Komentarze (273)
Koniec 36. pułku: piloci dowiedzieli się z mediów. "Gdzie znajdziemy pracę?"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kapidutu

  Oceniono 9 razy 5

  a to tragedia straszna, chyba każdy normalny człowiek musi się liczyć, że raz praca jest, a za chwilę można ją stracić, niech wojskowi nie ronią z tego dramatu strasznego, bo miliony ludzi w gorszej sytuacji mają takie problemy i muszą sobie radzić

 • rasta-mw

  Oceniono 7 razy 5

  no właśnie "gdzie znajdziemy prace?" - pracę znajdziecie ale niestety trzeba będzie pracować... jest na to rada. Głosujemy na PiS i będzie jak za komuny "czy się robi czy się leży trzy siedemset się należy", zostaną tez zlikwidowane mandaty i będzie można bezkarnie oszukiwać, kłamać i lżyć, pod warunkiem że nie prezesa PiS, tu kary będą surowe.

 • seboc

  Oceniono 7 razy 5

  Znajdziecie pracę gdziekolwiek, gdzie panują rynkowe warunki.
  Akurat w waszym zawodzie problemów nie ma. Trzeba jedynie normalnie pracować, nie ma emerytury w wieku 40 lat itp.
  Czyli możecie się czuć jak normalni wykształceni Polacy, którzy ciągle szukają zajęcia, którzy mają dodatkową pracę i którzy ciągle się dokształcają.
  Dopadło was zwykłe, zdrowe zjawisko kapitalizmu.
  Życzę powodzenia i pozdrawiam.
  S.

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 5

  Skoro jak mówi Antek są elitą to z pracą nie powinno być problemów

 • fiorlaczek

  Oceniono 15 razy 5

  "Gdzie znajdziemy pracę?"-przysługuje wam przecież zasiłek dla bezrobotnych. Tylu ludzi w tym kraju traciło pracę i nie mieli za co żyć więc i wy dacie radę, w końcu twardzi żołnierze. Tylko przywilejów emerytalnych żal, bo robotę to sobie raczej znajdą.

 • arct

  Oceniono 6 razy 4

  @mireksitek
  Rudy i jego bandyci mataczą i myślą, że pozorowane działania zdejmą z nich odium zbrodni stanu
  --------------------

  Ale jak to????

  Kaczyński przecież jest siwy a nie rudy?

 • stefan4

  Oceniono 4 razy 4

  "Gdzie znajdziemy pracę?"

  Mam nadzieję, że nie w LOT-cie, ani w żadnym innym miejscu, w którym los normalnych ludzi mógłby zależeć od tych szwejów.

 • peowiaki_to_ciemniaki

  Oceniono 4 razy 4

  A co się martwicie, przekwalifikujcie się na urzedników to znajdziecie pracę bez problemu. Za czasów PO przybyło ich ponad 100 tysięcy. Ewentualnie przeprowadźcie się do Wałbrzycha i zostańcie radnymi PO. Ci sobie poradzą.
  Ps. a na powaznie-czy w Polsce znajdzie się jeden żołnierz, który zagłosuje na PO?

 • waltro

  Oceniono 4 razy 4

  Trzy firmy w których pracowałem zostały zlikwidowane i pies z kulawą nogą nie interesował się tym, czy dostanę pracę w innej firmie. Mam dla pilotów radę taką jak wielu miało dla mnie: przekwalifikujcie się. Przecież możecie zostać krawcami, spawaczami czy czym tam się wam zamarzy.

 • ratpoles_tamer

  Oceniono 6 razy 4

  Czy ktoś się przejmuje losem zwolnionych pracowników innych firm?
  Koniec życia za kasę podatnika.
  Skończyć jakiś kurs, zakasać rękawy i w drogę po Urzędach Pracy.
  Koniec bujania w obłokach i oglądania życia z lotu ptaka. Czas poznać życie oczami ssaków.

 • prezio2

  Oceniono 6 razy 4

  nie wiem czy to dobra metoda. Strach pomyśleć co będzie np w przypadku katastrofy kolejowej lub morskiej. Co to daje rozwiązanie całego pułku ?

 • stefanpajonk

  Oceniono 4 razy 4

  jak likwidują prywatne zakłady i tysiące osób nie mają pracy to nikt się nie martwi (np. FSO)

  gości dopadło to co już wiele osób w Polsce

 • fuchsgs

  Oceniono 6 razy 4

  znowu chodzi o tych nierobów z administracji !!!tego wszędziej pełno urzędasów,za komuny nie mieli komputerów i dawali się rady

 • anna22290

  Oceniono 4 razy 4

  NO TO CHOCIAZ PO CZESCI KACZYNSKI I PIS BEDA USADYSFAKCJONOWANI,za 2 bandytow ilu ludzi placi

 • acc4

  Oceniono 6 razy 4

  Nareszcie. To był relikt PRL. Taka "elitarna" jednostka. Kierowcy prywatnych "taksówek", którzy wiedzieli, że nie obowiązują ich zasady kodeksu drogowego, bo wożą VIPów.

 • okradany_przez_wladze

  Oceniono 6 razy 4

  za katastrofę odpowiedzialny jet Kaczyński i Macierewicz
  wywalili za swoich rządów najlepszych pilotów
  maciora ma krew na swoich bolszewicki łapach

 • pandzik

  Oceniono 16 razy 4

  Nie słyszałem żeby piloci w2 UE i na świecie mieli problemy ze znalezieniem pracy....

  Chyba ze ma sie marniutkie kwalifikacje... wtedy faktycznie moze byc kiepsko.

 • archeus_pl

  Oceniono 6 razy 4

  Taki dzisiaj rynek pracy.Każdego można zwolnić.I tak długo to ich omijało.Lekarze ,nauczyciele,pracownicy hipermarketów itd.Każdemu może się trafić.A już końcowa konkluzja w wiadomości że nie wszyscy znajdą pracę jest groteskowa.Wielu ludzi traci pracę i musi się napocić żeby znaleźć nową.Od 20 lat to norma.No tak dla świętych krów to ewidentna nowość,to świadczy tylko o tym że święte krowy to idiotyzm.Witamy w rzeczywistości a to życie właśnie i wszystkiego najlepszego na nowej zawodowej drodze życia :-)

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 4

  Do blski

  W zasadzie twoja opinia o wojsku jest słuszna. Mam tylko jedną uwagę: okupacyjna armia wrogiego państwa jest znacznie gorsza.
  Kto nie chce płacić na własną armię, będzie musiał płacić na okupacyjną.

 • beckett

  Oceniono 3 razy 3

  Mamy poważne problemy z maturami, proponuję również odważny ruch, rozwiązać szkoły średnie. Niech nauczyciele sobie szukają pracy... Acha, dróg nie można wybudować, odważnie, rozwiązać drogi. itp itd.

  Nie podoba mi się ta filozofia rozwiązywania tego co działa źle. Może się okazać że wszystko w Polsce działa koślawo, i co, należy rozwiązać Polskę?

  jakprzetlumaczyc.pl

 • seroo1

  Oceniono 3 razy 3

  36 pułk był jednym wielkim towarzystwem wzajemnej adoracji a jednocześnie wojen podjazdowych i wyżerania lotów preferujących włazidupstwo . Akurat wiem co mówię. A Leszek Miller, zwany też byłym premierem ,jest ostatnią osobą w tym kraju, która może się wypowiadać na temat prawidłowości działania tegoż pułku.

 • atropos27

  Oceniono 3 razy 3

  co za spec , jak brak wykwalifikowanych pilotow , moze 2 zalogi na tu 154 , do tego otoczka kiluset , spec mieszkania , spec pensje , jeb,,,,,ich

 • fiut-filut

  Oceniono 3 razy 3

  @2florek
  czy Ty na prawde wierzysz, ze taki superprawnik jak Z.Ziobro, ktory dokonal superkwalibrystyki w czasie studiow aby tylko zaliczyc prawo cywilne na studiach, przesiewajacy studentow egzamin na UJ, -nie mial obciach z przeniesieniem sie z UJ za zaoczne do... (pomine milczeniem) a po zaliczeniu tegoz na zaocznych rozmyslil sie i wrocil na dzienne w UJ (mozna sprawdzic w dziekanacie) "odbabanizuje" Polske? Naiwny frajer.

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 3 razy 3

  antybiurokrata: Czasami mysle ze w Polsce powinnismy rozformowac wszystkie biurokracje, sady, itd i zaczac od zera bo malo mamy rzeczy ktore funkcjonuja tak jak powinny.
  -------------------
  Tacy ludzie zostali w biurach i urzędach po poprzednim systemie i nie jest to bynajmniej fenom znany jedynie w Polsce - wszystkie dawne demoludy lepiej lub gorzej są umoczone. Oczywiście istnieją różnice ze względu na czynniki regionalne: Czesi to nie Rumuni, a Polacy są gdzieś po środku. Jednak jest nadzieja, że za kilkadziesiąt lat może będzie normalniej :)

 • brzytwa761

  Oceniono 3 razy 3

  -> antybiurokrata

  Masz niewatpliwie duzo racji. Osoby siedzace na panstwowych posadkach calkowicie nie sa gotowe do pracy na wolnym rynku. Siedzenie w cieplym ku.r,wi,dolku budzi leniwca w osobach. Oczywiscie jak trzeba sie ruszyc to placz i zgrzytanie zebów.

 • totus.tytus

  Oceniono 3 razy 3

  Niech wstąpią do Korpusu Kapelanów WP, przygarnie ich Ordynariat Polowy - tam praca zawsze była, jest i będzie. Garnizonu lub jednostki nie ma, ale kościół lub kaplica polowa oraz etat przynajmniej jednego kapelana w randze oficerskiej musi być. Pułku specjalnego nie będzie, ale kapelan zostanie wraz z etatem.

  A jak się nie uda, to niech popytają starszych kolegów w firmach ochroniarskich - może znajdzie się coś do pilnowania, gdzie można spokojnie pospać na dyżurce, albo nawet coś sobie przywłaszczyć.

  A jeśli już kompletnie nic nie zwojują, to niech założą objazdowy cyrk lotniczy, niech jeżdżą po Polsce z pogadankami dla szkół, przedszkoli i domów pomocy społecznej, na temat roli premiera we współczesnym lotnictwie bojowym i transportowym, oraz dyscypliny i posłuszeństwa wobec polityków. Albo niech poproszą dowódcę o symulator, taki na komputer, żeby można było sobie polatać i postrzelać w domu. Albo też niech to będzie symulator symulatora, jak to w wojsku, gdzie symuluje się niemal wszystko z wyjątkiem pobierania wynagrodzenia i to niemałego.

  Wkrótce potwierdzi się moja hipoteza: w miejsce rozformowanego 36splt rozkazem nowego "ministra obrony" zostanie sformowana np. 1selt, nowe etaciki dla starych kolesiów, nowe posadki dla żoneczek i kochanek starych trepków, premier dorzuci jakiś nowy (?) śmigłowiec, by było czym polatać po Polsce, i gites majonez, szafa gra, wkrótce ordery, awanse i oczywiście więcej kapelanów ad maiorem Dei gloriam. Kolesie, baczność! na nowe etaty biegiem maaaaaaaaarsz!

 • janosz1950

  Oceniono 3 razy 3

  Skończyła się era pilotów latających na" drzwiach od stodoły ",pilotaż wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji i umiejętności a Ci piloci wykonywali tylko rozkazy nie do końca kompetentnych dowódców.Z"Casy"zrobili sobie "wesoły autobus " i jeszcze rodziny dostały za to kasę.
  Dobrze ,że w końcu roz....no to zapijaczone pseudo wojskowo-rządowe lotnictwo.
  Szkoda tylko tych wartościowych ludzi ,którzy swoim .życiem zapłacili za głupotę tych co mieli ich chronić i dbać za Ich bezpieczeństwo.
  A Kaczuch i jego brat ponoszą największą winę za ten bałagan w tej byłej już J.W.

 • bozena.zielinska

  Oceniono 7 razy 3

  Pan L. Kaczyński był panem i władcą i latał wrakami ? a odpowiedzialność zwalono na niewinnych,paradoks
  Precz z Pisem !!!!!!!!!!!!!!!!

 • ziutekhau45

  Oceniono 11 razy 3

  Gdyby dowódzcy grali w piłkę z Donkiem to by nie zostali rozwiązani. Miro,Grzecho, Zdzicho i Rycho dalej działają.

 • grabic

  Oceniono 7 razy 3

  Należy się spodziewać, że rozkazy dzienne będą przekazywane w TVP Info...

 • qin

  Oceniono 7 razy 3

  Możemy zapytać
  polityków
  Dlaczego nasi żołnierze są w Afganistanie
  i co robili w Iraku?
  Gdzie broń masowej zagłady
  czy mamy amnestię ?

 • kamill69

  Oceniono 3 razy 3

  Urzekła mnie wasza historia...

 • maluch1.0

  Oceniono 5 razy 3

  Zlikwidować całe Polskie Lotnictwo,mamy samochody,motocykle i rowery oraz konie !!!!!

  ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 • hanklo

  Oceniono 5 razy 3

  W związku z szukaniem agentów KGB i WSI za rządów Kaczyńskiego oraz szalejącego Macierewicza, wyeliminowano z Wojska Polskiego setki najlepiej wykształconych z dużym doświadczeniem oficerów. Nowe wojsko miało być już kształcone według reguł NATO i podległe nowemu panu czyli USA. Przypuszczam ze podobna sytuacja ma miejsce w całym wojsku gdzie PIS-owcy generałowie rządzą bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Moze się mylę a może i nie

 • queserasera

  Oceniono 9 razy 3

  A po co wam praca? PiS da wszak nosicielom honoru polskiego żołnierza miejsce na listach wyborczych, tak jak ludziom z CBA i ABW. Czołem żołnierze!

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 7 razy 3

  Słyszałem, że pewien generał rezydujący w Parku Oliwskim, zwany niesłusznie "Flaszka" jest chętny im pomóc ... nie ma to jak bratnia żołnierska pomoc :)

 • kaczy_czubek123

  Oceniono 7 razy 3

  Nie ma zbyt wielu pilotów, którzy potrafią lądować w gęstej mgle!

 • michalparadowski2

  Oceniono 5 razy 3

  Zawsze i w każdym wojsku na całym świecie był, jest i będzie burdel nastojaszczy!
  Zrobienie porządku zawsze io wyłącznie będzie polegać, na pomalowaniu krawężników dróg w koszarach - wapienkiem, ślicznie na biało.

 • jkmjkm

  Oceniono 7 razy 3

  3 x 15 ni ma, zielonej wyspy ni ma, kurs jsw spada na łeb, na szyję, to się ten pułk zlikwiduje i do wyborów jakoś zleci. Trzeba pokazać zdecydowanie rządu w zwalczaniu patologii.

 • chi_neng1

  Oceniono 11 razy 3

  Nie jestem expertem od spraw lotnictwa, czy tez wojskowych. Ale jedno wiem, ze jezeli ktos nie dazy do ksztalcenia sie w swoim zawodzie i nie jest w stanie wykonywac go w najlepszy mozliwy sposob, a szczegolnie w takim zawodzie, gdzie jest mu powierzane zycie ludzkie wielu osob, to ow osobnik/osobnicy nie zasluguja sobie by pracowac w owych zawodach.Moim zdaniem, powinno ich bylo stac na zrezygnowanie z tego zawodu samowolnie.

  A juz definitywnie, nie powinni byc nazywani elita lotnictwa, elita, ktora popelniala podstawowe i tak kardynalne bledy, ze doprowadzily one do smierci wielu osob.Elita, ktora za grosz nie miala w sobie samooceny i samokrytycyzmu.
  Dlatego to uwazam, ze decyzja byla sluszna.

 • tadjan

  Oceniono 11 razy 3

  miejcie pretensję do wielkiego Lecha, gdyby nie tupał nóżkami i przeżył.... to jakiś czas ten wasz burdelik jeszcze by się kręcił..... Lech obnażył burdelik do cna, wielki gość.

 • winnie11

  Oceniono 7 razy 3

  Trzeba miec uprawnienia

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 4 razy 2

  co mnie obchodzi persolen tego specpółku, ja jak szukalem pracy to mi nikt nie pomógł cul z nimi

 • notyes

  Oceniono 2 razy 2

  ojciec duchowny tego wojskowego lotniczego specgangu teraz wylewa krokodyl łzy w tvn u nakręcany przez P. Pochanke, , ze mu zabrali sowiecką drużynę, ma ją jeszcze w tvn, niedlugo nie będzie miał o czym mowić,i analizować chyba, że tvn mu to zapewni komentatorskie dozywocie;nie maja inch ekspertów tylko posowieckich , prężą muskuły do nast epnej afery; a kim jestta pani, co to najpierw coś czyta a potem sama komentuje, to sa standardy tvn - robi się z tego faszystowskie dno

 • e-grabarz

  Oceniono 2 razy 2

  Piloci wojskowi zawsze sobie znajda prace jak nie w Polsce to dla zagranicznych linii lotniczych. Polska wydala miliony na szkolenie a prywatne krajowe czy zagraniczne linie beda z tego mialy zysk.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Do roboty, rycerze opozycji!!! Tak zescie wykrzykiwali,ze PRL bylo beee,a zaden z nas prezydenta ani nikogo innego o brzoze nie rozwalil. A wypadki byly,bo finanse byly nie w porzadku i flota latajaca nie byla wlasciwie naprawiana. Niestety,problemy byly zbyt wysoko zeby szary czlowiek mogl je usunac. A Wyscie sie dorwali do koryta zeby rzekomo naprawiac RP i co??? Staliscie sie takie same opasle koty albo i wieksze jak poprzednicy. Mysmy wnioski wyciagneli i sie zreformowalismy i innowacja zmienila nasze zycia - w kraju lub poza nim. Teraz Wasza kolej na nauke i charowe!!! Do mlota!!! Wy wyjezdacie,my wracamy,hahaha. Z ekspertyza i srodkami do inwestowania.

 • koham.mihnika.copyright

  Oceniono 2 razy 2

  byly specpulk bylego niby prezywzdeta niby pracujacy
  kierunek wskazal blue911

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Pojdzcie na pielgrzymke na Wawel: tam lezy winny Waszej tulaczki zyciowej. Jak zmadrzejecie to przylacze sie do Was i wyniesiemy bandziora z kruchty. A jak bedziecie glupi to zaciagnijcie przed jego grobowcem warte honorowa i tak stojcie - do usr.....smierci! To przeciez byl Wasz idol i zbawca??!!!

 • kichchi

  Oceniono 2 razy 2

  piloci klasy mistrzowskiej

 • fiut-filut

  Oceniono 2 razy 2

  @kaczy_czubek123; @antybiurokrata
  Macie 1000% racje! Trzeba tylko pamietac o "rozformowaniu" rowniez partii poltycznych, bo to oni, z klucza, obsadzaja wszystkie funkcje. Zeby to jeszcze lebskimi ludzmi, ale generalnie, praktycznie wszystkie stanowiska sa obsadzane przez "kamerdynerow"

  : Czasami mysle ze w Polsce powinnismy rozformowac wszystkie biurokracje, sady, itd i zaczac od zera bo malo mamy rzeczy ktore funkcjonuja tak jak powinny.
  -------------------
  Tacy ludzie zostali w biurach i urzędach po poprzednim systemie i nie jest to bynajmniej fenom znany jedynie w Polsce - wszystkie dawne demoludy lepiej lub gorzej są umoczone. Oczywiście istnieją różnice ze względu na czynniki regionalne: Czesi to nie Rumuni, a Polacy są gdzieś po środku. Jednak jest nadzieja, że za kilkadziesiąt lat może będzie normalniej :)
  ---------------------------------------

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX