Słuchacze Trójki oburzeni kolejnym prawicowym prowadzącym. "Słucham od lat 80. Teraz przestanę"

1. "Trójkowiczów" oburzył nowy prowadzący rozgłośni - Grzegorz Górny
2. Górny jest współzałożycielem "Frondy" i felietonistą "wSieci"
3. Słuchacze wyrażają swój sprzeciw na Facebooku radia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Słuchaczy radiowej Trójki zelektryzowała wiadomość o kolejnej "dobrej zmianie" w ich ulubionej rozgłośni. Tym razem chodzi o nowego prowadzącego - Grzegorz Górny, współzałożyciel kwartalnika "Fronda", od 18 maja będzie prowadził środowe wydanie "Klubu Trójki".

Radio poinformowało o tym na Facebooku, a pod wpisem od razu zaroiło się od komentarzy oburzonych słuchaczy."Od 40 lat słucham Trójki, ale jeszcze nigdy nie miałem takiego wrażenia, jak włączając radio teraz. Jak słucham red. Lisickiego i jego gości, to mam wrażenie, że w salonie, w którym (...) było normalnie i kulturalnie, pojawił się ktoś, kto defekuje na dywan. A teraz jeszcze red. Górny... chyba przeniosę radio w ustronne miejsce" - czytamy w komentarzu pod artykułem.Fot. Program II PR/ Facebook

"Trójki zacząłem słuchać w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku czyli jeszcze za komuny. Wszystko wskazuje na to, że teraz przestanę..." - wyznaje inny "trójkowicz".

"Słucham Trójki od lat 70 . Teraz pozostają już tylko wybrane audycje. Budujące jest tylko to że tych oburzonych jest więcej. Przeczekamy Was" - zapewnia kolejna słuchaczka.

Roszady w Trójce

Grzegorz Górny razem z Rafałem Smoczyńskim założył pismo "Fronda", był także właścicielem magazynu "Ozon". Wyreżyserował kilkanaście filmów dokumentalnych, w tym "Samobójstwo na życzenie" o eutanazji w Holandii. Obecnie pisze felietony do tygodnika "wSieci".

Górny to jednak niejedyna nowa postać w radiowej "Trójce" w ramach "dobrej zmiany" w mediach publicznych. Autorski program na antenie rozgłośni dostanie Piotr Semka, dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy". Dwa razy w miesiącu w paśmie "Klub Trójki", na zmianę z Dariuszem Rosiakiem, będzie prowadził program o polityce zagranicznej.

Wśród nowych osób w "Trójce" pojawił się także Paweł Lisicki, naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Jest jednym z prowadzących codzienny program "Salon polityczny Trójki". Wicedyrektorem Programu Trzeciego jest Sylwia Krasnodębska, była dziennikarka "Gazety Polskiej Codziennie" i TV Republika.

Zmiany personalne w "Trójce" trwają od kilku miesięcy. Wśród osób zwolnionych z pracy znalazł się Jerzy Sosnowski, członek Rady Języka Polskiego, laureat wielu nagród dziennikarskich. Pod protestem wobec zwolnienia Sosnowskiego podpisało się 90 osób zatrudnionych w "Trójce" i współpracujących z nią. Zmiany wzbudziły także protesty słuchaczy "Trójki".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań]

Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (535)
Słuchacze Trójki oburzeni kolejnym prawicowym prowadzącym. "Słucham od lat 80. Teraz przestanę"
Zaloguj się
 • caspric

  0

  Najgorsze jest to, że protesty inteligencji (tutaj: słuchaczy trójki) niewiele dają, tak jak niewiele dawały w 1968 i jeszcze paru innych przypadkach. Motłoch i tak zagłosuje na PIS bo dostał swoje "pińcet" i oni już w dupie maja wolność słowa, erozje demokrac. Dopiero jak im kiełbasy i srajtaśmy zabraknie to się wtedy ruszy i może dojdzie do jakiegoś przełomu

 • alexander59

  0

  od lat 80-tych byłem słuchaczem "Trójki", ta stacja towarzyszyła mi wszędzie, w domu, w pracy, w samochodzie itp. Od stycznia 2016 r z przykrością, ale nie słucham już "3" i żadnej stacji PR.
  Prośba do dziennikarzy Trójki- rzućcie to w cholerę i nie dawajcie "głosu" dla PiSiorowego Radia!!!!!

 • figur4

  Oceniono 1 raz 1

  Chcesz słuchać Trójki - omijaj h...ki.

 • klikon55

  0

  Za to w dwójce trwa stan wojenny.

 • 2marcus

  Oceniono 7 razy -7

  Nareszcie następuje dekomunizacja Trójki, pojawiają się normalni dziennikarze a nie lewicowi propagandyści. Cieszy, że radio staje się wolne od marksistowskiej propagandy.

 • hispar

  Oceniono 3 razy 3

  Jak Semka z tą swoją wieczną zadyszką, która utrudnia zrozumienie tego, co mówi może prowadzić program radiowy?

 • lemond

  Oceniono 2 razy 2

  PRZESTAŁEM SŁUCHAĆ TRÓJKI - a przecież wychowałem się z tym programem.
  DOBRA ZMIANA!!!

 • markfrost

  Oceniono 2 razy 2

  Dawniej publiczne były "domy" a teraz będą media. Różnica ??? Większość korzystających z domów publicznych była zadowolona.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX