Bill Clinton skrytykował polski rząd. Polonia oburzona. Grozi wycofaniem poparcia dla Hillary

1. Bill Clinton na wiecu wyborczym stwierdził, iż Polska odrzuca demokrację
2. Polonia może wycofać poparcie dla jego żony, kandydatki na prezydenta USA
3. Na słowa Clintona zareagowało też polskie MSZ

Polub i bądź na bieżąco!

Jak podaje RMF24, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula nie wyklucza wycofania poparcia dla Hillary Clinton, która walczy o fotel prezydenta USA. Możliwe też, że będzie namawiał do tego innych Polaków mieszkających za oceanem. To efekt ostrych komentarzy męża Hillary na temat polskiego rządu.

Podczas wiecu wyborczego byłej sekretarz stanu Bill Clinton stwierdził, że "Polska i Węgry to kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone, a teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą dyktaturę na wzór putinowskiej".. Frank Spula podkreśla, że Polonia w większości popiera polski rząd dlatego te słowa są dla nich oburzające.Jest reakcja MSZ

Sprawę skomentowało też polskie MSZ. "Opinia prezydenta Clintona jest skrajnie niesprawiedliwa" - stwierdzono w oświadczeniu. Ministerstwo spraw zagranicznych uznało również, że słowa Clintona "zostały wypowiedziane w kontekście wewnętrznej kampanii wyborczej w USA i nie jest to oficjalne stanowisko urzędującej administracji amerykańskiej".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Quiz wiedzy o prezydentach USA

Który amerykański prezydent najdłużej sprawował urząd?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (407)
Bill Clinton skrytykował polski rząd. Polonia oburzona. Grozi wycofaniem poparcia dla Hillary
Zaloguj się
 • 5szok

  0

  Co mozna powiedziec Clintonowi ze tylko prezydent USA zarzadal Polski z dostepem do morza ?

 • new20pop

  Oceniono 1 raz 1

  zaczne od tego ze to w Stanach Zjednoczonych nie ma demokracji. Jest uprzywilejowana klasa korporacji i bogatych ktorzy decyduja jak prawo dziala, i jak politycy rzadza. Mieszkam od dawna w stanach. Doswiadczylam tutaj niesprawiedliwosci. Dziwie sie ze Bill Clinton krytykuje demokracje w innym kraju, a nie widzi jak tutaj jest.

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  polonia amerykanska i kanadyjska to mety ktore splynely z Polski po stanie wojennym, grupa polglupkow ktorzy nie nauczyli sie angielskiego, ale wiernie sluza naziztowskiemu radiu ma ryja.

 • aluksz

  Oceniono 1 raz 1

  a co ta polonia ma do naszego rzadu! może się wypowiadac, jak przyjedzie do Polski i pomieszka trochę!!!!!

 • jasna0ster

  Oceniono 1 raz 1

  oj co te Polonusy o Polsce wiedza? Siedzą sobie w tej Hameryce, żreją swoje hamburgery, robią barbecue dla sąsiadów i wydaje im się, że są w niebie Niech przyjadą do Polski, posłuchają Jarusia, przeżyją tyle upokorzeń, jak my i wtedy zabierają głos. Jeszcze szybciej zwiewali by z powrotem do Stanów, niż by ty przyjechali Zamilcz Polonio, wybrałaś lepszy los, nie zmuszaj, byśmy tu w Polsce całkowicie zszczezli przy rządach Pisu

 • rtaj

  Oceniono 1 raz 1

  Kongres Polonii Amerykańskiej- śmieszna sprawa.Znam paru przedstawicieli tej polonii. Wstyd i nic więcej.Tam dopiero widać kumuacje polskiej głupoty,chamstwa,zazdrości i wszystkiego co negatywnie opisuje Polaka.A jeśli ta tzw.polonia tak bardzo uwielbia polskęzbawa, niech wraca i żyje w tym szczęśliwym miejscu. W biskości z Rydzykiem, biskupami, Jarosławem. Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe będzie.

 • awers777

  Oceniono 1 raz 1

  Stara Polonia jak zwykle głupawa, zacofana w światopoglądzie i naiwnie wierząca kaczyńskiemu. Nie ma się co dziwić

 • edza4

  Oceniono 2 razy 2

  To że Clinton skrytykował rząd i zapędy małych ludzi oraz putinizację,miał prawo,bo są silne podstawy do tego,natomiast dziwi postawa Polonii że dali się tak omamić plując na ojczyznę nie będąc w niej obecni,jak widać zaraza nie zna granic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX