Wybory 2011. Sondaż "GW": rekordowe poparcie dla PSL. Dzięki TVP Info?

Lipcowa aktywność opozycji - kampania z użyciem spotów i billboardów - nie zwiększyła notowań PiS i SLD, ale za to widać lekkie osłabienie PO - pisze "Gazeta Wyborcza". Z jej sondażu wynika, że w ciągu dwóch tygodni poparcie PO spadło z 45 do 41 proc. A PSL urósł do 8 proc. To najlepszy wynik ludowców w tym roku.
W sondażu PiS ma 29 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) a SLD 13 proc. (bez zmian).

Gazeta zwraca uwagę, że dobry wynik PSL-u (jeszcze pod koniec czerwca partia miała 3 proc. poparcia) można wiązać z zwiększonymi wpływami w TVP Info. - To agro info! Gdy ogląda pan tę telewizję, to budzi się pan z wicepremierem Pawlakiem, a zasypia z ministrem Sawickim - kpi w rozmowie z "GW" jeden z polityków.

Czy partii Waldemara Pawlaka pomaga częsta obecność jej polityków w TVP Info? - Kiedyś siedem kamer pokazywało, jak Grzegorz Napieralski grzyby zbierał. Gdyby to wówczas robił Pawlak, nie byłoby ani jednej kamery. Teraz to się trochę zmieniło i to pomaga - mówi "Gazecie" szef klubu PSL Stanisław Żelichowski. I dodaje: - Ale zPSL zawsze jest tak, że im bliżej wyborów, tym lepsze sondaże. 8 proc. to absolutne minimum, uważam, że w zasięgu jest nawet powtórzenie wyniku zwyborów samorządowych, czyli 16 proc.

Sondaż TNS OBOP dla "Gazety" przeprowadzono w dniach 21-24 lipca na próbie reprezentatywnej 967 osób.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wybory 2011. Sondaż "GW": rekordowe poparcie dla PSL. Dzięki TVP Info?
Zaloguj się
 • flash6

  Oceniono 2 razy 2

  Warto dodać, że 5 miejsce za PSL zajęła Nowa Prawica z 2%, przed RPalikota i PJN. Nie ma co ukrywać, że poparcie dla Nowej Prawicy to jakieś 3 lub 4% jednak większości "demokratycznym"(sic!) mediom mówienie o tym nie jest na rękę! Damy radę!

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 2 razy 2

  koniec pisduchów blisko:)

 • djass

  Oceniono 1 raz 1

  4 partie powyżej zwiększyło zatrudnienie wójków, ciotek, kuzynów z 150tyś(za komunizmu!), do 450tyś urzędników. Tyle tych biurw musimy teraz utrzymywać. Jak łatwo zauważyć komuna powraca wielkimi krokami i to z trzykrotnie większą siłą. Zauważyć to można po dostępności i cenach produktów(narazie na szczęście tylko) takich jak mleko i cukier, gdzie powstały limity. Polska była największym eksporterem regionu, a teraz musimy te towary importować. Cena za cukier przed wejściem do EU - około 1zł. Skończmy wreszcie z tym chybionym socjalizmem, zagłosujmy na Nową Prawicę. Jak już Wasze przekonania każą Wam wybrać lewicę, to proszę - wybierzcie RPalikota.

 • yar369

  Oceniono 3 razy 1

  Diabeł nie śpi. Destruktywny i stagnacyjny PiS ma 29 proc.

 • konsta-nty12

  0

  www.fufek.co.cc/www/discussion/15/grupa-trzymajaca-sondaze/#Item_1

 • bogdan.ciechomski

  Oceniono 1 raz -1

  ale PSL wcześniej miało już TVP Info. Na WOT przed wyborami samorządowymi na okrągło było widać mazowieckiego marszałka. Różnika może być w tym ilu rolników udzielilo odpowiedzi, bo PSL jest zawsze niedoszacowane z powodu że głosują na nich ludzie którzy niezbyt często odpowiadają w ankietach, tak samo PiS.

 • koniu150

  Oceniono 4 razy -4

  takie sondarze to pan agitator szechter moze sobie w doope wsadzić, złodziejskie psl 8% dobre, a chłopaki z ferajny od tuska 41% pewnie za to, ze benzyna na jesieni bedzie po 6 zl

 • sparky6

  Oceniono 6 razy -4

  Do rzadzacych PO
  Jaruzela do Trybunalu Stanu za stan wojenny i zabojstwa opozycjonistow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX