Koniec 36. pułku: piloci dowiedzieli się z mediów. "Gdzie znajdziemy pracę?"

Jak-40 na lotnisku w Krzesinach

Jak-40 na lotnisku w Krzesinach (Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta)

Nastroje w 36. specpułku są nienajlepsze. Jak ustalił reporter TOK FM piloci dowiedzieli się o rozwiązaniu swojej jednostki z mediów. Jeszcze dzisiaj przechodzili normalną odprawę i podział zadań. Tak zresztą będzie jeszcze przez kilka tygodni, bo jednostka będzie rozwiązywana stopniowo.
O tym, że piloci wkrótce stracą pracę ,nie poinformował ich dowódca, a usłyszeli to w radiu czy zobaczyli konferencję premiera Tuska w telewizji.

Atmosfera w jednostce jest nieciekawa. Nie wszyscy piloci znajdą pracę w wojsku lub nowo tworzonej eskadrze śmigłowców. Etatów w innych jednostkach może być dla nich po prostu za mało.

W prywatnych firmach nie wszyscy z nich mogą latać, bo do tego trzeba cywilnych licencji wydawanych przez ULC. Wojskowi piloci takich licencji mieć nie muszą, bo mają uprawnienia nadawane przez Dowódcę Sił Powietrznych.

Likwidacja 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego stawia pod znakiem zapytania pracę i przyszłość wielu osób. Nie chodzi tu tylko o pilotów, ale także o personel techniczny czy administrację zatrudnianą w jednostce.

Jeszcze wczoraj rekrutowali...

Co ciekawe, jak ustaliło radio TOK FM, do wczoraj dla chętnych do pracy w 36. SPLT mogły być przyjmowane zgłoszenia dla chętnych do pracy. Pułk szukał głównie personelu technicznego, ale także pilotów. Wiadomo, że o pracę w tej elitarnej do niedawna jednostce starali się także cywile.

Czempiński zaskoczony dymisjami:Nowy minister pokazał determinację i szybkość działania.

Zobacz także
 • Janusz Onyszkiewicz Czym latał polski minister? Starymi Jakami. 'To było krępujące'
 • Radosław Sikorski Sikorski: w Danii ministrowie wynajmują samoloty od Lego
Komentarze (273)
Koniec 36. pułku: piloci dowiedzieli się z mediów. "Gdzie znajdziemy pracę?"
Zaloguj się
 • yanhowah

  Oceniono 31 razy 17

  Podziekujcie jarkowi i PiS,,,to byl ich pomysl na lot do Katynia

  a dzis was obciazyli..

  to byl pomysl Jarka i Lecha K,,,na adowanie przy nadzorowaniu pijanego Blasika,,,

  dzis wy za to placicie

 • annoying.orange

  Oceniono 24 razy 16

  Panie ministrze, następną sprawa , ktora powinna Pana zająć to nominacje oficerskie ( po krótkich kursach lub bez) dla duchownych. To skandal by trzydziestoletni księża nosili mundury oficerskie, pomijając juz fakt, ze nawet ich sprawność fizyczna budzi wiele do życzenia....., a obnosza sie tym, że sa oficerami jak dzieci. Pomijam juz kwestie finansowe. Jednak to wstyd i tyle!!!

 • cypich

  Oceniono 21 razy 15

  CZEMU PIS ZREZYGNOWAŁ Z SYMULATORÓW I WYRZUCIŁ DOŚWIADCZONYCH PILOTÓW Z 36 PUŁKU TYLKO DLATEGO, ŻE PRACOWALI W POPRZEDNICH CZASACH??

 • vbn53

  Oceniono 20 razy 12

  PIS Airlines i loty pielgrzymkowe.

 • wydeusz

  Oceniono 18 razy 12

  A cóż to za sensacja, że coś jest likwidowane i ludzie tracą pracę. To raczej norma w ostatnich dwudziestu kilku latach. Dobrzy fachowcy pracę znajdą - choćby za granicą - inni zasilą szeregi frustratów (Samoobrona i PIS czekają).

 • framberg

  Oceniono 12 razy 10

  Elitarna jednostka a latać nie umieją. I boją się wystartować do cywilnych licencji. Niekompetencja dowódców, niekompetencja pilotów, niekompetencja obsługi. Po co to komu?

 • ursynow33

  Oceniono 18 razy 10

  "to jest kapitalizm panowie piloci, znajdziecie prace za granica jak jestescie dobrymi pilotami, a kwalifikacje trzeba uzupelnic albo nostryfikowac, tak jak to robi wiele ludzi pracujacych za granica"

 • noicozezeszwecji

  Oceniono 20 razy 10

  "Gdzie znajdziemy pracę?" normalnie tak jak wszyscy szukają.....

 • grodek75

  Oceniono 15 razy 9

  "...Koniec 36. pułku: piloci dowiedzieli się z mediów. "Gdzie znajdziemy pracę?..."

  A kogo to obchodzi? Czy mną się ktoś martwi w temacie pracy?
  Jak jesteście dobrz to pracę znajdziecie bez problemu.
  A jeżeli jesteście klasycznymi "trepami" to pies was trącał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje