Ciąg myślowy reportera "Wiadomości". Od nieoficjalnej informacji nt. zamachu do KOD-u i opozycji

1. Zamach na komisariat był motywowany politycznie - podały "Wiadomości"
2. Mężczyźni, którzy za nim stali, są przeciwnikami rządu. Czyli popierają KOD
3. Na potwierdzenie tej tezy pokazano m.in. transparenty z marszy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Drugim materiałem w "Wiadomościach", zaraz po relacji z procesji na Boże Ciało, była informacja o próbach zamachu na jeden z warszawskich komisariatów. "Wiadomości" powiązały niedoszłych zamachowców z Komitetem Obrony Demokracji i opozycją.

Punktem wyjścia była informacja radia RMF FM, które nieoficjalnie podało, że trzej mężczyźni działali z pobudek politycznych. "Mężczyźni w trakcie rozmów z policjantami i prokuratorami mieli stwierdzić, że są przeciwnikami obecnej władzy, a na cel obrali posterunek policji, bo utożsamiają ją z rządem" - informowało radio.

KOD jak Hamas

Marcin Tulicki, autor materiału: - Komentatorzy są zdania, że takie zdarzenia, to konsekwencja słów padających w politycznym sporze. Słów, które padać nie powinny - ocenił. Komentatorem okazał się być redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki. - Jeśli mówi się, że opozycja powinna zachowywać się, nie wiem, jak Hamas, prawda? Wszyscy kojarzą Hamas z ruchem terrorystycznym, a nie z niczym innym - stwierdził.

Komitet Obrony Demokracji do Hamasu porównał Jacek Żakowski. "Wiadomości" przytoczyły część jego wypowiedzi: "Wyobrażałem sobie, że Komitet Obrony Demokracji będzie czymś w rodzaju...polskiego Hamasu". Żakowski mówił jednak dalej: "... ruchem społecznym, który buduje przedszkola, szpitale i uzyskał tożsamość polityczną dopiero mając społecznie masowy charakter".

Wypadek prezydenta

- Słowa o możliwym użyciu przemocy w sporze politycznym, to w ostatnich tygodniach, niestety norma - powiedział autor materiału i przytoczył słowa byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Jerzego Stępnia. - Oni by chcieli, żeby się krew polała, żeby w ten sposób stworzyć, jakąś nową rzeczywistość - mówił Stępień.

Wtedy "Wiadomości" - na potwierdzenie swojej tezy - przypomniały o wypadku prezydenckiego BMW. Przywołano komentarze, które po tym zdarzeniu pojawiły się na facebookowym profilu Komitetu Obrony Demokracji, m.in. "życzę mu śmierci w męczarniach" i "szkoda, że brzozy nie było".

Hasła na marszu KOD-u

Tulicki uważa, że "podobne hasła można było zobaczyć na ulicach". Tu nastąpiło krótkie ujęcie z dwoma transparentami niesionymi obok siebie. Przedstawiały Antoniego Macierewicza jako Osamę ben Ladena i Jarosława Kaczyńskiego jako Che Guevarę. - Takie transparenty niesiono podczas ostatniego marszu KOD-u - podkreślił reporter.

Pokazano też transparent z napisem "W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają innych kobiet" i zdjęciami Agaty Dudy oraz Beaty Szydło. Takie hasła - poinformował Tulicki - można było znaleźć, gdy protestowano przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego.

Zabójstwo z 2010 roku

"Wiadomości" przypomniały także o morderstwie działacza PiS Marka Rosiaka. Motywem zbrodni dokonanej przez Ryszarda Cybę w październiku 2010 była polityczna nienawiść.

Komentarze pojawiły się zaledwie kilka chwil po emisji programu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Komentarze (349)
Ciąg myślowy reportera "Wiadomości". Od nieoficjalnej informacji nt. zamachu do KOD-u i opozycji
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Obrazaja sie gnojki na CHE? Przeciez Maciarewicz byl wielbicielem CHE i Trockiego, te dzieciuchy nawet tego nie wiedzOM o swoich guru-ach. ubecki syn Jaroslaw tez jest im nieznany, gdzie ta ich wiedza? Pomylili kraj chyba bo sami sa glownie zza Buga migranci.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 0

  POpaprańcy z wami to tylko pod sąd. To co robicie to jest dywersja.Nawet wstrzymujecie wypłaty po 500 zł w tych regionach gdzie macie władze żeby siać niepokój. Weryfikujecie wnioski celowo po kilka razy żeby tylko namieszać. Gnidy was tylko pod sąd za dywersje.
  Z poważaniem

 • Danuta Jaroć

  0

  Budują podkład do pokazówek przeciwko działaczom KOD, jakie zaplanowano na czas po SDM i szczycie NATO. W międzyczasie dorobią sobie narzędzie w postaci ustawy, ale ciemny lud niech już powoli się dowiaduje, jacy zbóje i terroryści tworzą KOD

 • Janusz Senex

  Oceniono 1 raz 1

  Kurski łże bardziej niż Urban - tylko łgarstwa Urbana były mniej prostackie.

 • tuskaczor

  Oceniono 1 raz -1

  fakibę jak chwyci ciąg, to aż dupa boli...

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 1 raz -1

  gw uczy jak niemanipulowac wiadomosci...

  buahahahaahahahahahahaha

  o ja p....

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  TVP PIS, długie ramię propagandy, inwigilacji i jedynej prawdy wyznawanej od członka poprzez Guru do Nad Prezesa z Kremla a dlaczego .... identyczne metody i ciągłość od ponad 70 lat.

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz -1

  ciekawe kto ich nasłał i ile zapłacił ?????????????????????

 • tojasz

  Oceniono 2 razy 2

  ...Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso...
  ...Zdrajca powinien wisieć na stryczku...
  ...należy przyjąć, że próbowano zabić prezydenta...
  ...spieprzaj dziadu...
  ...ciemny lud to kupi...
  Do pisokatolibów! To są wypowiedzi polskich katoli,pełne miłości do bliźniego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX