MEN rezygnuje z darmowego podręcznika wprowadzonego przez PO. Co proponuje w zamian?

1. Rządowy, darmowy podręcznik "Nasz Elementarz" zostanie zlikwidowany
2. Zamiast niego MEN wybierze książki, które będą dotowane
3. "Nasz Elementarz" został wprowadzony za rządów PO

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z "Naszego Elementarza" dzieci uczą się od dwóch lat. Rządowy podręcznik dla klas 1-3 jest darmowy. Jego likwidację politycy PiS zapowiadali jeszcze w ubiegłym roku. W rozmowie z "Dziennikiem Polskim" na jesieni Ryszard Terlecki mówił nawet, że będzie to jedna z pierwszych decyzji nowego rządu.

Media pisały, że wprowadzenie "Naszego Elementarza" odbiło się na wydawcach podręczników. Nauczyciele z kolei podnosili, że rządowa książka musi być jeszcze dopracowana. Krytykowali ją także biskupi. Chodziło m.in. o sposób przedstawienia członków rodziny i "infantylność". Czytaj więcej w artykule "Gazety Wyborczej" >>>

MEN wybierze książki

Teraz w rozmowie z radiem RMF FM minister edukacji Anna Zalewska potwierdziła: "Elementarz" zniknie. Według informacji rozgłośni, ministerstwo nie będzie już wydawać podręczników, ale ma za to wskazać trzy zaproponowane przez wydawnictwa, które będą dotowane przez samorządy. Plany dotyczą książek, które mają obowiązywać - jak mówi Zalewska - w szkołach podstawowych i gimnazjach. Na razie nie wiadomo, według jakich kryteriów będą wybierane te podręczniki.

A TERAZ ZOBACZ: Szydło podsumowała rządy PO, ale to reakcję Kaczyńskiego trzeba zobaczyć

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy popierasz likwidację elementarza i zastąpienie go innymi książkami?
Więcej o:
Komentarze (345)
MEN rezygnuje z darmowego podręcznika wprowadzonego przez PO. Co proponuje w zamian?
Zaloguj się
 • Marzena Naszczak

  0

  PIS WYBIERZE 3 KSIĄŻKI : PROKATOLICKĄ, KATOLICKĄ I BERETOWĄ. BIEDOTA ZATRUDNIONA NA ŚMIECIOWYCH UMOWACH NIE MA PIENIĘDZY WIĘC WYBIERZE PODRĘCZNIKI DARMOWE. UWAGA ! ONI PRZEDE WSZYSTKIM UMIEJĄ MYŚLEĆ !!!

 • felekstankiewicz

  0

  "chlop zywemu nie przepusci",jak ksiazke wydalPO wiadomo ze musi byc zla.......a moze nie bylo tam wiadomosci o Panu Rydzyku,zwanego przez niektorych "ojcem" i o zgrozo,pierwszokrasisci nie slyszeli o zamachu smolenskim.....pewnie takie sa przyczyny wycofania podrecznika,ktory byl darmowy

 • ar1946

  0

  Każda nowa książka rozpoczynać się będzie "Dziesięciorgiem przykazań Bożych", a kończyć "Pięciorgiem przykazań kościelnych". Dla najmłodszych, to "Aniele stróżu mój".

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  MEN się uparł, że więcej w takiej książce musi być Lecha i amen !!!

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Może by tak PiS i MEN-aMEN zlikwidowali z polskiego alfabetu litery: "P", "O", "S" i "L". Te litery wchodziły w skład nazw partii poprzedniej koalicji. "Trza pójść na całość, zburzyć wszystko, chłop żywemu nie przepuści", amen.

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Na pierwszej stronie "wiekopomnego dzieła" będzie aureola dla przyszłego "pomnikowego bożka" i brata, brata natomiast na drugiej stronie nowego "PiSelementarza" będzie WITRAŻYSTA Rydzyk z PSALMISTKĄ Kempa

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  Działacz PiSu ma drukarnię? Teść Sakiewicza z GPC ma drukarnie i przecież drukował , za sejmowe pieniądze, sejmowy "raport antka" , który był sprzedawany w formie książkowej (nawet za granicami Polski) za X zł od sztuki. Tylko gdzie są pieniądze, czyją kieszeń grzeją????

 • zd46

  Oceniono 1 raz 1

  W miejsce darmowego elementarza PiS dał po 500+ I "NIECH SE KUPJĄ". Natomiast jeśli rodzina ma tylko dwoje dzieci, to wypadło po 250 I TEŻ "NIECH SE KUPIĄ". W ten sposób, szałamachu, szałamachu nie ma strachu i kasa wraca do rządzących a produkcja dla Morawieckiego rośnie, jak "grzyby po deszczu" !!! "Perpetuum mobile za ile"?

 • bezmatury

  Oceniono 1 raz 1

  Nie chodzi jakie to wydawnictwa będą polecone. Ważne, że drukarnia w Tuchowie będzie je drukować:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX