Prawicowe portale na tym nagraniu widzą, że Gasiuk-Pihowicz 'głosuje na dwie ręce'. Nowoczesna odpowiada

1. K. Gasiuk-Pihowicz zagłosowała na dwie ręce? - pytają prawicowe portale
2. Publikują nagranie, na którym widać, jak poseł zmienia miejsce i głosuje
3. Pani poseł posługiwała się wyłącznie swoją kartą - odpowiada Nowoczesna

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Burza w internecie: 'Myszka Agresorka kłamczuszka'. Czy Gasiuk-Pihowicz głosowała na dwie ręce?!" - grzmi portal wPolityce.pl. I publikuje nagranie z sali sejmowej, na którym widać, jak posłanka Nowoczesnej zmienia miejsce i prawdopodobnie naciska przycisk głosowania.

"Rzecznik prasowy Nowoczesnej biega po sali plenarnej. Po tym jak udało się jej zagłosować, wyraźnie się cieszy" - pisze z kolei niezależna.pl. Prawicowy serwis skontaktował się nawet w tej sprawie z posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim, który "obiecał sprawdzić te doniesienia".

O sprawie napisał też ''niepokorny'' portal Pikio.pl, którzy przypomniał, jak posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego, co jest niezgodne z prawem. Została usunięta z klubu, Morawiecki odszedł sam. "Jak przekonują teraz internauci, zabronionego czynu dopuściła się również jedna z posłanek formacji Ryszarda Petru. Z kolei inni przekonują, że posłanka .Nowoczesnej nie siedziała na swoim miejscu i gawędziła z koleżanką. W pewnym momencie wstała i pobiegła głosować u siebie" - czytamy w artykule.Próbowaliśmy skontaktować się z Kamilą Gasiuk-Pihowicz, by zapytać o komentarz do tej sytuacji, ale jej telefon był zajęty. Chwilę później posłanka umieściła na swoim Twitterze oświadczenie:"W mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa informacja sugerująca, że podczas piątkowych głosowań w Sejmie Pani Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz dopuściła się złamania prawa poprzez głosowanie "na dwie ręce. Nigdy nie doszło do takiej sytuacji - czytamy w dokumencie. Partia zaznacza, że "podczas sesji Pani Poseł zmieniała miejsce na sali sejmowej, ale zawsze posługiwała się wyłącznie swoją kartą". Zapowiada też zawiadomienie do prokuratury w sprawie zniesławienia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (333)
Prawicowe portale na tym nagraniu widzą, że Gasiuk-Pihowicz 'głosuje na dwie ręce'. Nowoczesna odpowiada
Zaloguj się
 • gzymek12

  Oceniono 1 raz 1

  oni mają inne standardy
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌
  otóż w mediach krążą sprefabrykowne filmiki jakoby Kanalia sorry Kamila głosowała na dwie ręce. Również wobec faktu, że sprawozdanie z głosowania ukazuje w sposób oczywisty, że Kamilka oddała dwa głosy trzeba przyjąć taktykę Bolka Wałęsy !!!!! Nadmienić należy, że każda informacja na ten temat jest atakiem na demokrację i ograniczaniem praw człowieka.

 • bono1234567

  Oceniono 1 raz 1

  Głosowałem na PO, Nowobogacka to oligarchia dyletanta i ćwierćinteligenta petru. PETRU OSŁABIAJĄC PO DAŁEŚ ABSOLUTNĄ WŁADZE PISOWI I KACZOROWI. TWOJA SEZONOWA PARTYJKA ZNIKNIE JAK PALIKOT ALE NIE ZAPOMNE CI TEGO ŻE DAŁEŚ WŁADZE KACZOROWI A W ZAMIAN DAŁEŚ TYLKO SWÓJ BEŁKOT

 • usmarshall

  Oceniono 1 raz 1

  do pierdla z ta piękna dziewczyna i od razu zmieni poglądy :)

 • egonolsen64

  Oceniono 1 raz -1

  Pisiorskie hieny już się rzuciły do ataku, bo wszystkich mierzą własną miarą.

 • Oceniono 1 raz -1

  Siedziała na miejscu nieobecnego Szłapki, później przeskoczyła na swoje miejsce, gdzie zagłosowała. Numer w tym, że wg sprawozdania sejmowego, poseł Szłapka oddał głos! W jaki sposób, skoro go nie było na sali?

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 2 razy 2

  to że nie podali za kogo glosowała , przeceiż wszystko jest do sprawdzenia, kto jak glosował
  nie podali tego wiec to kłamstwo

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 12 razy -4

  Co złego to nie my. Niejaka Pihowicz po prostu nie mogła zachować się nieuczciwie, bo w tych środowiskach ludzi nieczuciowych po prosu nie ma. To środowiska wybrane
  Tak jak nie ma nic w polskich mediach o spółce Consus i niejakim "czosnku" K., który we Francji jest jednym ze współoskarżonych o wielomiliardowe wyłudzenia na VAT w ramach zmonopolizowanego rynku certyfikatów na CO2. Jak, zaś powiedział sędzia francuski w zaocznym procesie, bo oskarżeni uciekli do Izraela, iż jest to największa karuzela podatkowa na VAT i afera XXI wieku.
  Jednak w polskich mediach przyzwolenia na te informacje od USAID nie ma w odróżnieniu od informacji z panama papers, więc nikt o tym nie pisze ;)

 • je2bny

  Oceniono 14 razy 2

  Obejrzyj jełopie jeden z drugim - gdzie znajdowały się ręce poseł Pihowicz - Gasiuk ?
  Lewa ręka na urządzeniu do głosowania umieszczonym na pulpicie, natomiast prawa ręka na przedniej "desce" ławy poselskiej i chyba tam nie ma urzadzenia do głosowania - jedynie głupek jest ślepcem, próbujacym udowodnić innym coś co się nie wydarzyło.

  Tylko pisowcy są tak kretynsko głupi, że nawet można im mówić, iż białe jest czarne i odwrotnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX