Niemiecka prasa reaguje na wywiad z Kaczyńskim. I oskarża: Prezes PiS mówi nieprawdę

Dwie opiniotwórcze niemieckie gazety ostro zareagowały na wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, który ukazał się w bulwarówce "Bild". I odpowiadają prezesowi PiS.
Kaczyński ukazał w wywiadzie dla "Bilda" "cechę swojego charakteru, którą dotychczas ukrywał - radość z zabawy" - ironizuje "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ). Autor artykułu, Konrad Schuller, przytacza w tym kontekście fragment wywiadu, w którym polski polityk mówi, że procedura sprawdzania praworządności, którą uruchomiła Bruksela, nie jest niczym innym jak "radosną twórczością Komisji Europejskiej i jej urzędników", która go wprawdzie "nie cieszy, ale bawi".

FAZ pisze też, że Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na pytanie o odmowę Polski przyjmowania uchodźców przemilczał, że wspomniany przez niego "milion Ukraińców", których Polska przyjęła w ostatnich latach, nie są uchodźcami, lecz "normalnymi migrantami zarobkowymi, którzy od wielu lat grzecznie płacą podatki".Na inny fragment wywiadu zwraca uwagę w swoim komentarzu "Sueddeutsche Zeitung" (SZ). W rozmowie z "Bildem" polski polityk stwierdził, że uruchamiając procedurę sprawdzania praworządności Bruksela "porusza się poza traktatami unijnymi". "To nieprawda. Faktycznie Unia Europejska - i Rada Europy - stosują zapisy traktatowe, które przyjęła także Polska" - pisze autor komentarza Florian Hassel. Podobnie widzi to "FAZ", precyzując, że procedura sprawdzania praworządności oparta jest o artykuł 7 obowiązującego traktatu UE.

"SZ" jest przekonana, że "Kaczyński doskonale o tym wie". Jednak po tym, jak nie tylko Komisja Europejska, ale i prezydent USA Barack Obama "udzielił na początku lipca Polsce publicznej reprymendy z powodu działań przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu" Kaczyński winny jest swojemu elektoratowi wyjaśnienia.

"Jak dotąd przewodniczący rządzącej Polską partii zapewnia sobie poparcie swojego twardego elektoratu w polskich regionach przede wszystkim za pomocą dwóch środków: kontroli nad publiczną telewizją i hojnymi świadczeniami socjalnymi jak program 500 +. Kaczyński uważa, że nie musi przejmować się krytyką z Brukseli. To zmieniłoby się, gdyby do Polski popłynęło mniej unijnych miliardów. Ale na to się nie zanosi" - twierdzi "Sueddeutsche Zeitung".Komentarze (586)
Niemiecka prasa reaguje na wywiad z Kaczyńskim. I oskarża: Prezes PiS mówi nieprawdę
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 1 raz -1

  -Ten sam Bóg, Gott mit uns, aryjski, a ty skunks.

  Zamknąć nam usta i krzyżaków rozpusta!
  Jak Danuśkę, Juranda. Krwi talibów banda!

  Parteig w awansie pomoże.
  Służ prokuratorze, cenzorze.
  Znajdziecie dowód winy.
  Z krzyżem bici jęczymy.
  Na pal z drewna kawałka.
  Pod nogami podpałka.
  Potrzebny strach ofiary.
  Oskarżonej o czary.
  Kominy Oświęcimia.
  Dowodem boga nie ma.
  Sędzio straszony biskupem.
  Złoto trupa twym łupem.
  Zdrajcy Europy cierpienia.
  Niech was pochłonie ziemia!
  Za krzyż widomym znakiem.
  Ale ja jestem Polakiem!

  15 kwietnia 2011 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • Artur Popielecki

  Oceniono 1 raz 1

  Tzn ze jestesmy krytykowani za nie przyjecie miliona uchodzcow ? Ze ci ktorych przyjelismy sa migrantami zarobkowyki i placa zarobki a to sie nie liczy ? Anglia tez ma milion migrantow ktorzy tez placa podatki i czesto odwalaja brudna robote a to wlasnie na nich obrazajac ich i dyskryminujac zbudowala cala kampanie brexitu . Ale to kaczynski jest demonem a polacy nie chca wspolpracowac ? Ludzie otworzcie oczy ... zachod sie zagubil i zwrocili sie przeciwko sobie , nie dajmy sie w to wciagnac , jestesmy teraz sila w europie tylko dlatego ze nie dajemy sie im kiwac ...

 • grajag

  Oceniono 2 razy -2

  Dla Polaków to nic nowego , że kaczor bez przerwy kłamie. Jego elektoratowi to nie przeszkadza bo sami są zakłamani. To ok.25% , myślę, że w każdym społeczeństwie jest tylu kłamczuchów. :D

 • sunzi15

  Oceniono 4 razy 0

  To ten, co sie mieni byc ponad wszystkie mocarze swiata,
  a niedlugo obejrzymy pole Bitwy pod Grunwaldem
  i Wielki Mistrz skonczy rumakowanie.

 • qznia

  Oceniono 7 razy -1

  Kaczor jest Wielki.
  Od 10 lat, jest opluwany przez salon i tym podobnych pożytecznych idiotów ,
  Komentatorzy codziennie zaczynają dzień od ..... Kaczyński powiedział lub Kaczyński nie powiedział.
  Wszystko się kręci wokół niego, także w GW i tokFM.
  Nie istniejecie bez niego:)

 • wzaleski1157

  Oceniono 6 razy 0

  Samozwańczy prezesie polskęzbaw:
  Przypomnij sobie Trylogię Sienkiewicza i zapamiętaj znamienne słowa Zagłoby do zdrajcy - Księcia Radziwiłła:
  "Mości panowie, oto Judasz Iskariota! Bodajeś konał w rozpaczy! Bodaj ród twój wygasł! Bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł... zdrajco! zdrajco! po trzykroć zdrajco!"
  Nie chcę porównaniem obrażać Księcia Radziwiłła, boś prostak, ale postępek podobny a i kara... również nieuchronna.

 • banwit

  Oceniono 1 raz -1

  Czerwony Kaczor kłamie cały czas, i co?

 • andres1167

  Oceniono 3 razy -3

  UE jest gorszym rezimem jak Radziecki za ustroju PRL mielismy prezna gospodarke i rosjanie nie zabraniali nam produkcji samochodow czy innych rzeczy
  UE to utopia i buta nierobow z Bruxeli kturzy swiadomie blokuja rozwuj Polski

 • Adam Kowalczyk

  Oceniono 3 razy 1

  niemiecka tv i gazety są przykładem prawdomówności i rzetelnego opisu tego co się dzieje... kot kaczyńskiego aż się uśmiał z tego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX