Angelina Jolie mówiła o problemie uchodźców. Wtedy głos zabrała 12-letnia Polka...

Angelina Jolie rozmawiała z BBC o kryzysie migracyjnym. Siedząca na widowni Polka wzruszyła gwiazdę pytaniem o młodych imigrantów, którzy przybywają do Wielkiej Brytanii. Aktorka poradziła jej, jak może im pomóc odnaleźć się w nowej sytuacji.

Polub i bądź na bieżąco!

Angelina Jolie, aktorka i ambasador dobrej woli Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców (UNHCR), była gościem Mishal Husain z BBC. Podczas rozmowy o kryzysie migracyjnym Jolie skrytykowała europejskich liderów za podsycanie strachu przed uchodźcami i dążenie do izolacjonizmu. Ostrzegała, że europejskie kraje chcą bronić swych granic za wszelką cenę i zaniedbują swoje obowiązki w związku z kryzysem. Przekonywała, że wspólnota międzynarodowa musi zjednoczyć się, by wspólnymi siłami pomóc uciekinierom z Syrii i innych krajów Bliskiego Wschodu.

Apel aktorki poruszył siedzącą na widowni 12-letnią Polkę, która przeprowadziła się ze swoją rodziną do Wielkiej Brytanii 6 lat temu. Dziewczynka śmiało chwyciła za mikrofon i zapytała Jolie o to, jak ona i inni młodzi ludzie mogą pomóc w integracji dzieciom, które przybywają do Wielkiej Brytanii. Gwiazda wyglądała na wzruszoną.

- To wspaniałe pytanie. Według mnie, najlepsze co możesz zrobić, mając tyle lat i biorąc pod uwagę fakt, że szkoła jest miejscem, gdzie niełatwo jest się dopasować, to być dobrym przyjacielem - odpowiedziała szeroko uśmiechając się do Pauliny. Radziła, by okazywać imigrantom dużo zainteresowania, być otwartym, pytać skąd są i jaka jest ich kultura. Aktorka przekonywała też, że należy reagować na wszelkie przejawy nietolerancji wobec nich.

Jolie przeciwko Brexitowi

Angelina Jolie stwierdziła, że będzie namawiać Brytyjczyków, by podczas czerwcowego referendum opowiedzieli się za pozostaniem w Unii Europejskiej. Według niej naiwnością jest twierdzenie, iż państwa mogą poradzić sobie z kryzysem samodzielnie, separując się od innych państw i ludzi. Takie działania, w jej opinii, doprowadzą jedynie do chaosu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


12 Polek i kobiet związanych z Polską, których wstyd nie znać! [QUIZ]

Magdalena Abakanowicz to najsłynniejsza polska:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (105)
Angelina Jolie mówiła o problemie uchodźców. Wtedy głos zabrała 12-letnia Polka...
Zaloguj się
 • Kasia Kowalska

  0

  To moze jeszcze zapytajmy o zdanie na temat imigrantow czterolatkow w przedszkolu,zapewne tez beda expertami w tym temacie.

 • funnyangel

  Oceniono 1 raz -1

  Niech się zajmie domem i dziećmi, głupie babsko. Jakaż to bezgraniczna bezmyślność doradzać dziecku, by było życzliwe i tolerancyjne wobec najeźdźców, podczas, gdy tamte dzieci uczone są od małego nienawiści do chrześcijan, podrzynania gardeł, obcinana głów itd.! W krajach, gdzie już jest ich dużo, to białe dzieci są szykanowane, bite i zastraszane, nie muzułmańskie. A tu przyjdzie babiszon, który o niczym nie słyszał, ma jakieś swoje chore widzenie świata i wciska ludziom kit. A kysz, Andżelina! A kysz!

 • Magdalena Romke

  0

  To niech Stany otworzą granice dla muzelmanów. I nie rozumiem jak można wyzywać i obrażać kogoś mówiąc "Ty Polaczku" mnie by to cieszyło, jestem Polakiem, Polaczkiem, itp. :)

 • 0

  Wez ich sobie do domuni "braddu"j sie na wlasne zyczenie a pewnego dnia obudzisz sie z nozem w plecach w ramach zadoscuczynienia

 • Pepek Somango

  0

  Dlaczego USA nie przyjmie uchodźców skoro tak bardzo trzeba im pomagać, poza tym nikt nie mówi co dzieje się po naszej zachodniej granicy gdzie dochodzi do kradzieży, gwałtów i ludzie na ulicę boją się wyjść.

 • cybar flaki

  0

  ameryka nabroiła europa ma sprzątać, i to my jesteśmy Ci źli...., oni mają z tego korzyści nie wiadomo dlaczego europa ma gościć imigrantów a nie ameryka przez którą tak owi powstali, i mają jeszcze czelność mówić że jesteśmy nietolerancyjni bo się na to nie godzimy?!

 • shania

  0

  Nie ma to jak być madrym gdy problem cie nie dotyczy. Polska ma wazniejsze sprawy niż przyjmowanie ' uchodźców ' bo dla mnie to po wiekszosci zwykli imigranci ekonomiczni. Nas nie stac na zabawę w bycie milym dobrym zachodnim panstwem. A jak juz mamy kogos przyjmować to na wschód od naszej granicy czekaja Polacy, ktorzy chetnie by do ojczyzny wrocili

 • Ewelina Panecka

  0

  A jak reagować na wszelkie przejawy ICH nietolerancji wobec nas? Bo na razie to mamy największy problem w ta stronę!!! Oderwana od rzeczywistości idiotka!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX