Dwie duże szyby odpadły od elewacji Galerii Krakowskiej w niedzielne popołudnie, kiedy przez sklepy przewijały się tłumy ludzi. Sprawę wyjaśnia policja.
Krzysztof Lączak
W wyniku upadku szkła nikt nie ucierpiał
Krzysztof Lączak
Strażacy sprawdzają pozostałe elementy konstrukcji
- W niedziele koło południa ze ściany Galerii Krakowskiej samoczynnie spadły dwie szyby. Na miejsce wezwano podnośnik straży pożarnej w celu sprawdzenia przymocowania pozostałych szyb. Obszar działań zabezpieczała Policja i Agencja Ochrony JUSTUS. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń - poinformował użytkownik serwisu Alert24.
Galeria Krakowska została otwarta ponad dwa lata temu. To jeden z największych projektów inwestycyjnych ostatnich lat nie tylko w Krakowie , ale i w Polsce. Stanowi część szerszego projektu "Nowe Miasto", czyli realizacji nowoczesnej dzielnicy biznesowo-handlowej w okolicach dworca PKP. Na trzech poziomach ulokowano 270 sklepów, 14 restauracji i dziewięć kawiarni. Łącznie zajmują one 60 tys. m kw. powierzchni handlowej.