Numer do wyłudzania pieniędzy wyłączony - Interwencja UKE

Numer *74646 zostaje wyłączony - W poniedziałek informowaliśmy o krótkich sygnałach z numeru premium które otrzymywali nasi czytelnicy. Po oddzwonieniu, rachunek dzwoniącego był obciążany kwotą 5zł
Po naszej poniedziałkowej informacji o nowej metodzie na wyłudzanie pieniędzy interweniował UKE - Po interwencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka MNI Premium SA oświadczyła, że wyłącza usługę do czasu wyjaśnienia sprawy oraz pozytywnie rozpatrzy wszystkie reklamacje od osób, które uważają, że zostały oszukane - poinformował nas rzecznik urzędu.

Ponadto spółka w piśmie skierowanym do UKE wyjaśniła, że powyższy numer znajduje się w ich dyspozycji, usługa jest jednak świadczona przez zewnętrzny podmiot, firmę M.G.R.E. Unitem Ltd z siedzibą na Cyprze. Polega ona na wypełnieniu ankiety w akcji wspierającej wybór Mazur do listy cudów natury które jest nagradzane cennym upominkiem w postaci przewodnika turystycznego.

- Nie mamy absolutnie nic wspólnego z akcją prowadzoną za pomocą numeru *74646 - w rozmowie telefonicznej poinformowała nas Lidia Panfil z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie który koordynuje akcję Mazury Cud Natury

Z ustaleń UKE wynika, że to są łącza jednokierunkowe można zadzwonić pod ten numer, ale niemożliwe aby ktoś do nas z niego zadzwonił

- Oczywiście nadal to sprawdzamy. Póki co, abonenci powinni składać reklamacje, bowiem, zgodnie z deklaracjami spółki, zostaną one rozpatrzone pozytywnie - przekazał nam Piotr Dziubak rzecznik UKE

Jeszcze przed naszym artykułem UKE otrzymywało informacje od osób które czuły się oszukane.

Komentarze (39)
Numer do wyłudzania pieniędzy wyłączony - Interwencja UKE
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 11 razy 7

  Ładnie że numer wyłączony, ale pozostaje kwestia odpowiedzialności KARNEJ podmiotu odpowiedzialnego za rejestrację numeru 74646 jako numeru PREMIUM w Polsce.
  Jeśli to urząd działający zgodnie z przyjetymi w Polsce procedurami, to winni są ustalający te procedury.

  Póki co, do wyjasnienia sprawy należy aresztować prezesa urzędu odpowiedzialnego za rejestrację numeru jako PREMIUM. Nawet jesli to procedury były błędne, to winien jest prezes że się nie połapał wczesniej. Związkowy rodowód nie jest usprawiedliwieniem głupoty.

  Kiedys w Kanadzie zadzwoniłem na sekslinie bo reklamowali się jak biuro matrymonialne. Natychmaist właczył się OBLIGATORYJNIE nagrany komunikat który informował mnie że za pół minuty skończy się taryfa operatora lokalnego i przejdę na taryfę innego operatora o stawkach.... (wielokrotnie wyższych). Nie dotrwałem do pół minuty ...:)))
  Od innych abonentów dowiedziałem się że oprócz tego początkowego komunikatu ostrzegawczego, w przypadku kontynuacji rozmowy jest ona przerywana (co 5 minut?) regularnymi komunikatami ostrzegawczymi...

  Ta sytuacja dotyczy konsumentów w Polsce w wielu dziedzinach - brak właściwej regulacji kwestii należności za taksówki, za usługi zamawiane telefonicznie, za przedmioty dostarczane kurierem itd itp. Mądre, wrecz idealne, przedwojenne Prawo Handlowe zostało zniekształcone za PRL przepisami godzacymi w kapitalistę krwiopijcę, a po roku 1990 uzupełnione przepisami chroniacymi nadużycia podmiotów zagranicznych na terenie Judeopolonii np zakaz pozwów zbiorowych.

 • stefan.kalafior

  Oceniono 6 razy 6

  @naprawdetrzezwy

  wszystko fajnie, totalna zgoda, tylko glupcy oddzwaniaja na nieznane 'dziwne' numery.
  jest tylko jedno male 'ale'

  otoz telefony posiadaja starsi, uczciwi i porzadni ludzie, ktorzy moga byc technologicznie zagubieni.
  Co im zaproponujesz? nazwiesz odmozdzonymi? to chyba za proste...

  Zdajesz sobie sprawe ze za X taka technologicznie wykluczona osoba mozesz byc sam? Ja nie mam watpliwosci ze ze mna tak bedzie - jakies 15 lat temu smigalem skrypty w php, majstrowalem w asemblerze na prockach PIC a teraz prosze o pomoc 15+ latkow bo im to zajmie kwadrans a mnie dzien....zmiany po prostu nastepuja bardzo szybko generalnie a z wiekiem spada zdolnosc przyswajania.

  Jestem jak najdalszy od zapraszania (lub pozwalania) urzedasow wtracac sie w moje decyzje, ale ten problem nie jest czarno-bialy i jest potrzebne rozwiazanie systemowe typu domyslna blokada (lub inne lepsze)

 • catolicos

  Oceniono 8 razy 6

  Co za czasy oszust na oszuście, oszustem pogania.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 6

  Jeszcze trzeba wyłączyć ten płatny telefon do ambasady USA.

 • varvar

  Oceniono 5 razy 5

  To za co biorą pieniądze podatnika leniuchy z UKE, jeżeli teraz każdy ma indywidualnie na swój koszt "reklamować" złodzieja. Operator zgadzał się na korzyść z wyłudzeń. Z takim operatorem się nie pertraktuje, a stanowisko UKE potwierdza, że Polska nierządem stoi. Hańba tym co ośmielają się pobierać pieniądze publiczne i nic nie robić...

 • manhu

  Oceniono 7 razy 5

  >Czyli tak - ktoś dzwonił, idioci oddzwaniali bez sensu
  Idioto! Ja nie oddzwaniam, ale niektórzy tak, bo nie mają telefonu ciągle przy sobie (bo np. pracują.

  "że to są łącza jednokierunkowe można zadzwonić pod ten numer, ale niemożliwe aby ktoś do nas z niego zadzwonił"
  Co tym bardziej dowodzi oszustwa. Po prostu zwracać kasę wszystkim, a właściciela firmy krzak (nawet słupa) na 15 lat do więzienia (+1 dzień za każde nie oddane 100 zł).

 • kipen1

  Oceniono 5 razy 3

  717313030
  UWAGA NA TEN NUMER!! WYSYŁA JEDEN KRÓTKI SYGNAŁ.PO ODDZWONIENIU KOSZT TO 28 ZŁ NETTO.UWAGA NA TEN NUMER

 • buraczyk

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez za tym przekrętem stoją konkretni ludzie gdyby podano ich nazwiska adresy pokazano twarze to mieli by problemy z następnymi przekretami.

 • zeus_gromowladny

  Oceniono 2 razy 2

  > No cóż.. także po ortografii i składni widać, że komórki i internet ma znaczna
  > część ludności nienazbyt wyedukowanej :)))

  Ktoś, kto pisze "nienazbyt" nie powinien mądrzyć się w temacie ortografii. Howgh.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX