Katowice. Napisał, że "dla żartu" wrzucił metalową rurkę do silnika Airbusa. Błyskawiczna reakcja policji

1. Pracownik firmy obsługującej katowickie lotnisko ?zażartował? w sieci
2. Mężczyzna twierdził, że wrzucił metalową rurkę do silnika samolotu
3. Policja znalezła go w godzinę. Żali się teraz, że stracił pracę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wpis zamieszczony w serwisie wykop.pl w piątek rano zelektryzował policjantów. Mężczyzna napisał, że do silnika airbusa wrzucił metalową rurkę, żeby sprawdzić "wytrzymałość materiału".

"To uczucie gdy do silnika A320 wrzuciłeś dla żartów małą metalową rurkę do regulacji wysokości schodów xD zobaczymy na #flightradar24, czy łopatki poradzą sobie z rurką tak jak przemielają ptaszki. No co ja mam poradzić na swoje ciekawskie zapędy z wytrzymałości materiałów. Wiadomo lepiej gdybym to zrobił na samolocie cargowym bez pasażerów ale generalnie dla mnie to wszystko jedno bo jestem socjopatom i to nie autodiagnozowanym tylko podobno skrajnie dyssocjalny..." (pisownia oryginalna - przyp. red.) - pisał mężczyzna.Pracownik firmy obsługującej lotnisko Katowice-Pyrzowice szybko wyjaśnił, że to żart, ale służby nie odpuściły.

Incydent w rozmowie z portalem gazeta.pl potwierdził zarówno rzecznik portu, jak i oficer prasowy katowickiej policji. Według ich relacji funkcjonariusze zareagowali natychmiast i już po godzinie od zamieszczenia wiadomości dotarli do mężczyzny. Więcej szczegółów mamy poznać jednak dopiero w poniedziałek - informacji na ten temat będzie udzielała prokuratura, która postawiła już zarzuty internaucie.

Do tego czasu dokładny przebieg zdarzeń znamy jedynie z relacji mężczyzny. "Dumni jesteście z siebie? Nockę spędziłem na dołku, w******i mnie z roboty i grozi mi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Przecież napisałem, że to był żart. Dzięki, śmieszku p*********y" - pisał do innych użytkowników serwisu już po akcji policjantów.Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. "Jesteś s*********y robiąc takie żarty", "no to se zrobiłeś żart życia", "nie obwiniaj teraz innych o swoją głupotę" - piszą.

A TERAZ ZOBACZ: Na tym lotnisku pada kinetyczny deszcz. To trzeba zobaczyć

A TERAZ ZOBACZ: Zdjęcia lotnicze WarszawyChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (188)
Katowice. Napisał, że "dla żartu" wrzucił metalową rurkę do silnika Airbusa. Błyskawiczna reakcja policji
Zaloguj się
 • topielec

  0

  To trzeba bardzo teraz uważać jak i z czego się żartuje. Wypowiedzi typu: "podłożyłem bombę w pracy, bo mnie szefowa wkurzyła", "nie dokarmiać kaczek" albo "to twój KOD pocztowy" czy "jechać wynaturzonych islamistów" powinny zacząć brzmieć poprawnie, o ile nie mamy zamiaru zmienić sobie życia. A więc tak: P*******m b***ę w p***y bo mnie s*****a wkurzyła i nie będę d*******ć k****k nawet jeśli pojawi się nowy K*D p******y, chyba że będą j****ć w***********h i*********w!!! To teraz mnie zaskarżcie. Ciekawym, czy groźby słowne są tak samo karane? Przydałby się taki automatyczny pipak do zagłuszania niepoprawnych wypowiedzi.

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 2

  za debilizm trzeba płacic

 • feurig59

  Oceniono 2 razy 2

  co za baran

 • wloczykij1979

  0

  Widzę, że lepiej nic nie pisac w sieci. Bo sami psychopaci w policji.

 • stern406

  Oceniono 1 raz 1

  Ten się śmieje co się ostatni śmieje. ha, ha, ha,

 • koperchytla

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz dla żartu posiedzi 8 lat. Jeśli ma poczucie humoru, to zrozumie.

 • marcin5050

  0

  ma tak ciężki dowcip, jak moja żona.Tyle, że jej dowcipy jako niepracującej szkodzą głównie mi

 • general.kwaszczak.88

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, że został ukarany, takie żarty powinny być tępione. Zastanawia mnie tylko, czemu Policja się skupia na takich łobuzach, a nie na groźnych terrorystach.

 • pane.cascaval

  0

  Polki geniusz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX