Jaka frekwencja na marszu KOD? Policja: 10 tys. Stołeczny ratusz: 50 tys.

Czy czeka nas kolejna kłótnia o to, ile osób uczestniczyło w marszu KOD "Wszyscy dla wolności"? Wiele na to wskazuje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziś w wielu miastach Polski odbyły się obchody rocznicy 4 czerwca - pierwszych wolnych wyborów. Największy marsz przeszedł ulicami Warszawy - z placu Bankowego na Plac Konstytucji. Organizatorzy - Komitet Obrony Demokracji - zgłosił w stołecznym ratuszu imprezę na 80 tys. ludzi.

Uczestnicy marszu "Wszyscy dla wolności" przeszli ul. Marszałkowską na Pl. Konstytucji. Manifestacja zakończy się przed dawną kawiarnią Niespodzianka, gdzie w 1989 r. mieścił się sztab wyborczy Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Tam też - tradycyjnie - wzniesiono toast za wolność.

Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak napisał na Twitterze, że w marszu bierze udział 50 tys. uczestników. Z kolei podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że w momencie, kiedy manifestacja rozpoczęła przemarsz z pl. Bankowego, a jednocześnie ustał już dalszy napływ ludzi w to miejsce, według szacunków policji zgromadzonych było ok. 10 tys. osób.

Czytaj naszą relację na żywo>>

To nie pierwszy raz, kiedy szacunki policji i ratusza znacząco się różnią. Ostatni marsz KOD, który odbył się 7 maja doprowadził do poważnych sporów. Niektórzy podawali, że uczestników było nawet 240 tys. Policja, że 45 tys.

Sprawę wzięła wtedy w swoje ręce nasza redakcja i na podstawie filmu, który nakręciliśmy z balkonu jednej z kamienic w al. Ujazdowskich (na trasie marszu KOD) policzyliśmy wszystkich uczestników głowa po głowie. Wyszło 55-65 tys. osób.Komentarze (216)
Jaka frekwencja na marszu KOD? Policja: 10 tys. Stołeczny ratusz: 50 tys.
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy 2

  "Niektórzy podawali, że uczestników było nawet 240 tys. Policja, że 45 tys......policzyliśmy wszystkich uczestników głowa po głowie. Wyszło 55-65 tys. osób" A gdzie tu wzmianka o Bufetowej i Ratuszu ktory mowil o 250tys. I kto byl blizej prawdy Policja szacujac na 45 i mylac sie nawet 20tys . czy Gronkiewicz "Bufetowa" Waltz i drobna pomylka o ponad 180 tys ludzi.........

 • ml2403

  Oceniono 2 razy 0

  Policjanci muszą się liczyć z PiS-em, ale nie muszą od razu rżnąć głupa. Oni mają zabezpieczyć demonstrację, po co im liczba zaczynających manifestację, powinni wiedzieć ile ludzi było w nią zaangażowanych, bo to ma określić zakres ochrony. Jak pochód rusza lub się kończy nie trzeba już żadnej ochrony

 • saves

  Oceniono 1 raz 1

  Reszta nie wychodziła z metra. Jak Petru kazał.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 4 razy 0

  Komitet Odrodzonych Donosicieli musi urosnąć w liczbie żeby majestatycznie na tron wkroczył jego ekscelencja Donald, i zaczął tłumaczyć Polakom że musi porzucić rentowne stanowiska Unijne aby ratować Polskę przed PIS i żeby Polacy mogli dalej zap...lać za 2 tys od rana do wieczora.
  Z poważaniem

 • Janusz Góralski

  Oceniono 3 razy -1

  "Konfidenci wszystkich służb łączcie się" pod takim hasłem zapewne odbywało się to "święto kapusiów" więc jak na obchody największego przekrętu ("wolne wybory" 35/65 )III RP liczba uczestników (50-65 tyś) jest zbyt mała. Ci co zostali w domu dostaną za swoje od oficerów prowadzących.

 • jank2323

  Oceniono 3 razy -1

  Tym razem Wyborcza nie zamieszcza filmu bo znów ktoś policzy.
  Znów wyszło by, że policja ma rację a ratusz kłamie.

 • jank2323

  Oceniono 4 razy 0

  Czyli warszawski ratusz po prostu kłamie.

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy -1

  Coraz mniej smrodu
  Od marszów KODu
  A w Wyborczej tyle kwiku
  Jakby ich było bez liku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX