Nieoficjalnie: Timmermans zdezorientowany w sprawie Polski. "Nie jest pewny, która opcja wygrywa"

1. Szef Komisji Europejskiej: Brakuje postępów w sporze o TK
2. Nie jest pewny, czy Polski rząd chce kompromisu, czy go odrzuca
3. To nieoficjalne ustalenia korespondenta TVN24 w Brukseli

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Za zamkniętymi drzwiami w Brukseli odbyło się posiedzenie Komisji Europejskiej. Jak nieoficjalnie ustalił korespondent TVN24, wiceszef KE Frans Timmermans mówił na nim o sytuacji w Polsce. Miał stwierdzić, że trwa dialog, ale w sporze o Trybunał Konstytucyjny nie ma postępów. Timmermans miał też powiedzieć, że nie jest dla niego jasne, jakie stanowisko prezentuje polski rząd - ustalił reporter stacji. Nie jest pewny, która opcja wygrywa w polskim rządzie: dążąca do kompromisu czy ta, która go nie chce.

1 czerwca KE wróci do tematu Polski

Oficjalne wypowiedzi KE są dużo bardziej dyplomatyczne. - Znalezienie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego wydaje się całkiem blisko - ocenił w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. rynku cyfrowego Andrus Ansip. Potwierdził on też, że 1 czerwca Komisja powróci na cotygodniowym posiedzeniu do tematu Polski. W środę zapoznała się z relacją swego pierwszego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa na temat jego wtorkowej wizyty w Warszawie i rozmów o możliwości rozwiązania sporu wokół TK.

We wtorek ma odbyć się rozmowa telefoniczna na linii Szydło - Timmermans - podała TVP Parlament.

Timmermans spotkał się z Szydło

Wczoraj Frans Timmermans był w Warszawie. Rozmawiał z premier Beatą Szydło. Później wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Wiceszef KE stwierdził, że rozwiązanie problemu TK "można wypracować w Polsce". Czytaj więcej >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (237)
Nieoficjalnie: Timmermans zdezorientowany w sprawie Polski. "Nie jest pewny, która opcja wygrywa"
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 2 razy 2

  Nic dziwnego, że zdezorientowany. Wodę z mózgu robią mu pismacy z gazetki, aktywiści P(rzestępczej) O(rganizacji) POlitycznej, Donaldino, który nie ma po co wracać, bo POlski już nie ma, zarośnięty król alimenciarzy i inne podobne indywidua, które walą równo we własne gniazdo, a potem krzyczą, że śmierdzi, kręcąc przy tym własne brudne interesy. Ale do czasu.

 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy 3

  Timmermans ma za dużo w nazwisku „m” żeby był poważany. Niemcy ułożyli się z Donaldem i prowadzą politykę zaściankową o władzę dla Donalda żeby mógł dokończyć to co zaczął. Teraz weźmie z ugrupowania alimenciarza z KOD założą partię jak kiedyś z Olechowskim i Płażyńskim wyroluje Ich za jednym zamachem, alimenciarza, oraz Schetynę i Petru i zrobi się przewodniczącym, powtórzy to co zrobił Olechowskiemu i Płażyńskiemu . W tym wszystkim jest jedno niebezpieczne wszystkie rozgrywki polityczne prowadzi z byłymi zaborcami Polski to agent.
  Z poważaniem

 • scarletscarab

  Oceniono 2 razy -2

  Timmermans, czy naprawde jestes tak naiwny? Przeciez nawet slepy widzi, ze pisy chca "kompromisu"... rozumianego oczywiscie w pisowski sposob, czyli ma byc tak jak kaczynski chce i tyle.

 • razb1947

  Oceniono 4 razy 4

  Timmermans to leming który udaje głupa i ślepego jak mu się mówi że ma przeczytać artykuł 197 polskiej konstytucji.

 • adin_null_adin

  Oceniono 3 razy 1

  Niestety opozycja dała ciała a gazownia bredzi o zamieszaniu.

 • hasyo

  Oceniono 5 razy 3

  tylko Wybiórcza Szczujnia !!!

  www.wpolityce.pl/polityka/293997-zbrodnicza-szlachetnosc-rzeplinskiego-i-biernata-ich-dzialania-w-normalnym-kraju-uznano-by-za-mozliwie-najciezsze-przestepstwo-za-zdrade-stanu

 • noelkabat

  Oceniono 6 razy -2

  ...dopoki UE nie uderzy po kieszeni (np. zmniejszy dotacje dla naszych "rolnikow" ktorzy - ku mojemu zdziwieniu glosowali na PiS a nie na PSL) to nie zmieni sie "mocarstwowo-nacjonalistyczna" polityka Wodzusia Kaczynskiego.

 • noelkabat

  Oceniono 3 razy -1

  ...wygrywa opcja Genialnego Wodzusia - i tak bedzie przez 4 lata (a moze dluzej - sadzac po poparciu w sadarzach dla PiSu!). Narod kocha swojego Furerka i Jego Marszalka Macierewicza!

 • katrina_bush

  Oceniono 3 razy -1

  Pis trzeba zrozumiec. W dni nieparzyste Polska jest w ruinie (> vide pisowski "audyt"). W dni parzyste gospodarka Polski ma sie swietnie (> przekaz dla agencji ratingowych). To samo tyczy sie Konstytucji RP: w dni nieparzyste Konstytucja jest dla Pisu swieta. W dni parzyste Konstytucja RP jest gniotem, ktory nalezy jak najszybciej zmienic. Z Unia Europejska rowniez tak samo: disiaj plucie, jutro wychwalanie. Wszystko pod haslem: jak wiatr zawieje. Zero wiarygodnosci i spojnego przekazu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX