"Fakt": "Kaczyński ześle Szydło do Watykanu?" A co na to premier?

1. "Fakt": Mówi się, że Beata Szydło straci stanowisko jesienią
2. "PiS szykuje dla niej miękkie lądowanie w Watykanie" - czytamy
3. Premier zaprzeczyła tym informacjom

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie zamierzam zostać ambasadorem w Watykanie - stwierdziła premier Beata Szydło. Zdementowała w ten sposób informacje "Faktu", który na jedynce donosił, że premier audytem rządów PO-PSL tylko odsunęła w czasie swoją dymisję.

"Teraz mówi się o tym, że straci stanowisko jesienią" - pisał "Fakt". Kim Beata Szydło mogłaby zostać po odejściu z rządu? Gazeta spekulowała, że partia nie chce powtórki sprzed 10 lat - wtedy cała Polska szukała pracy byłemu już premierowi Kazimierzowi Marcinkiewiczowi. Jarosław Kaczyński podobno nie chce też, by Szydło objęła funkcję marszałka Sejmu, a awans na szefową klubu jest oceniany jako "wątpliwy".

Stąd pomysł, by po powrocie do kraju ambasadora Polski w Watykanie, Piotra Nowiny-Konopki, wysłać tam Szydło. "Tradycją jest, że państwo, któremu szczególnie zależy na relacjach z Watykanem, wysyła na swojego przedstawiciela znaczącą postać" - czytamy w "Fakcie". "Biskupi przychylnym okiem patrzą na ten pomysł" - zdradził gazecie jeden z ministrów.

Więcej czytaj w dzisiejszym wydaniu "Faktu" >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Chcesz odwołać posła albo sprawdzić, ile zarabia? Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne

Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (204)
"Fakt": "Kaczyński ześle Szydło do Watykanu?" A co na to premier?
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy 2

  Będzie mogła polecieć tam na miotle, w czrnych koronkowych gaciach na głowie, tak jak ostatnio.

 • klikkre

  Oceniono 3 razy 1

  to się nawet trzyma kupy. miękie lądowanie razy dwa.za 4 lata przestanie być ambasadorem i w razie zawieruchy z Trybunałem Stanu Watykan udzieli jej azylu politycznego :)))

 • swientyjacenty

  Oceniono 2 razy 0

  No to ze swoimi ksenofobicznymi, zaściankowymi poglądami z zapyziałej polskiej prowincji, świetnie dogada się z Papieżem Franciszkiem. Pewnie powie mu...

 • Aegis Risk

  Oceniono 2 razy 0

  Nowe dno latryny: Fakt jako źródło. Wszystko oczywiście potwierdzone "anonimowymi źródłami w rządzie PiS". Kompromitacja goni kompromitację... Latryna cała się trzęsie na myśl o nowelizacji zwalniającej firmy państwowe z obowiązku drukowania ogłoszeń w mediach - oczywiście wiadomo jakich mediach... Wsiedli na wysokiego konia i myślą, że są panami, a w rzeczywistości to zwykłe prostaczki, bezczelnie zgarniające pod siebie i drące się wniebogłosy, kiedy ktoś im chce wyrwać "ich" pieniądze. Ludzie poznali się już na smrodzie, który wypływa z latryny, dlatego jest ona już w powszechnym odczuciu społecznym marginalną, ekstremistyczną gazetką. Jak NIE albo Fakty i Mity.

 • thorsdotter

  Oceniono 3 razy 3

  Brocha do Watykanu?? o biedny, nieszczęsny Franciszek....

  będzie codziennie prosiła o audiencję w sprawie kanonizacji Lecha jako głównego patrona Polski

 • atero

  Oceniono 2 razy 2

  Niechaj jedzie,to wspaniałe miejsce dla niej,zadba o interesy biskupów,a jak jeszcze zabierze ze sobą Becię Klempę to w duecie będą "śpiewać psalmy".

 • topiramax

  Oceniono 3 razy 1

  Żywie nadzieje, że pojadą we dwie. Szydło i jej chorzystka Kempa😏

 • baj62

  Oceniono 6 razy 2

  W sam raz dla niej rozwiązanie, przynajmniej przypilnuje karierę syna. Jak to znajomo brzmi "papież Tymoteusz", nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX