pawluczyk Anna Magdalena księgowa, Jakubowskie, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
24 Zawadzka Iwona prządka, Jakubowskie, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
25 Deputat Halina sprzedawca, Sokółka, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza
26 Czarnecki Tomasz Rafał bankowiec, Gdańsk, popierany przez partię Polska Jest Najważniejsza
27 Kowalczyk Wanda handlowiec, Nowy Dwór, popierana przez partię Polska Jest Najważniejsza


Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

1 Matwiejuk Jarosław prawnik, Białystok, nie należy do partii politycznej
2 Czykwin Eugeniusz dziennikarz, Białystok, członek partii SLD
3 Bil-Jaruzelska Małgorzata Anna kulturoznawca, Białystok, członek partii SLD
4 Kimera Józef Dariusz inżynier środowiska, Suwałki, członek partii SLD
5 Nazaruk-Zdanuczyk Agnieszka urzędnik administracji publicznej, Białystok, członek partii SLD
6 Karpowicz Michał urzędnik administracji publicznej, Białystok, członek partii SLD
7 Krokos Agnieszka nauczyciel, Białystok, nie należy do partii politycznej
8 Łoboda Mirosław Henryk strażak, Augustów, członek partii SLD
9 Zaręba Eliza urzędnik administracji publicznej, Zambrów, członek partii SLD
10 Topczyłko Bożena pielęgniarka, Suwałki, członek partii SLD
11 Mikucki Leszek inżynier budownictwa, Zambrów, członek partii Samoobrona RP
12 Madej Henryk inżynier technologii spożywczej, Białystok, członek partii Krajowa Partia Emerytów i Rencistów
13 Sienkiewicz Maria nauczyciel, Białystok, członek partii SLD
14 Andruszkiewicz Grzegorz politolog, Suwałki, członek partii Krajowa Partia Emerytów i Rencistów
15 Netter Jan rolnik inżynier, Godlewo Piętaki, członek partii SLD
16 Monach Anna urzędnik administracji publicznej, Białystok, nie należy do partii politycznej
17 Litwińczuk Bolesław inżynier telekomunikacyjny, Białystok, członek partii Krajowa Partia Emerytów i Rencistów
18 Dembowski Wiesław prawnik, Bielsk Podlaski, nie należy do partii politycznej
19 Wajsiel Piotr Stanisław urzędnik administrcji publicznej, Mońki, członek partii SLD
20 Wojciuk Małgorzata student, Białystok, nie należy do partii politycznej
21 Kołos Aleutyna nauczyciel, Łomża, nie należy do partii politycznej
22 Konopelko-Śliżewska Ewa lekarz stomatolog, Białystok, członek partii SLD
23 Janicki Dariusz Jerzy lekarz medycyny, Łomża, członek partii SLD
24 Jakubiuk Mirosław inżynier budownictwa lądowego, Bielsk Podlaski, członek partii Krajowa Partia Emerytów i Rencistów
25 Banasiak Anastazja Michalina ekonomistka, Białystok, nie należy do partii politycznej
26 Jurkin Marian nauczyciel, Łapy, członek partii SLD
27 Puchalski Aleksander pedagog-kulturoznawca, Białystok, członek partii SLD


Komitet Wyborczy Ruch Palikota

1 Rybakowicz Adam przedsiębiorca, Augustów, członek partii Ruch Palikota
2 Korol Michał ekonomista, analityk, Mielnik, członek partii Ruch Palikota
3 Stachurska Teresa Stefania księgowa, Białystok, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy
4 Andracka Jolanta technik specjalista telekomunikacji, Białystok, członek partii Ruch Palikota
5 Tylenda Marcin księgowy, Suwałki, nie należy do partii politycznej
6 Zalewska Beata przedstawiciel farmaceutyczny, Białystok, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy
7 Załuska Marcin technik weterynarii, Szepietowo Wawrzyńce, nie należy do partii politycznej
8 Waraksa Wojciech prawnik, Suwałki, członek partii Ruch Palikota
9 Narzewski Romuald tkacz, Konarzyce, członek partii Ruch Palikota
10 Kuklik Mirosław inżynier elektryk, Białystok, popierany przez partię RACJA Polskiej Lewicy
11 Chocha Andrzej dziennikarz, Białystok, członek partii Ruch Palikota
12 Chomczyk Anna technik budowlany, Białystok, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy
13 Wróbel Marcin Adam pilot wycieczek, Białystok, członek partii Ruch Palikota
14 Mackiewicz Michał policjant, Krzywe, nie należy do partii politycznej
15 Fiedoruk Karol prawnik, Hajnówka, członek partii Ruch Palikota
16 Filimonow Tomasz elektromechanik, Olsztyn, nie należy do partii politycznej
17 Zaborska Joanna opiekun w domu pomocy społecznej, Wierzchlesie, członek partii Ruch Palikota
18 Skorupa Sandra asystentka medyczna, Rajgród, nie należy do partii politycznej
19 Siebiatyńska Anna Maria technik elektroradiolog, Białystok, nie należy do partii politycznej
20 Bajkowski Dominik bez zawodu, Mońki, nie należy do partii politycznej
21 Żebrowski Kamil technik elektroradiolog, Białystok, członek partii Ruch Palikota
22 Kistelski Andrzej Leszek kupiec, Warszawa, nie należy do partii politycznej
23 Pierzchało Justyna technolog żywności, Białystok, nie należy do partii politycznej
24 Brzostowska Anna sprzedawca, Białystok, nie należy do partii politycznej
25 Adamiuk Iwona technik elektroradiolog, Białystok, nie należy do partii politycznej
26 Jankowska Grażyna gospodyni domowa, Łomża, nie należy do partii politycznej
27 Korolczuk Ewa Elżbieta architekt, Białystok, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy
28 Wojnarowska Barbara Agnieszka nauczyciel, Łomża, popierana przez partię RACJA Polskiej Lewicy


Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1 Kamiński Jan rolnik, Raczki, członek partii PSL
2 Baszko Mieczysław Kazimierz nauczyciel, Sokółka, członek partii PSL
3 Borawski Edmund technolog żywności, Grajewo, członek partii PSL
4 Purta-Wróbel Janina ekonomistka, Trzcianne, członek partii PSL
5 Lewko-Ninkiewicz Dorota Stanisława lekarz, Białystok, nie należy do partii politycznej
6 Dzierzgowski Wojciech inżynier rolnik, Łomża, członek partii PSL
7 Leszczyński Jerzy inżynier rolnictwa, Ciechanowiec, nie należy do partii politycznej
8 Zalewski Krzysztof pracownik administracji publicznej, Szczuczyn, członek partii PSL
9 Dyjuk Bogdan nauczyciel, Augustów, nie należy do partii politycznej
10 Korycki Walenty zootechnik, Proniewicze, członek partii PSL
11 Zalewski Jan nauczyciel, Ostrożany, członek partii PSL
12 Jurkiewicz Arkadiusz mechanik samochodowy, Suwałki, członek partii PSL
13 Kaczanowska Joanna muzyk, Białystok, nie należy do partii politycznej
14 Kulbacka Anna nauczyciel, Białowieża, nie należy do partii politycznej
15 Magnuszewski Marian pracownik administracji publicznej, Mońki, członek partii PSL
16 Wykowski Adam ekonomista, Łomża, członek partii PSL
17 Sokołowski Franciszek inżynier rolnictwa, Filipów, członek partii PSL
18 Łapiński Jacek prawnik, Łapy, nie należy do partii politycznej
19 Truszkowska Barbara położna, Stawiski, nie należy do partii politycznej
20 Kamińska Teresa lekarz, Białystok, nie należy do partii politycznej
21 Bielawska Barbara nauczyciel, Janowo, nie należy do partii politycznej
22 Hołowienko Dorota rolnik, Suraż, członek partii PSL
23 Pogorzelski Paweł prawnik, Zawady, członek partii PSL
24 Jankowska Krystyna ekononomistka, Słucz, nie należy do partii politycznej
25 Grześ Anna nauczyciel akademicki, Białystok, nie należy do partii politycznej
26 Łabieniec Wojciech pracownik administracji publicznej, Nowy Dwór, nie należy do partii politycznej
27 Łukasik Anetta Anna ekonomista, Białystok, nie należy do partii politycznej
28 Krajewski Stefan politolog, Krajewo Białe, członek partii PSL


Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80

1 Stawecka Kinga Katarzyna politolog, Karczewizna, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
2 Laskowski Józef politolog, Wiżajny, nie należy do partii politycznej
3 Kraszewski Ryszard rolnik, Święck Wielki, nie należy do partii politycznej
4 Polska Urszula przedsiębiorca, Białystok, nie należy do partii politycznej
5 Dobrijałowski Sławomir przedsiębiorca, Suwałki, nie należy do partii politycznej
6 Wachowski Tomasz informatyk, Łomża, nie należy do partii politycznej
7 Kochanowski Andrzej strażak, Grajewo, nie należy do partii politycznej
8 Ciecióra Justyna nauczyciel, Wyszków, nie należy do partii politycznej
9 Sitko Iwona Jadwiga handlowiec, Kundzicze, nie należy do partii politycznej
10 Janiszewski Konrad przedsiębiorca, Twarogi, nie należy do partii politycznej
11 Jankowska Angelika Sylwia ekonomistka, Kępice, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
12 Michalczyk Agnieszka Krystyna rolnik, Wierzbno, nie należy do partii politycznej
13 Nowotka Tomasz kierowca, Laski, nie należy do partii politycznej
14 Wróblewska Ilona gospodyni domowa, Strzelno, członek partii Polska Partia Pracy - Sierpień 80
15 Wierchowiec Konrad Michał technik budowlany, Białystok, nie należy do partii politycznej
16 Siwak Dorota Beata gospodyni domowa, Nowa Sól, nie należy do partii politycznej
17 Mierzejewski Tomasz Wiesław rolnik, Objezdna, nie należy do partii politycznej
18 Kamiński Przemysław handlowiec, Łomża, nie należy do partii politycznej
19 Wiśniewska-Patyk Agnieszka nauczyciel, Kruszwica, nie należy do partii politycznej
20 Gadamer Mieczysław przedsiębiorca, Łopuchowo, nie należy do partii politycznej


Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

1 Kudrycka Barbara prawnik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
2 Raczkowski Damian prawnik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
3 Tyszkiewicz Robert wydawca, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
4 Kamińska Bożena ekonomista, Suwałki, członek partii Platforma Obywatelska RP
5 Borysewicz Maciej Andrzej prawnik, Łomża, członek partii Platforma Obywatelska RP
6 Klim Józef Piotr nauczyciel, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
7 Cieślik Leszek Stanisław poseł, Augustów, członek partii Platforma Obywatelska RP
8 Piotrowska Hanna Karolina prawnik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
9 Sosna Aleksander inspektor pracy, Białystok, nie należy do partii politycznej
10 Sapińska Daria Krystyna technolog żywności, Wysokie Mazowieckie, członek partii Platforma Obywatelska RP
11 Nazarko Marek prawnik, Michałowo, członek partii Platforma Obywatelska RP
12 Baszkiewicz Emilia student, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
13 Suszczyńska Monika prawnik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
14 Grajek Zbysław Wojciech lekarz, Suwałki, członek partii Platforma Obywatelska RP
15 Śledziewska Edyta nauczyciel, Łomża, członek partii Platforma Obywatelska RP
16 Pyzowski Mariusz Paweł ekonomista, Słochy Annopolskie, członek partii Platforma Obywatelska RP
17 Jabłońska Bożena urzędnik administracji rządowej, Hultajewo, członek partii Platforma Obywatelska RP
18 Dragun Nadzieja Marzena ekonomista, Hajnówka, członek partii Platforma Obywatelska RP
19 Szewko Ilona Kinga chemik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
20 Nester Ksenia student, Supraśl, członek partii Platforma Obywatelska RP
21 Putko Aneta ekonomista, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
22 Gliński Mieczysław Leszek adwokat, Zambrów, członek partii Platforma Obywatelska RP
23 Pietruczuk Izabela przedsiębiorca, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
24 Siewiereniuk-Maciorowska Agnieszka konsulant, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
25 Mielko Cezary Jan menedżer kultury, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
26 Tymińska Ewa Bożenna pielęgniarka, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
27 Żalek Jacek prawnik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP
28 Pilecki Karol prawnik, Białystok, członek partii Platforma Obywatelska RP


Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke

1 Dankowski Jacek Witold nauczyciel, Warszawa, członek partii Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
2 Maksim Mateusz filolog angielski, Białystok, nie należy do partii politycznej
3 Kowalczuk Tomasz student, Białystok, nie należy do partii politycznej
4 Wądołowski Oskar handlowiec, Białystok, członek partii Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
5 Sujecka Katrzyna Iwona pracownik biurowy, Warszawa, członek partii Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
6 Szabłowski Kamil student, Nowe Piekuty, członek partii Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
7 Kitlas Romualda bez zawodu, Białystok, nie należy do partii politycznej
8 Korpacz Kamil inżynier elektroniki i komunikacji, Białystok, nie należy do partii politycznej
9 Kuźmicki Dawid technik budownictwa, Ignatki Osiedle, nie należy do partii politycznej
10 Polubicka Kinga student, Białystok, nie należy do partii politycznej
11 Nicewicz Stanisław informatyk, Knyszewicze, nie należy do partii politycznej
12 Ciereszko Małgorzata student, Białystok, nie należy do partii politycznej
13 Niesteruk Piotr student, Białystok, nie należy do partii politycznej
14 Wysocka Marta student, Białystok, nie należy do partii politycznej
15 Kulenko Adam elektryk, Białystok, członek partii Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
16 Karczewska Klaudia Magdalena student, Białystok, nie należy do partii politycznej
17 Szeremeta Grzegorz bez zawodu, Szudziałowo, nie należy do partii politycznej
18 Chmielewski Marek rolnik, Brukowo, nie należy do partii politycznej
19 Siedlecka Aleksandra bez zawodu, Białystok, nie należy do partii politycznej
20 Tyborowski Marcin bez zawodu, Rutki Kossaki, nie należy do partii politycznej
21 Skalska Grażyna Bernarda architekt krajobrazu, Warszawa, nie należy do partii politycznej
22 Tryskuć Piotr handlowiec, Białystok, nie należy do partii politycznej
Więcej o: