Polskie ofiary księży pedofilów w światowej sieci

Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Największa organizacja zrzeszająca ofiary księży pedofilów chce pomóc osobom molestowanym przez polskich duchownych. I przekonać ich, że trzeba doprowadzić do ukarania przestępców - pisze dzisiejsza ?Gazeta Wyborcza?.
- Zorganizujemy we wrześniu w Warszawie spotkanie dla ofiar i ich bliskich. I drugie otwarte dla wszystkich, na którym będziemy dyskutować o problemie molestowania i o tym, jak uczynić Kościół i społeczeństwo bezpiecznymi i wolnymi od takich nadużyć - zapowiada Barbara Blaine, założycielka i przewodnicząca SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests). Blaine o swoich planach mówiła wczoraj przed siedzibą Episkopatu Polski. Na chodniku rozłożyła kilkanaście zdjęć dzieci molestowanych przez księży. Wśród nich własne - gdy zgwałcił ją ksiądz, miała 13 lat.

SNAP pomaga od 23 lat w USA

SNAP działa od 23 lat w USA i kilku krajach Ameryki Południowej. Właśnie rozpoczyna działalność w Europie. Do organizacji należy ponad 10 tys. osób pokrzywdzonych przez duchowieństwo. Barbara Blaine ma kontakt z mniej więcej dziesięcioma Polakami, którzy jako dzieci byli molestowali przez księży (wszyscy duchowni nadal żyją). - Byłoby naiwnością sądzić, że w Polsce nie dochodzi do molestowania seksualnego, że dotyczy to tylko Irlandii i USA. Wiemy, że są takie przypadki. Ci ludzie wstydzą się i cierpią. Staramy się im pomóc.

Cel to ochrona dzieci przed księżmi pedofilami

SNAP chce nawiązać kontakt z polskim rządem i skłonić go do rozpoczęcia formalnego dochodzenia w sprawie przestępstw seksualnych kleru, podobnego do tego przeprowadzonego w Irlandii. - Dochodzenia wewnątrzkościelne na ogół nie prowadzą do ukarania winnych - tak Blaine tłumaczyła, dlaczego nie poprosi o współpracę polskiego Kościoła. - Naszym najważniejszym celem jest chronić dzieci przed księżmi pedofilami. Przedstawiciele Kościoła tego nie robią, zamiast tego chronią pedofilów w koloratkach. Większość z nas nigdy nie przeżyłaby tego wszystkiego, gdyby biskupi zrobili to, co powinni, czyli zawiadomili policję - mówiła.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Komentarze (19)
Polskie ofiary księży pedofilów w światowej sieci
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 7

  Pokręcony Kościół! Przestępców innych wyznań i niewierzących, najchętniej paliłby na stosie ale dla swoich zboczonych "pasterzy" zawsze znajdzie zaciszną parafię. Ciekawe, że w tych sprawach nie powołuje się na biblię i nie topi zboczeńców w głębinach morskich, z kamieniem młyńskim u szyi ?

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 6

  Ofiary księży pedofilów to w równej mierze ofiary swoich rodziców dewotów, którzy swoje małe dzieci oddają pod opiekę kieckowych dewiantów. Człowiek powinien wybierać światopogląd świadomie a nie być wpychany w sferę zabobonów jako nieświadome dziecko. Ciekawe ile by wtedy liczyła ta sekta "owieczek"?

 • l_zaraza_l

  Oceniono 7 razy 5

  Dla polskich rodziców fakt, że ich dziecko jest "dupcone" przez klechę, stanowi zaszczyt i powód do dumy. Wszyscy płacimy, co roku, 1 mld 400 mln zł po to, by takie rzeczy były możliwe.

 • zuza-19

  Oceniono 7 razy 5

  W Polsce klechy czują się zupełnie bez karnie, jak złapie sie ich za reke to tak mordy drą ze to zamach na kosciół że az w Watykanie słychac. Najpierw powinno sie przesłuchać Dziwisza pierwszego ukrywacza pedpfili w koloratkach, moze wskaże gdzie ich po ukrywał. JPII działając w Watykanie 20 lat nic kompletnie nie zrobił zeby wyeliminować tych zboczenców, a wręcz co niektorzy byli jego przyjaciólmi.A teraz Benek zrobił go swiętym , chyba na przekór ofiarom zboczenców w koloratkach.

 • wondziadu

  Oceniono 6 razy 4

  @jeruzalem51. Zapomniałeś nieuku katolicki że Jezus był Żydem. Jezusa tez pewnie nienawidzisz . A świętym dla ciebie zapewne jest rydzyk . Jeszcze nieukrzyżowany ale , kto wie? Może niedługo spotka go zasłużona kara.

 • istvan73

  Oceniono 5 razy 3

  Czy na taki bezbożny atak na pana bozię pozwoli nasza święta ampułka z krwią Wiadomo Kogo?

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 5 razy 3

  Ej to się nie będzie podobać.

 • kotka_15

  Oceniono 2 razy 2

  Cały kler, tak jak PIS , należy do grupy nietykalnych .

 • r.maszkowski

  Oceniono 4 razy 2

  *darek-1040 godzinę temu
  > wondziadu nie mylisz się że Jezus był żydem. Był bo nie jest.
  > Żydzi usunęli go z synagogi, a jego imienia nie wolno żydom
  > wymawiać.

  Przede wszystkim był, bo już nie żyje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje