Czuma: Mój projekt może zostać posiekany

20.08.2011 06:00
Komisja śledcza ds. nacisków

Komisja śledcza ds. nacisków (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

- Premier Jarosław Kaczyński, ministrowie z PiS, byli szef CBA i szef ABW wywierali nielegalny wpływ na funkcjonariuszy i prokuratorów - poseł SLD Janusz Krasoń chce, by takie było stanowisko komisji śledczej ds. nacisków - pisze Gazeta Wyborcza.
W piątek minął termin złożenia poprawek przez posłów komisji naciskowej do sprawozdania jej przewodniczącego Andrzeja Czumy (PO). Dwa tygodnie temu ogłosił on: nacisków rządzących za czasów PiS na policję, służby oraz prokuraturę nie było.

Krasoń: Kaczyński przed Trybunał

Lista najwyższych funkcjonariuszy państwa PiS, którzy - zdaniem Krasonia - mogli złamać prawo, ma 11 nazwisk (od Kaczyńskiego, po byłą szefową warszawskiej prokuratury okręgowej). Kryminalnych zarzutów komisja postawić nie może, ocenę musi zostawić prokuraturze. Może natomiast domagać się odpowiedzialności za złamanie konstytucji. Dlatego według Krasonia powinna wnosić o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu.

Czy projekt zostanie "posiekany"?

Złożone poprawki do sprawozdania Czumy będą głosowane 24 sierpnia. - Mój projekt może zostać posiekany - przyznał wczoraj sam Czuma. On sam złożył cztery autopoprawki. - Konkluzji nie zmieniają - podkreśla. Bo Czuma niezmiennie uważa, że dowodów na nielegalne naciski za rządów PiS nie ma. W rozmowie z ''Gazetą'' tłumaczy, że ''dowód'' traktuje ''procesowo'', czyli jako fakt złamania prawa, który dałoby się obronić przed sądem. - Gdyby Sejm przed komisją postawił za zadanie wyłuskanie łajdactw, ignorancji i żądzy władzy rządzących w latach 2005-07, raport liczyłby 350 stron i byłby bardzo soczysty - mówi nam Czuma. Więcej o możliwych losach raportu - w "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Andrzej Czuma podczas obrad komisji śledczej ds. nacisków Czuma: "W PO nie jesteśmy stadem baranów, które beczy na jedną tonację"
 • Komisja śledcza ds. nacisków PO odrzuci raport Czumy? Mają ostrzejszą wersję
Komentarze (48)
Czuma: Mój projekt może zostać posiekany
Zaloguj się
 • chi_neng1

  Oceniono 3 razy 3

  On, ten projekt, powinien byc POSIEKANY ZANIM BYL WYDANY !

 • koloratura1

  Oceniono 3 razy 3

  electrician napisał:

  > 155 pytań bez odpowiedzi
  > Dziś wiemy już, że Rosjanie nie dostarczyli I(...)

  Wracaj do wyra! Nie wyspałeś się..
  TO NIE TEN WĄTEK!

 • artur74

  Oceniono 2 razy 2

  Ale jaja! Naciski polityczne na komisję ds. nacisków!
  A może by tak jak w średniowieczu, od razu wieszać przegranych?
  Zwycięzca bierze wszystko!

 • piemont12

  Oceniono 2 razy 2

  j.ciecwierz pół godziny temu

  "Czuma sfiksował, albo został kupiony, albo zaszantażowany..... Jeszcze Rok temu mówił całkowicie inaczej. Oskarżał mocno PIS. Pamiętam co wyrabiała posłanka PIS-u, Wróbel !
  Teraz raptem, z dnia na dzień,poseł Czuma zmienia front i zgadza się z p.Wróbel !...To cuchnie, pośle Czuma, to cuchnie ! "
  ..............................................................
  Faktycznie, coś jest na rzeczy. Też pamiętam wcześniejsze wypowiedzi Czumy i jego słowne bitwy z posłami PIS-u. Czuma wtedy wyrażał całkowicie odmienne opinie zachowaniach PIS-u, a w szczególności o władzy Ziobry,Kaczyńskiego, CBA,ABW.... Co się zmieniło, panie Czuma ?

 • yar369

  Oceniono 2 razy 2

  "Gdyby Sejm przed komisją postawił za zadanie wyłuskanie łajdactw, ignorancji i żądzy władzy rządzących w latach 2005-07, raport liczyłby 350 stron i byłby bardzo soczysty - mówi nam Czuma."

  I o to chodzi. W tym wypadku dokopanie PiSowi, ujawnienie prawdy, ma moje błogosławieństwo. Chodzi o to, żeby tacy ludzie mieli JAK NAJMNIEJSZY wpływ na nasze państwo.

 • j.ciecwierz

  Oceniono 2 razy 2

  Czuma sfiksował, albo został kupiony, albo zaszantażowany..... Jeszcze Rok temu mówił całkowicie inaczej. Oskarżał mocno PIS. Pamiętam co wyrabiała posłanka PIS-u, Wróbel !
  Teraz raptem, z dnia na dzień,poseł Czuma zmienia front i zgadza się z p.Wróbel !...To cuchnie, pośle Czuma, to cuchnie !

 • koloratura1

  Oceniono 2 razy 2

  "Mój projekt może zostać posiekany".
  Mam taką nadzieję!

 • selfhelp

  Oceniono 1 raz 1

  czuma sprzedal polaczkow bo pis mialo na przekrty synusia czumy co grozilo synkowi czumy w pierdlu 10 lat ale zacofane rydzyka=polszewiki olali kolejna afere co za strzelili B. BLIDE BA! POWIESILI LEPPERA i ROSTRZASKALI WE MGLE ELITE OD BEZPIECZENSTWA dziad czuma sie sku...l w ameryce co kredyty i wszystkie piedzandze od polonusow przeku...l

 • kropidlo49

  Oceniono 1 raz 1

  piemont12 napisał:

  "j.ciecwierz pół godziny temu

  "Czuma sfiksował, albo został kupiony, albo zaszantażowany..... Jeszcze Rok temu mówił całkowicie inaczej. Oskarżał mocno PIS. Pamiętam co wyrabiała posłanka PIS-u, Wróbel !
  Teraz raptem, z dnia na dzień,poseł Czuma zmienia front i zgadza się z p.Wróbel !...To cuchnie, pośle Czuma, to cuchnie ! "
  ..............................................................
  Faktycznie, coś jest na rzeczy. Też pamiętam wcześniejsze wypowiedzi Czumy i jego słowne bitwy z posłami PIS-u. Czuma wtedy wyrażał całkowicie odmienne opinie zachowaniach PIS-u, a w szczególności o władzy Ziobry,Kaczyńskiego, CBA,ABW.... Co się zmieniło, panie Czuma ? "
  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  Nic dodać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje