Dziennikarka odpowiada o. Rydzykowi: Pana nawoływania są niebezpieczne

?W przeciwieństwie do Szwedów, my w nieco mniejszej jednak liczbie - dwie osoby, przyjechaliśmy wykonywać nasze obowiązki zawodowe w wolnym demokratycznym kraju? - Ewa Żarska, reporterka zaatakowana w czasie pielgrzymki Radia Maryja, zareagowała na ostatnie wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, który porównał pracę ekipy Polsat News do najazdu Szwedów na Jasną Górę.
"Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi! Trzeba zapamiętać nazwiska tych tzw. dziennikarzy, mówcie jedni drugim. Niech wiedzą wszyscy sąsiedzi" - wołał na antenie Radia Maryja o. Rydzyk, o czym napisała dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Posłowie sejmowej komisji kultury skrytykowali wczoraj Radio Maryja, czyli organizatora uroczystości na Jasnej Górze - wówczas doszło do ataku na reporterkę i operatora Polsat News - za "bierne przyglądanie się incydentowi".

W niedzielę 10 lipca po mszy na błoniach Jasnej Góry (trwały uroczystości związane z 19-leciem Radia Maryja)uczestnik pielgrzymki zaatakował idącą za kamerzystą reporterkę telewizji Polsat News. Jak wynika z relacji Ewy Żarskiej, podszedł do niej, wyrwał mikrofon i uderzył w twarz. W trakcie tego ataku uszkodzona została również kamera. Telewizja Polsat złożyła już na policję doniesienie w sprawie zniszczenia mienia.Dyrektor Radia Maryja odpiera ataki Telewizji Polsat przekonując, że to jej dziennikarze zaatakowali pielgrzyma, a na dodatek nie mieli akredytacji, by uczestniczyć w uroczystościach na Jasnej Górze.

Oświadczenie reporterki

"Szanowny Panie, w odpowiedzi na Pana ostatnie wypowiedzi dotyczące min mojej osoby i wydarzeń na Jasnej Górze 10 lipca 2011 ("Na Jasną Górę się wdarli! Tak jak Szwedzi!" - wołał o. Rydzyk) pragnę poinformować Pana, że porównywanie naszej obecności w Częstochowie do oblężenia Jasnej Góry przez wojska szwedzkie z 1655 jest co najmniej niestosowne i zakrawa na braki w wiedzy historycznej (bo mimo wszystko nie chce podejrzewać urojeń). W przeciwieństwie do Szwedów, my w nieco mniejszej jednak liczbie - dwie osoby, przyjechaliśmy wykonywać nasze obowiązki zawodowe w wolnym demokratycznym kraju" - napisała łódzka reporterka telewizji Polsat News.

"Trzeba zapamiętać nazwiska tych tzw. dziennikarzy, mówcie jedni drugim. Niech wiedzą wszyscy sąsiedzi". Szanowny Panie, powyższe słowa w kontekście ostatnich wydarzeń w Norwegii, które miały miejsce za sprawą fanatyka, pokazują, że powyższe nawoływania są naprawdę nie na miejscu i niebezpieczne. Chyba, że właśnie do takich działań Pan chce doprowadzić. Mam nadzieję jednak, że nie" - brzmi oświadczenie dziennikarki.

Więcej o:
Komentarze (950)
Dziennikarka odpowiada o. Rydzykowi: Pana nawoływania są niebezpieczne
Zaloguj się
 • sylwester51

  Oceniono 98 razy 82

  To nie ojciec to najgorszy z najgorszych nacjonalistów, to oszust . Czas zrobić porządek z tym marnym osobnikiem i z jego medialnymi przedsięwzięciami siejącymi nienawiść. A wystarczy doprowadzić do przestrzegania prawa.

 • promemo

  Oceniono 91 razy 77

  Dla Pani Ewy Żarskiej - szacunek za odwagę i konsekwencję.
  Dla niejakiego "rydzyka" - spadaj, dziadu (cytat z klasyki j. polskiego).

 • alais

  Oceniono 89 razy 73

  Piękną mądrą odpowiedź dała dziennikarka fanatycznemu durniowi.... I jedno zdanie do was nie słuchaczy a uczestników tego incydentu na Jasnej Górze. Jesteście dla mnie czymś ohydnym i odrażającym. Jezus nauczał miłości bliźniego. A wy co robicie. Z nienawiścią w oczach atakujecie wszystkich którzy ośmielają się myśleć inaczej. Jak śmiecie się nazywać chrześcijanami. Co działalność Rydzyka i wasza ma wspólnego z miłosierdziem . Zastanawialiście się głupcy co powiecie Chrystusowi gdy staniecie przed nim i się was zapyta: Czemu uczyniliście zło temu człowiekowi ja go kochałem a wy mu ubliżaliście..Bo może się okazać że ten człowiek jest bardziej pobożny od was tyle że w przeciwieństwie do was myśli... Jak już wcześniej napisałem czuje do was odrazę..Jesteście dla mnie pomiotem szatana...Nazywając was śmieciami obraziłbym śmieci....

 • lehoo

  Oceniono 80 razy 72

  Komu ojciec, temu ojciec. Jak dla mnie - prostacki palant.

 • wesoly_romek_live

  Oceniono 77 razy 69

  To są wierni ??? Biblia mówi - Szanuj bliźniego swego.
  A co oni robią ? Stare dziady z Rydzykiem na czele.
  Hitler też tak zaczynał.

 • nabil1

  Oceniono 83 razy 69

  Brawo! Wreszcie kobieta z jajami. Bo faceci - głównie politycy- to tylko mu dyrektorują, ojczulkują i po d... całują.

 • wladcawszechswiata

  Oceniono 76 razy 66

  To rydzyk został ojcem?!
  Syn czy córka?

 • diego1977

  Oceniono 77 razy 65

  Czy ktoś w tym kraju zajmie się w końcu tym psychopatą z Torunia???Ależ skąd. Władza, jaka by nie była, boi się stanąć na odcisk kościołowi. Bo co by to było gdyby księżulo z ambony zganił??A wybory tuż tuż... Chory kraj. Wypowiedzieć konkordat. Rozliczyć komisję majątkową i tłuste ryje kleru.

 • skapare

  Oceniono 70 razy 58

  Pani Ewo!
  Jaki tam z niego "szanowny" pan, to zwykły gangster, nie odróżniający
  demokracji od anarchii i nie posiadający w sobie za grosz człowieczeństwa.

  JEGO BOGIEM JEST PIENIĄDZ!!!!!!!!!
  Czarne king-Kongi (KK) go po cichu wspierają, bo mają wspólnego "pana" - MAMONĘ!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX