Wybory 2011. Minimalna różnica między PO a PiS - Homo Homini [SONDAŻ]

PO i PiS idą do wyborów z prawie takim samym poparciem, wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia. Okazało się, że 31 proc. respondentów chce głosować na PO, a na PiS niewiele mniej - 29 proc.


Instytut Badania Opinii Homo Homini zapytał w sobotę o preferencje wyborcze reprezentatywną grupę tysiąca stu osób.

Marcin Duma zwrócił uwagę, że Platforma traci ponad 3 pkt. proc., PiS zyskuje 4 pkt. proc. i w efekcie różnica między nimi maleje do zaledwie 2 pkt. proc. W ocenie prezesa Instytutu, to istotna zmiana w krótkim czasie, bo od 19 sierpnia.

Według tego sondażu, na SLD chce głosować 13,8 proc. respondentów, na - PSL 6,5 proc., a na Ruch Poparcia Palikota - nieco ponad 4 proc.

Palikot jedną nogą w Sejmie

To znaczy, że lewica i ludowcy mają dosyć stabilne notowania, natomiast wyraźnie w górę idzie Ruch Palikota, zauważył Marcin Duma. - W tym przypadku poparcie wzrosło o 3 pkt. proc. w ciągu trzech tygodni. Ruch Palikota wydaje się iść po mandaty w Sejmie - ocenił prezes Homo Homini.

Frekwencja prawdopodobnie nie będzie wysoka: pójście do urn wyborczych deklaruje prawie 49 proc. wyborców. Duma przypomniał, że takie deklaracje z reguły wyraźnie odbiegają na korzyść od rzeczywistości. Niespełna 46 proc. respondentów już dziś wie, że nie pójdzie do wyborów.

W przekonaniu Dumy, sobotnie imprezy partyjne, w tym konwencje PO i SLD, nie zaburzyły wyników sondażu. Badanie przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej dla ogółu Polaków grupie 1100 osób. Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a poziom ufności 0,95.

Więcej o:
Komentarze (791)
Wybory 2011. Minimalna różnica między PO a PiS - Homo Homini [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • defcon_one

  Oceniono 65 razy 45

  Jeżeli to jest prawda to oznacza że polski naród idiocieje w zastraszającym tempie.

 • orion57

  Oceniono 55 razy 35

  szkoda czasu na sondaże, czy ludzie zapomnieli co ten człowiek robił w czasie kampanii prezydenckiej oraz jak się zachował po? Czy ich pamięć jest tak krótka że nie pamiętają co się działo 6, 5 lat temu?

  PiS trzeba wyrzucić poza nawias społeczny. Jeśli tego ludzie nie rozumieją to czas szukać swoich szans poza Polską. Poczekam do 9.10.11.

  precz z PiS

 • ja_dular

  Oceniono 53 razy 33

  Jaki będzie skład Rady ministrów:
  premier - Jarek
  MSWiA - Antoni Macierewicz - chroń nas Boże
  M sprawiedliwości - Ziobro
  M spraw zagranicznych - Fotyga
  M edukacji - Staniszkis
  M kultury - Jacek Kurwski
  M finansów - ch... wi
  rzecznik rząd - Hofman
  i inne gwiazdy polskiej polityki sprafej strony.
  Ja nie mam do nich żalu. Ja mam żal do moich rodaków, że wybierają tych ludzi.

 • podkrecha

  Oceniono 33 razy 27

  jak wygra Kaczyński, to bedziemy mieli katastrofę smoleńską, ale w wielkim wymiarze

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 25

  Jak zwykle w sondażu homo nie wiadomo

 • konigin

  Oceniono 47 razy 23

  Jak tylko przeczytalam tytul na stronie glownej od razu bylam pewna, ze chodzi o sondaz Homo Pisini. Bingo ! Sondazownia Rzepy i PR, ha,ha,ha.

 • syn_z_dziewicy

  Oceniono 42 razy 22

  Wierze,ze to jeden z tych debilnych sondazy dla PIS.Nie wierze natomiast,ze az tyle naszego spoleczenstwa moze glosowac na bande DEBILI spod znaku PIS....musze to sprawdzic po wyborach,czy to jest rzeczywiscie prawda

 • lucychix

  Oceniono 31 razy 21

  Ja daję swój głos Palikotowi. Poglądy ma liberalne a plan gospodarczy bardzo dobry. Tutaj nic więcej nie trzeba zrobić tylko pozwalniać urzędników i kościół od koryta odciągnąć = 45 mld oszczędności. Także utrzymywać dobre stosunki z sąsiadami. Pis nie może być bo doprowadziło by to do wojny zarówno zewnętrznej jak i domowej. SLD to rzadna lewica (oni wprowadzili religię do szkół) a Napieralski wygląda jak wyzuta ciota, PSL to partia kolesiów a PO miało okazję przeprowadzić głębokie reformy a tego nie zrobiło więc jaką mamy gwarancję , że coś zrobi? Zostaje Palikot z najbardziej racjonalnym programem gospodarczym, społecznym i polityki zagranicznej. Głosujem na Palikota. Pozdrawiam

 • mederith

  Oceniono 33 razy 19

  Panowie redaktorzy, takie sondaze mozecie sobie wsadzic tam, gdzie slonce nie dochodzi, tylko gleboko. Prawdziwy sondaz bedzie 9 pazdziernika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX