"Słynna agencja NASA" chce pomóc... w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej? Tak twierdzi "GPC"

1. "Gazeta Polska Codziennie": Są nowe dowody ws. katastrofy smoleńskiej
2. Członkowie podkomisji Macierewicza chcą stworzyć model Tupolewa
3. Jego badaniem ma być zainteresowana agencja NASA

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Gazeta Polska Codziennie" pisze o przełomie w pracach podkomisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Oprócz niepublikowanych wcześniej zdjęć z miejsca katastrofy i nagrań rozmów załogi Tu-154M z wieżą w Smoleńsku jej członkowie chcą stworzyć model Tupolewa.

"Rozpoczęło się już skanowanie laserowe bliźniaczej maszyny, która od 2011 roku stoi na lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Stworzony również zostanie odpowiednio pomniejszony model rzeczywisty, który zostanie poddany badaniom w tunelu aerodynamicznym" - czytamy. Jego badaniem ma być zainteresowana "słynna agencja NASA".

- Będziemy poszukiwali wykonawców, którzy utrzymają ten model w tunelu aerodynamicznym. Jeśli w Polsce nie będzie chętnych, to NASA już jest gotowa do przeprowadzenia takich badań. Jednak wolelibyśmy dać szansę polskim naukowcom i oczekuję, że będą się kontaktować z naszą komisją - zapowiedział na antenie telewizji Republika prof. Wiesław Binienda, członek smoleńskiej podkomisji Antoniego Macierewicza. Jego wypowiedź cytuje "Gazeta Polska Codziennie".

"Podkomisja rozpatruje różne oferty wykonania badań"

Czy NASA faktycznie zaangażuje się w badania? Zapytaliśmy o to w sekretariacie podkomisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Odpowiedź? Podkomisja rozpatruje różne oferty wykonania badań, ale nie wiadomo, czy o taką ofertę poproszono również agencję kosmiczną.

Nasze pytania zostały przesłaliśmy do przewodniczącego podkomisji, Wacława Berczyńskiego, a także jego zastępcy, Kazimierza Nowaczyka. Zapytanie w tej sprawie trafiło również do rzeczników z centrali NASA oraz poszczególnych centrów zajmujących się aeronautyką. Czekamy na ich odpowiedź.

Kto zasiada w nowej podkomisji?

Podkomisja smoleńska przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP) została powołana przez Antoniego Macierewicza na początku marca. Ma ona na nowo zająć się katastrofą prezydenckiego tupolewa. - Jestem przekonany, że wyniki badania pozwolą nas zbliżyć do prawdy, dostarczyć materiał prokuraturze wojskowej i sprawiedliwie osądzić odpowiedzialnych za tę straszliwą tragedię - przekonywał szef MON.

Ile zarobią członkowie podkomisji? [LISTA PŁAC] >>>

Problem w tym, że żaden z członków podkomisji nie specjalizuje się w badaniu katastrof lotniczych. To właśnie dlatego Macierewicz musiał dla nich stworzyć podkomisję - jak opisywała "Gazeta Wyborcza", "nie spełniali ustawowych kryteriów fachowości, która kwalifikowałaby ich do normalnej" Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego".

Członkowie podkomisji działali wcześniej w zespole Macierewicza ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154 lub przy "Konferencjach smoleńskich". Są też zwolennikami teorii zamachu i wybuchów - niektórzy z nich wsławili się dość nietypowymi metodami wyjaśniania okoliczności rozbicia Tu-154M, np. prezentowaniem zdjęć przegotowanych parówek lub rozbitych puszek po napoju energetycznym.

Co się wydarzyło 10 kwietnia? Oto najważniejsze ustalenia >>>A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w ToruniuChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (262)
"Słynna agencja NASA" chce pomóc... w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej? Tak twierdzi "GPC"
Zaloguj się
 • niko8473

  0

  NASA ostatnio jest zainteresowana misja zalogowa na Marsa, moze uwazaja ze ta podkomisja Maciarewicza bylaby doskonala zaloga. W koncu sa somowystarczalni....

 • jrb11

  Oceniono 1 raz 1

  Spotkanie "specjalistow komisji z NASA",
  Po przedstawieniu "projektu specjalistow"

  No to teraz zrobimy przerwe I pojdziemy na obiad - tak po amerykansku zapraszamy was
  do najlepszej restauracji na Florydzie - lokalnego McDonald.
  Po pierwszej Coca-Coli - amerykanie grzecznie przepraszaja - jeden -wlasnie zona mioala wypadek, drugi - zapomnioalem o planowanym spotkaniu - trzeci - zle sie czuje,
  kazdy sie ulatnia,
  po paru minutach zostaje tylko - oficjalny przedstawiciel I mowi - zamowilem wam taksowke
  dokonczcie jedzenie spokojnie - nie spieszac sie - zatelefonuje do was w najblizszym czasie
  no tak amerykanie mago byc czasem grzeczni I nawet dyplomatyczni,

 • Ireneusz Kozak

  0

  Wynik NASA nie po linii Macierewicza i się zacznie, że Putin i Tusk przekupili Amerykanów. W razie fiaska z NASA pozostaną tylko Chiny. Macierewicz spinaj się bo robota stoi.

 • aluksz

  Oceniono 1 raz 1

  Ile bedzie nas to kosztować??? 500+ pada, a macierewicz z nowymi rewelacjami. NASA może mu szyki pomieszać, to pewne, dlatego woli własnych "naukowców".

 • mr.powers

  Oceniono 1 raz 1

  Potwierdzam. Wlasnie dotarlem do ostatniego zamowienia na adres NASA: kontener parowek i kontener coli w puszkach.

 • Jurek Figaro

  Oceniono 1 raz 1

  Zabrakło paru posadek dla dla znajomych to co robić. KOMISJA! i następna i następna!. no i najwyższa komisja d.s. obrony przed trybunałem najwyższych buraków

 • eve.666

  0

  To na pewno brzoza napadła na samolot i trującymi liśćmi wytworzyła stalową mgłę. Jednocześnie nasączyła Antkowi vel "Świr" jadu w miejsce mózgu tak, że teraz może głosić prawdy objawione za pomocą PŁN+PŁD+WSCH+ZACH , Enter.

 • widelcer

  Oceniono 1 raz 1

  Dziecięcy "resorak" wyrzucony ma trawnik z 10 piętra przechodzi to bez szwanku. Nie znaczy to że prawdziwy samochod wytrzyma taki upadek. Oni bedą ścinać modelem miniaturowe brzózki. A potem go zdetonują , żeby nikt nie powtórzył badań na modelu w sposób rzetelny. I żeby ukryć prawdziwe koszty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX