Wybory 2011. Siedem komitetów może zarejestrować listy w całym kraju

01.09.2011 08:51
Strona PKW

Strona PKW (Fot. Pkw.gov.pl)

Siedem komitetów - PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota i Polska Partia Pracy-Sierpień 80 - może zarejestrować listy we wszystkich okręgach wyborczych - poinformował sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.
- Doszedł komitet wyborczy Polska Partia Pracy - Sierpień 80, który również może zarejestrować listy okręgowe we wszystkich okręgach wyborczych - poinformował Czaplicki na antenie Polskiego Radia.

Także PPP-Sierpień 80 poinformowała w oświadczeniu, że komitet złożył do rejestracji listy kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych i "jest jednym z siedmiu komitetów wyborczych o charakterze ogólnopolskim".

W środę PKW informowała o sześciu komitetach wyborczych, mogących zarejestrować listy w całym kraju: PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruch Palikota.

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, komitet wyborczy, który zarejestrował do wtorku do godz. 24 listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list, bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • redgunner

  Oceniono 2 razy 2

  Palikot się załapał co osłabi PO. Najbardziej zyska na tym SLD jako przyszły silniejszy koalicjant.
  A na braku Jurka i trochę JKM zyska PiS.

 • kbsjss

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy establishment pozwoli wreszcie Partii Palikota uczestniczyc w debatach przedwyborczych? Czego oni sie boja? Co im grozi? Dlaczego skazuja ludzi na dreptanie w miejscu mimo ze w kraju potrzebne sa wielkie zmiany?

 • kitikitik

  Oceniono 1 raz 1

  @nota-bene66
  Nie wypisuj bredni. To jest XXI wiek i nie wracajmy do średniowiecza. Prezydent, to może sobie kiwnąć palcem w bucie.

 • feminus

  Oceniono 2 razy 2

  p.ilinski1: dyskusyjne,ale z glosem oddanym na Palikota sie zgadzam.
  Nb. Ile przetrwala owa,jak piszesz 'boska (o Boze!) i niesmiertelna' przyjazn miedzy Tuskiem a Palikotem? Nie badz naiwny,nic nie jest wieczne,a relacje miedzyludzkie tym bardziej. Komentarz filozoficzny z lekka,mile mile :)

 • feminus

  Oceniono 2 razy 2

  laksmana: warto przyjrzec sie odwrotnej relacji: ludzie widzac jakosc politykow uznaja,ze sami tez moga byc nieuczciwi,prymitywni,to rowniez rodzi nieufnosc. Czy ty na przyklad komus ufasz? Na pewno nie politykom? To banda hipokrytow,albo oszolomow w najlepszym razie. Niestety nie ma w Polsce klasy politycznej z prawdziwego zdarzenia.

 • p.ilinski1

  Oceniono 4 razy 4

  Ile może wytrzymać przyjażń? Ile może wytrzymać lojalność, zaufanie? Wiedzcie, że czas ten liczy się w dniach, a nie w latach. Rzeczy zmieniają się wokół nas, zmieniają się także i ludzie, którzy zniżają się do poziomu rzeczy, ale nie zmieniają się przyjaciele, co dowodzi, że przyjażń to coś boskiego i nieśmiertelnego.
  Jeżeli chodzi o mnie to w wyborach 2011 zagłosuję na Ruch Palikota.
  Szczecin 01. 09. 2011 Rok
  Piotr Iliński

 • feminus

  Oceniono 1 raz 1

  albertsp: chciec to on sobie moze ;) Czas na emeryture panie Korwin,niech pan zacznie wreszcie pisac pamietniki. Szkoda zdrowia,naprawde...

 • albertsp

  Oceniono 2 razy 2

  Smieszny Korwin Mikke nawet zebrac podpisów nie potrafi a chce kierowac calym krajem! :DDD

 • laksmana

  0

  Partia to przedstawiciele ludu tak? To jakim cudem takie nieuczciwe społeczeństwo oczekuje uczciwych polityków? Zobaczcie, na którym miejscu jesteśmy na świecie, pod względem uczciwości i zaufania społecznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje