Nie wpuścili ich do klubu. Wrócili z siekierami

Zaczęło się od kłótni, a skończyło na ataku siekierą oraz podpaleniem drzwi wejściowych do klubu studenckiego "Konkurencja" w Sosnowcu. Trzech nieznanych sprawców próbowało siłą wejść do klubu. Teraz szuka ich policja.


Całe zajście zarejestrowała kamera przemysłowa, która należy do znajdującego się obok klubu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Sceny jak z filmu akcji

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 maja. Na początku nagrania widać, jak klub "Konkurencja", który znajduje się w budynku stołówki studenckiej, opuszcza dwóch mężczyzn. Udają się oni do samochodu zaparkowanego niedaleko klubu, żeby po chwili wrócić przed "Konkurencję" z siekierami. Wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Studenci, którzy wyszli na zewnątrz, szybko wrócili do środka i zamknęli drzwi. To nie spodobało się bandytom, którzy zaczęli walić w nie siekierami. Gdy nie udało im się wejść do środka, postanowili wrócić na miejsce z koktajlami Mołotowa.

Podpalili wejście

Po czterech minutach filmu widać, jak nie dwóch, a już trzech mężczyzn wraca pod klub z koktajlami Mołotowa. Odpalają je kolejno pod drzwiami "Konkurencji", przy czym jeden z bandytów podpala sobie obuwie. Bandyci uciekają z miejsca zdarzenia, a po minucie z klubu wychodzą ochroniarze, którzy gaszą pożar.

Już ich szukamy

Mężczyźni chcieli wejść do klubu. Ochrona nie chciała ich wpuścić. Doszło do kłótni, po której bandyci próbowali dostać się tam siłą. - Do zdarzenia doszło ok. godz. 24. Dostaliśmy zgłoszenie, że zniszczono mienie i podpalono drzwi klubu. Obecnie trwają czynności wyjaśniające. Nagranie trafiło już do naszej sekcji kryminalnej - powiedziała mł. asp. Hanna Michta, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Więcej o: