Tomasz Zimoch odchodzi z Polskiego Radia. "Rozwiązałem umowę z winy pracodawcy"

Zawieszony przez zarząd Polskiego Radia Tomasz Zimoch oświadczył dziś na Facebooku, że rozwiązał współpracę z publicznym nadawcą.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pod koniec maja Zarząd Polskiego Radia zawiesił Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych. Sprawa została skierowana do Komisji Etyki Polskiego Radia, która uznała, że dziennikarz "naruszył zasady etyki zawodowej".

Tomasz Zimoch podjął dziś decyzję o rozwiązaniu umowy z publicznym nadawą. "36 a właściwie 38 lat pracy. To było coś przepięknego. Ale dzisiaj rozwiązałem umowę z Polskim Radiem. Z winy pracodawcy" - napisał na swoim Facebooku.

W związku z opinią komisji etyki, "Presserwis" pytał niedawno rzecznika PR, jakie będą dalsze kroki spółki wobec red. Zimocha. "Zarząd potrzebuje trochę czasu do namysłu" - brzmiała odpowiedź.

W związku z zawieszeniem, dziennikarz został skreślony z listy sprawozdawców sportowych, którzy mieli komentować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zimochowi zostały cofnięte akredytacje oraz rezerwacje hotelowe.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (25)
Tomasz Zimoch odchodzi z Polskiego Radia. "Rozwiązałem umowę z winy pracodawcy"
Zaloguj się
 • wieskw

  0

  PiSowskie sk....ny

 • m.binkowski

  0

  By­le smród co wal­czy z wen­ty­lato­rem uważa się za Don Kicho­ta.

 • antipasti60

  Oceniono 1 raz -1

  "Ale dzisiaj rozwiązałem umowę z Polskim Radiem. Z winy pracodawcy"
  To jakaś bliżej nieznana formuła.
  "Piłka leciała jakby rysowana przez nieżyjącego Wiktora Zina na białym kartonie."
  Grafomania.

 • m.binkowski

  Oceniono 1 raz -1

  By­le smród co wal­czy z wen­ty­lato­rem uważa się za Don Kicho­ta. S.J. Lec.

 • Wiktoria Polak

  Oceniono 2 razy -2

  Honorowo szkoda że trwało to 38 lat :( Zapewne ten pan jest dobrym dziennikarzem ,zapewne jest fachowcem w tym fachu ale na Boga 38 lat i jak młody po studiach ma dostać robotę w swoim zawodzie jak w stołki po 30 ,40 lat wgryźli się starzy wyjadacze ?? Nie przekreślam tych ludzi niech robią coś innego a nabytą wiedzę przekazują innym młodszym którzy dopiero co startują do takiego lub innych zawodów . Tu potrzeba jest świeżej młodszej krwi nie tylko w dziennikarstwie ale i w innych zawodach . To my się przyzwyczailiśmy że u nas poza PO PSL PiS SLD TR i teraz wielka alternatywa jak ona się zwie Partia Balcerowicza NIE znikła po 2 tygodniach ,a już dawano jej 10 % poparcia społecznego we wszystkich mediach ;) . I tak szybko jak powstała po przegranej B.K w wyborach Prezydenckich tak szybko znikła i mamy dzisiaj Nowoczesna . Tak rodacy my jesteśmy jacyś dziwni mimo tego czy to PiS czy PO my lubimy ciągle i nieprzerwanie głosować na tych samych i co tam się zmienia poza szyldem partii czy kilkoma twarzami a nic jak nas łupili i okłamywali tak robią to cały czas a mimo tego my ich ciągle wybieramy . Jesteśmy dziwni my Polacy i niezrozumiali sami dla siebie . Wszystkie instytucje w Polsce od Państwa w Państwie czyli ZuS aż po Sejm ciągle i nieprzerwanie od 27 lat Wolnej Polski ci sami . Nie dziwię się że w Polsce bieda jest aż po oczach szczypie a Polak czy to u siebie czy za granica jest tanią siłą roboczą . Dopuście młodych do różnych zawodów a wszystko zacznie się zmieniać . „Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein.

 • maks1956

  Oceniono 5 razy 3

  i bardzo dobrze panie Tomaszu bo z tymi idiotami nie sposób pracować

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 11 razy 5

  .
  Towarzyszko Stanisławczyk - dajcie Sobeckiej komentować Euro.
  Niech jej tylko Kaczydło wytłumaczy, co to spalony
  youtube.com/watch?v=_sPI5r2hGOA

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 12 razy -6

  .
  Tomasz Zimoch odchodzi z Polskiego Radia

  No i to jest w końcu dobra zmiana.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 7

  po 38 lat pracy przyszła "dojna zmiana" i się okazało że pan Tomasz nie nadaje się na sprawozdawce sportowego...
  jego opinia o partii rządzącej oczywiście nie miała tu żadnego znaczenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX