Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? "Wiadomości" mają nową teorię

1. "Konflikt wokół TK miał poprawić notowania opozycji"
2. Powyższą tezę zaprezentowały "Wiadomości" TVP
3. "Nie poprawił: sondaże są bezlitosne" - ocenił Klaudziusz Pobudzin

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiceszef Komisji Europejskiej spotkał się w Warszawie z premier Beatą Szydło. - Zgadzam się, że konflikt wokół TK to wewnętrzny problem. Jego rozwiązanie można wypracować w Polsce - oświadczył Frans Timmermans. Szefowa rządu w odpowiedzi zapewniła zaś, że ze strony rządu "jest wola porozumienia". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

- Miny liderów opozycji po spotkaniu premier Szydło z wiceszefem KE mówiły wiele. Jedyne, czym mógł się dziś pochwalić szef PO, to ustalenia po spotkaniu opozycji: nowa formuła i najbliższy termin kolejnego spotkania - tak swój materiał na temat spotkania rozpoczął Klaudiusz Pobudzin.

Dalej mogliśmy dowiedzieć się, że "według komentatorów sytuacja opozycji, szczególnie tej z PO, Nowoczesnej i PSL, po dzisiejszych rozmowach nie jest do pozazdroszczenia". To zdanie zostało podparte wypowiedzią Michał Karnowski z tygodnika "wSieci".

- Opozycja znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. To, co dzisiaj zorganizowała, miało być kulminacją, takim apogeum i trochę też kontynuacją tych kolejnych marszy. A tymczasem się okazało, że centrum decyzyjne jest gdzie indziej i nawet unijni komidarze rozmawiają z polskim rządem, a nie opozycją - mówił dziennikarz.

"Konflikt miał być tym, co poprawi notowania opozycji"

- (Opozycja - przyp. red.) sama nie potrafiła też wyciągnąć ręki, bo było przecież spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, na które przyszło tylko PSL. Nie potrafiła więc w żaden sposób pomóc w rozwiązaniu tego konfliktu - wtórowała mu Joanna Miziołek z "Wprost".

- Bo konflikt miał być tym, co poprawi jej notowania - to geneza problemu według Pobudzina. - Nie poprawił: sondaże są bezlitosne. Niezmienne wysokie poparcie dla partii rządzącej i niskie poparcie dla PO, Nowoczesnej i PSL niektórych posłów doprowadzają do takich zachowań, jakie obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu w Sejmie - mówił z satysfakcją, nawiązując do posłanki Pomaski, która podarła uchwałę ws. obrony suwerenności RP.

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, na dowód na ekranie pojawiły się słupki poparcia dla poszczególnych partii.

A TERAZ ZOBACZ: Ziobro chciał dopiec Platformie, ale wtedy powiedział TO

A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w ToruniuChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (152)
Dlaczego opozycja rozpętała awanturę wokół TK? "Wiadomości" mają nową teorię
Zaloguj się
 • e.olsen

  Oceniono 1 raz 1

  > sondaże są bezlitosne - ocenił Klaudziusz Pobudzin

  To tak a propos haniebnego spadku oglądalności tej reżimowej tuby.

 • Ireneusz Kozak

  Oceniono 1 raz 1

  Żeby Polska była normalnym i przewidywalnym krajem to na jesieni nowe wybory. To jest dobry termin. Nie będzie wystarczających środków na 500+ i zaczną się tarcia. Kaczeńca usuną i powstanie czarna dziura w sercu Europy. Sfora się rozpierzchnie i będzie wszystkich kąsać. No i wielka niewiadoma co z ulubieńcem narodu.

 • Jacek Buczek

  Oceniono 1 raz 1

  Mam też równie dobrą teorię jak Wiadomości. Konflikt wokół TK ma podnieść ...cenę węgla.

 • owca888

  Oceniono 2 razy 2

  Droga redakcjo,
  lubimy GW, wielu z nas znowu zaczęło kupować wydanie papierowe, co nie znaczy, że przestajemy tu zaglądać. Mimo całej sympatii, gdy czytamy zdanie: "To zdanie zostało podparte wypowiedzią Michał Karnowski z tygodnika "wSieci"", to nam się robi słabo i wszystko nam opada. Zatrudniacie ludzi po szkole Rydzyka? W szkole za to byłaby pała. :(

 • auruss

  Oceniono 1 raz 1

  PŁACISZ abonament telewizyjny ? Nie bądź idiotą, PRZESTAŃ !
  Nie kupuj także towarów i usług reklamowanych w TVPiS.

 • cob22

  Oceniono 2 razy 2

  " i nawet unijni komidarze rozmawiają z polskim rządem, a nie opozycją - mówił dziennikarz."
  Ty glupi Ci...uulu a z kim maja rormawiac jak nie z rzadem ? Przecierz rzady odpowiadaja za polityke panstwa. Co za dupek !

 • jnd

  Oceniono 3 razy -3

  TK został zaplanowany z premedytacja jako sposób walki z PIS. KOD nie wzial się z powietrza a ze wsparcia GW i POsrancow i zacofancow.
  PO nie powinna była wybierac ani 5ciu ani trzech sedziow TK bo ich kadencje konczyly się po wyborach. Tak nakazywałaby przyzwoitość.
  Ale dla tych zasrancow, oszukancow i zlodzieji ważne by się nachapać i takie mamy sowieckie totalitarne pracho co takim gnojkom pozwala kraść zgodnie z prawem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX