OPZZ i Solidarność będą demonstrować we Wrocławiu

PAP
14.09.2011 , aktualizacja: 14.09.2011 14:30
A A A Drukuj
OPZZ, Solidarność, związkowcy z Niemiec, Belgii, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Bułgarii będą w sobotę demonstrować we Wrocławiu przeciw cięciom socjalnym - zapowiedział w środę Józef Niemiec, wiceprzewodniczący Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, która organizuje manifestację.
"17 września we Wrocławiu spotykają się ministrowie finansów Unii Europejskiej. Nie zgadzamy się z lansowaną przez europejskie rządy koncepcją, że odpowiedzią na kryzys ma być zaciskanie pasa. Naszym zdaniem to pogarsza sytuację gospodarczą i społeczną" - powiedział Niemiec.

"Nie pozwolimy na odejście od Europy socjalnej" - dodał przewodniczący OPZZ Jan Guz.

W środę w siedzibie OPZZ odbyło się spotkanie z przedstawicielami niemieckich związków należących do EKZZ - konfederacji DGB i związku zawodowego nauczycieli GEW, które także wezmą udział we wrocławskiej manifestacji. Organizatorzy spodziewają się 30 tysięcy demonstrantów.

Podziel się