Wybory 2011. Siedem komitetów może zarejestrować listy w całym kraju

01.09.2011 08:51
Strona PKW

Strona PKW (Fot. Pkw.gov.pl)

Siedem komitetów - PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota i Polska Partia Pracy-Sierpień 80 - może zarejestrować listy we wszystkich okręgach wyborczych - poinformował sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.
- Doszedł komitet wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80, który również może zarejestrować listy okręgowe we wszystkich okręgach wyborczych - poinformował Czaplicki na antenie Polskiego Radia.

Także PPP-Sierpień 80 poinformowała w oświadczeniu, że komitet złożył do rejestracji listy kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych i "jest jednym z siedmiu komitetów wyborczych o charakterze ogólnopolskim".

W środę PKW informowała o sześciu komitetach wyborczych, mogących zarejestrować listy w całym kraju: PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, komitet wyborczy, który zarejestrował do wtorku do godz. 24 listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list, bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.

Zobacz także
Komentarze (48)
Wybory 2011. Siedem komitetów może zarejestrować listy w całym kraju
Zaloguj się
 • redgunner

  Oceniono 2 razy 2

  Palikot się załapał co osłabi PO. Najbardziej zyska na tym SLD jako przyszły silniejszy koalicjant.
  A na braku Jurka i trochę JKM zyska PiS.

 • bnch

  Oceniono 11 razy 9

  A co z Korwinem-Mikke? Przecież on miał 10% głosów wyborczych dostać, a nie udało się zebrać podpisów? Tak facet całe życie chwali indywidualizm, zaradność i tępi nierobów i nieudaczników, a okazało się, że nie umie zorganizować zbierania podpisów. Jak to korwiniści wytłumaczycie? Spisek mediów przeszkodził, czy nierozumiejący wielkiego JKM prostaczkowie zawiedli? Gdzie jest problem, bo to że nie w Was i w Waszym guru, to jest jasne.

 • haen2010

  Oceniono 9 razy 7

  Dzisiaj linia podziału jest prosta - fagasy Watykanu, czyli sejmowa Banda Pięciorga i liberałowie laiccy Palikota.

  Ponieważ ci pierwsi to zawodowi kieszonkowcy z ręką w kieszeni podatnika, to z głosowaniem nie mam żadnych problemów.

 • w_pracy

  Oceniono 11 razy 7

  A JA MAM PYTANIE - dlaczego do debaty zaprasza się tylko 5 partii (w tym wiadomo, że PiS nie przyjdzie, bo mu nie zalezy) - PO, PSL, PJN, SLD i PiS, skoro zarejestrowanych jest SIEDEM KOMITETÓW!? Czy siedem osób to już za dużo żeby zrobić debatę? A może pozostali czterej uważają, że siedem przy korysie to już tłum? DOMAGAM SIĘ UMOŻLIWIENIA MI POZNANIA MOŻLIWOŚCI WSZYSTKICH KOMITETÓW, W TYM POLSKIEJ PARTII PRACY I RUCHU PALIKOTA. Nalezy mi się to jak psu buda, i nie wmówicie mi, że nie.

 • brovarrr

  Oceniono 11 razy 7

  Ja zagłosuję na Palikota - może niewiele się zmieni, ale przynajmniej będzie zabawniej i nie tak pompatycznie

 • vapor1

  Oceniono 8 razy 6

  w_pracy

  100% poparcia!!!! Chce Palikota w debatach!!!

 • vapor1

  Oceniono 10 razy 6

  rts44

  A dlaczego niby Palikot niewiarygodny?

  To bez sensu zostac w domu. Lepiej juz isc i skreslic wszystkich, wtedy glos liczy sie jako oddany ale niewazny. To jest znak protestu lub braku wyboru, a nie zostawanie w domu.

  Ja w kazdym razie z pelnym przekonaniem glosuje na Palikota.

 • artur.mail

  Oceniono 7 razy 5

  Na nasze składki OFE ręce już położyli. KIEDY ZABIORĄ SIĘ ZA KRUS I TYCH CWANIAKÓW CO Z UNI 1000 ZŁ ZA HEKTAR BIORĄ A NA ICH SKŁADKI ZDROWOTNE Z NASZYCH SKŁADEK ZUS TRZEBA DOKŁADAĆ!!!!

  Jak PO wejdzie w rządy w PSL to na pewno zabiorą się za składki ZUS a KRUSU PSL nie pozwoli ruszyć

 • p.ilinski1

  Oceniono 4 razy 4

  Ile może wytrzymać przyjażń? Ile może wytrzymać lojalność, zaufanie? Wiedzcie, że czas ten liczy się w dniach, a nie w latach. Rzeczy zmieniają się wokół nas, zmieniają się także i ludzie, którzy zniżają się do poziomu rzeczy, ale nie zmieniają się przyjaciele, co dowodzi, że przyjażń to coś boskiego i nieśmiertelnego.
  Jeżeli chodzi o mnie to w wyborach 2011 zagłosuję na Ruch Palikota.
  Szczecin 01. 09. 2011 Rok
  Piotr Iliński

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje