Ktoś ukradł wózek niepełnosprawnemu Igorowi. Rodzina apeluje o pomoc

"Igor nie może się przemieszczać po mieście bez wózka. W tej chwili jest więc uziemiony w domu" - pisze na Facebooku siostra pokrzywdzonego. Prosi o pomoc w wykryciu sprawcy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wózek stał w schowku rowerowym w bloku mieszkalnym ul. Nocznickiego 13a w Warszawie. Jak informuje siostra 21-letniego Igora, do kradzieży doszło prawdopodobnie z 25 na 26 maja.Zamek w schowku został wyłamany. Pani Agata podkreśla, że "skradziony został jedynie wózek Igora, więc była to zamierzona kradzież".

Sprawa została już zgłoszona na policji. Pani Agata prosi również o pomoc użytkowników Facebooka. "Wiem, że moc Facebooka wiele razy pomogła już innym osobom, może pomoże i nam? Taką mam nadzieję! Jeszcze raz Was bardzo proszę, w imieniu swoim, Igora i moich rodziców udostępniajcie!" - apeluje.

Skradziony wózek elektryczny był warty 25 tys. złotych. Igor otrzymał go m.in. dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych -informuje polsatnews.pl. Zakup nowego wózka tego typu będzie to koszt minimum 12 tys. złotych.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Sprawdź, czy wiesz więcej niż statystyczny Polak [QUIZ]

Wysoka inflacja oznacza, że ceny gwałtowanie wzrastają? (23 proc. badanych Polaków tego nie wiedziało, według raportu NBP).
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (47)
Ktoś ukradł wózek niepełnosprawnemu Igorowi. Rodzina apeluje o pomoc
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 1 raz 1

  Niektorzy to zwierzeta, nie ludzie.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 3 razy -1

  Kradzież to kradzież. Zawsze jest ohydna i moralnie naganna.
  A czy jakby bogatemu ukradł mercedesa to byłoby to mniej naganne? Czy jednych wolno okradać bardziej, a innych mniej?

 • wagadudu

  Oceniono 1 raz -1

  W tym kraju drogie rzeczy trzyma się dobrze zabezpieczone, a nie za drzwiami z dykty zamykanymi na zamek yeti, bo Polaczki mają lepkie łapki.

 • stardust.2000

  Oceniono 2 razy 0

  W patologicznym społeczeństwie nie ma żadnych zasad; wszystko się kradnie żeby spieniężyć: wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, rower sprzed sklepu czy elektryczna suszarka wyrwana ze ściany w publicznej toalecie. Ludzie, gdzie my żyjemy? Przecież to jakiś Kazachstan a nie środek Europy!

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 6 razy 6

  Za takie coś, to normalnie łapy upierdzielić. Postawić gnoja pod pręgierzem, na środku miasta i publicznie upierdzielić łapy przy samej dupie.

 • ugi12

  Oceniono 2 razy 0

  Czyn trzeba potępić, ale pamiętajmy, że w takich sytuacjach nie chodzi o "serce". Słynny czeski filozof, poeta, pisarz, permanentny opozycjonista Egon Bondy przez wiele lat swojego życia utrzymywał się z kradzieży wózków dziecinnych pozostawionych na klatkach schodowych.

 • gr_ub_y

  Oceniono 4 razy -2

  "Trzeba było się ubezpieczyć"

  - Włodzimierz Cimoszewicz -

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX