Clinton na leczenie? "Ci, którzy są teraz u władzy, powinni byli przejść wcześniej badania"

1. Tak Lech Wałęsa wywiadzie dla "Rz" komentuje słowa prezesa PiS
2. Zdaniem b. prezydenta Bill Clinton nie ma za co przepraszać
3. I dodaje: "PiS chce leczyć wszystkich tych, którzy mają odmienne zdanie"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według Lecha Wałęsy, były prezydent USA nie musi przepraszać Polaków za słowa: "Polska i Węgry uznały, że demokracja to za duży problem i że wolą przywódców w stylu Putina". Takich przeprosin oczekuje m.in. premier Szydło.

"Clinton powiedział prawdę i nie ma za co przepraszać Polaków. W Polsce dzieją się rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć - mówi Wałęsa w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita".

Przeprosić powinna natomiast Beata Szydło, której partia - zdaniem Wałęsy - oszukała Polaków podczas kampanii wyborczej.

"Gdyby powiedzieli prawdę, to nikt by ich nie wybrał"

"Gdyby powiedzieli, że nie będą przestrzegać trójpodziału władzy, to nikt by ich nie wybrał. Gdyby nie ukryli niektórych ludzi, których Polacy nie znoszą, to też by nie wygrali wyborów. PiS okłamał Polaków i trzeba im na to zwracać uwagę" - podkreśla były prezydent.

Lech Wałęsa mówi jednak, że nie jest tak, jak twierdzi prezydent Francji, który powiedział niedawno, że "nie chce takiego społeczeństwa" jak na Węgrzech i w Polsce. Było to z kolei nawiązanie do wypowiedzi b. prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, który chwalił Polskę i PiS.

"Źle się stało, ale do władzy doszli w wolnych wyborach"

"Tutaj jest nieporozumienie. Źle się stało, że PiS doszedł do władzy. Ale zostali wybrani w demokratycznych i wolnych wyborach. Wybór jest legalny. Społeczeństwo zachowuje się wybitnie dobrze. Jeszcze nie wychodzą na ulicę i ich nie wyrzucają. Czekają na obniżenie wieku emerytalnego i załatwienie obiecanych spraw z kampanii. Masy czekają na spełnienie obietnic. Społeczeństwo jest w trudnej sytuacji. Można nas obwiniać, że w 50 proc. nie poszliśmy do wyborów. Można nas obwiniać, że źle wybraliśmy. Ale to się zdarza wszędzie. Lepenowcy też byli blisko władzy" - zwraca uwagę Wałęsa.

"PiS chce leczyć wszystkich, którzy mają inne zdanie"

Legendarny przywódca Solidarności odniósł się też do niedawnej wypowiedzi prezesa PiS. Kaczyński komentując słowa b. prezydenta USA, powiedział: "Jeśli ktoś twierdzi, że dzisiaj w Polsce nie ma demokracji, to znaczy, że jest w stanie, który trzeba by zbadać zbadany metodami medycznymi".

"Od dawna PiS chce leczyć wszystkich tych, którzy mają odmienne zdanie. Ja uważam, że ci, którzy są teraz u władzy, powinni byli przejść wcześniej badania lekarskie" - mówi w "Rz" Wałęsa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Quiz wiedzy o prezydentach USA

Który amerykański prezydent najdłużej sprawował urząd?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (153)
Clinton na leczenie? "Ci, którzy są teraz u władzy, powinni byli przejść wcześniej badania"
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Bawi mnie mina tego buraka Kaczynskiego w artykule,ktory wydaje sie byc bardzo dumny ze swoich yciowch "osiagniec" Ciec,ktory co miesiac biega na prozno z krzyzem przed palacem prezydenckim I jako hobby zajmuje sie podjudzaniem Polakow do wojny domowej.

 • stryszawski

  Oceniono 1 raz 1

  Co z kamerą z sejmu coś cichutko na ten temat.

 • Oceniono 1 raz -1

  LECHU WRÓĆ - daj nam wreszcie obiecane przez ciebie 100 mln które obiecałeś każdemu pełnoletniemu Polakowi, a dzięki tej obietnicy wygrałeś wybory. GDZIE TE PIENIĄDZE? BOLKU jesteś zepsutym do szpiku kości HIPOKRYTOM. Ty masz czelność krytykować Rząd PIS??!!! Kończ Bolku kończ i nie POgrążaj się bardziej . Ty TW Bolku!!

 • tad-tad

  Oceniono 1 raz 1

  PISOWCY WYCHOWALI SOBIE ELEKTORAT, i teraz nie zależnie jak kłamią i jakie brednie wygadują , ich elektorat, popiera każde debilizm byle pisowski, Byle jakie szkolnictwo w tym kraju, nie kładące nacisku na myślenie, tylko klepanie wyuczonych formułek , przyniosło fatalne skutki . Mamy dużo ludzi, których Kurski nazwał CIEMNYM LUDEM, ciemny lud kupuje wszystko co mu wciśnie PIS, zwłaszcza że dał pincet. Ale to do czasu, jak niedogodności dla Polaków będą dotkliwe , " a będą ", to nawet najgłupszy wyborca tej hałastry , zmieni zdanie .

 • jacekzwawy

  Oceniono 10 razy -8

  Bolek jak zwykle plecie głupstwa. Władza PiS to nie dyktatura, gdyby nią była to tacy jak ten z kitką czy histeryczny nieogolony dziad wąchaliby już dawno kwiatki od spodu albo siedzieliby w obozach a po TVN nie pozostałby dawno nawet ślad. Ale gdyby nawet było inaczej, to ludzie w tak biednym kraju jak Polska mają w d... trójpodział władzy, bo tym trójpodziałem się nie najedzą i nie nakarmią swoich dzieci. Ważne dla nich jest 500 plus. PO przegrało, bo nie rozumiało, że na dłuższą metę ludzie zauważą, że podczas gdy rząd PO robi wielomiliardowe prezenty podatkowe obcym bankom i obcym koncernom to zwykli ludzie są okradani z połowy pensji poprzez politykę popierania wyzysku i fiskalizm.

 • euro67

  Oceniono 8 razy -4

  Prawo to nie matematyka, i zawsze podllega interpretacji. Konstytucja tez. TK mial prawo i obowiazek ocenic ustatwe z czerwca 2015 (zreszta dzialajac juz wg tej ustawy), ale nie mial zadnego prawa oceny prawnej uchwal Sejmu odnosnie ponownego wyboru sedziow TK, bo ani Konstytucja ani ustawa mu takiego prawa nie daja§
  Co wiecej TK mial konstytucyjy obowiazek dzialc wg ustawy uchwalonej przez nowy Sejm, bez wzgledu na to czy mus ie to podoba czy nie. I tu znowu zmamal Konstytucje i opinia sedziow nie jest wyrokiem bo nie spelnia wymogow formalnych, podobnie jak nie spelniaoby ich zdanie sedzos wyrazoen na spotkaniu sedzow przy osmiorniczkach w restauracji Sowa i Przyjaciele.

 • G SGK

  Oceniono 9 razy -5

  A może dlatego "nikt" nie głosował na PO, bo nie przestrzegali trójpodziału władzy wybierając sędziów na 10 kadencji na zapas?

 • zygosz

  Oceniono 12 razy -6

  A wielka szkoda ,ze u Bolka juz kiedyś
  nie zapadła psychiczna diagnoza.
  Wtedy juz Bolek tracił psychikę ,kiedy
  u sbeka podpisał listę.
  Obiaw przekraczał juz normy ,kiedy
  sypal na kolegów z gdańskiej stoczni.
  A szczyt zamętu zobaczył naród ,w
  " nocnej zmianie " w parlamencie ,
  jak zamaskowała chorobliwe posunięcie.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 6 razy 0

  Wałęsa ma rację! Pomimo, że sam czasami kwalifikuje się do leczenia (uwierzył, że jest Napoleonem) to w tym wypadku zdiagnozował PiS bardzo trafnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX