Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? "Wiadomości" mają nową teorię

Krzysztof Ziemiec, prowadzący

Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości" TVP (Fot. Wiadomości TVP)

1. "Konflikt wokół TK miał poprawić notowania opozycji"
2. Powyższą tezę zaprezentowały "Wiadomości" TVP
3. "Nie poprawił: sondaże są bezlitosne" - ocenił Klaudziusz Pobudzin

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiceszef Komisji Europejskiej spotkał się w Warszawie z premier Beatą Szydło. - Zgadzam się, że konflikt wokół TK to wewnętrzny problem. Jego rozwiązanie można wypracować w Polsce - oświadczył Frans Timmermans. Szefowa rządu w odpowiedzi zapewniła zaś, że ze strony rządu "jest wola porozumienia". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

- Miny liderów opozycji po spotkaniu premier Szydło z wiceszefem KE mówiły wiele. Jedyne, czym mógł się dziś pochwalić szef PO, to ustalenia po spotkaniu opozycji: nowa formuła i najbliższy termin kolejnego spotkania - tak swój materiał na temat spotkania rozpoczął Klaudiusz Pobudzin.

Dalej mogliśmy dowiedzieć się, że "według komentatorów sytuacja opozycji, szczególnie tej z PO, Nowoczesnej i PSL, po dzisiejszych rozmowach nie jest do pozazdroszczenia". To zdanie zostało podparte wypowiedzią Michał Karnowski z tygodnika "wSieci".

- Opozycja znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. To, co dzisiaj zorganizowała, miało być kulminacją, takim apogeum i trochę też kontynuacją tych kolejnych marszy. A tymczasem się okazało, że centrum decyzyjne jest gdzie indziej i nawet unijni komidarze rozmawiają z polskim rządem, a nie opozycją - mówił dziennikarz.

"Konflikt miał być tym, co poprawi notowania opozycji"

- (Opozycja - przyp. red.) sama nie potrafiła też wyciągnąć ręki, bo było przecież spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, na które przyszło tylko PSL. Nie potrafiła więc w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu tego konfliktu - wtórowała mu Joanna Miziołek z "Wprost".

- Bo konflikt miał być tym, co poprawi jej notowania - to geneza problemu według Pobudzina. - Nie poprawił: sondaże są bezlitosne. Niezmienne wysokie poparcie dla partii rządzącej i niskie poparcie dla PO, Nowoczesnej i PSL niektórych posłów doprowadzają do takich zachowań, jakie obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu w Sejmie - mówił z satysfakcją, nawiązując do posłanki Pomaski, która podarła uchwałę ws. obrony suwerenności RP.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, na dowód na ekranie pojawiły się słupki poparcia dla poszczególnych partii.

A TERAZ ZOBACZ: Ziobro chciał dopiec Platformie, ale wtedy powiedział TO

A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w ToruniuChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Zobacz także
 • Antoni Macierewicz w mundurze w Afganistanie w grudniu 2015 roku Macierewicz "pięć minut po podpisaniu" wycofał się z decyzji. Jednak wolne w dniu marszu KOD
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński Sondaż dla "Faktów": Wynik PiS niemal dwa razy wyższy niż notowania kolejnej partii
 • Bernadeta Krynicka i Jarosław Kaczyński "Zdrajca powinien wisieć na stryczku". Szokujące słowa posłanki PiS w wywiadzie dla katolickiego radia
Komentarze (152)
Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? "Wiadomości" mają nową teorię
Zaloguj się
 • e.olsen

  Oceniono 1 raz 1

  > sondaże są bezlitosne - ocenił Klaudziusz Pobudzin

  To tak a propos haniebnego spadku oglądalności tej reżimowej tuby.

 • Ireneusz Kozak

  Oceniono 1 raz 1

  Żeby Polska była normalnym i przewidywalnym krajem to na jesieni nowe wybory. To jest dobry termin. Nie będzie wystarczających środków na 500+ i zaczną się tarcia. Kaczeńca usuną i powstanie czarna dziura w sercu Europy. Sfora się rozpierzchnie i będzie wszystkich kąsać. No i wielka niewiadoma co z ulubieńcem narodu.

 • Jacek Buczek

  Oceniono 1 raz 1

  Mam też równie dobrą teorię jak Wiadomości. Konflikt wokół TK ma podnieść ...cenę węgla.

 • owca888

  Oceniono 2 razy 2

  Droga redakcjo,
  lubimy GW, wielu z nas znowu zaczęło kupować wydanie papierowe, co nie znaczy, że przestajemy tu zaglądać. Mimo całej sympatii, gdy czytamy zdanie: "To zdanie zostało podparte wypowiedzią Michał Karnowski z tygodnika "wSieci"", to nam się robi słabo i wszystko nam opada. Zatrudniacie ludzi po szkole Rydzyka? W szkole za to byłaby pała. :(

 • auruss

  Oceniono 1 raz 1

  PŁACISZ abonament telewizyjny ? Nie bądź idiotą, PRZESTAŃ !
  Nie kupuj także towarów i usług reklamowanych w TVPiS.

 • cob22

  Oceniono 2 razy 2

  " i nawet unijni komidarze rozmawiają z polskim rządem, a nie opozycją - mówił dziennikarz."
  Ty glupi Ci...uulu a z kim maja rormawiac jak nie z rzadem ? Przecierz rzady odpowiadaja za polityke panstwa. Co za dupek !

 • jnd

  Oceniono 3 razy -3

  TK został zaplanowany z premedytacja jako sposób walki z PIS. KOD nie wzial się z powietrza a ze wsparcia GW i POsrancow i zacofancow.
  PO nie powinna była wybierac ani 5ciu ani trzech sedziow TK bo ich kadencje konczyly się po wyborach. Tak nakazywałaby przyzwoitość.
  Ale dla tych zasrancow, oszukancow i zlodzieji ważne by się nachapać i takie mamy sowieckie totalitarne pracho co takim gnojkom pozwala kraść zgodnie z prawem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje