Szokujący transparent na meczu Legii. Na "Żylecie" wywiesili: "KOD, GW, Olejnik - będą dla was szubienice"

1. Transparent pojawił się podczas meczu Legii z Piastem Gliwice
2. To nawiązanie do "gwizdów na prezydenta" w trakcie Pucharu Polski
3. Policja zabezpieczyła monitoring, jest gotowa do prowadzenia postępowanie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" - taki transparent pojawił się na "Żylecie" - trybunie najzagorzalszych fanów Legii Warszawa - podczas niedzielnego meczu z Piastem Gliwice. To jasne odniesienie do wydarzeń z ubiegłego poniedziałku, kiedy w trakcie finału Pucharu Polski część obecnych na meczu wygwizdała prezydenta Dudę.

Duda wygwizdany na Narodowym przez kibiców Legii i LechaNa transparent nie zareagowały służby porządkowe stadionu przy ul. Łazienkowskiej, chociaż jego treść to jawne nawoływanie do nienawiści.

"Dziennikarze mainstreamowych mediów doczekali się odpowiedzi"

Prawicowe media traktują sprawę z dużą pobłażliwością. W internetowym serwisie TV Republika możemy przeczytać, że wcześniej "dziennikarze mainstreamowych mediów żyli informacją o wygwizdaniu", a teraz "doczekali się odpowiedzi". A jeszcze nie tak dawno temu - kiedy po wypadku prezydenckiej limuzyny w internecie zaczęły się pojawiać obraźliwe komentarze - portal wPolityce.pl pisał o "mowie nienawiści środowisk opozycyjnych" tak: "To język w tych grupach tak naturalny i tak oczywisty, że nikogo już nie razi".

wpolityce.pl

Tymczasem na Facebooku pojawiają się komentarze wyrażające poparcie dla pomysłu "wieszania" m.in. Moniki Olejnik i Tomasza Lisa. "Oby tak się stało", "Przyszedłbym na każde jedno wieszanie tych zdrajców" - pisali pod imieniem i nazwiskiem.Policja zabezpieczyła monitoring

Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek powiedział "Gazecie Wyborczej", że funkcjonariusze wiedzą o transparencie i są "przygotowani, żeby prowadzić postępowanie". Zabezpieczyli monitoring i są w stanie zidentyfikować osoby, które go wywiesiły. Zaczną je ścigać dopiero na wniosek osób pokrzywdzonych, bo w grę wchodzi zniesławienie i groźby karalne.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


[QUIZ] Wybory sprzed lat. Czy pamiętasz te hasła?

"Nasz premier. Nasz prezydent" to hasło, którego w kampanii użył:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (487)
Szokujący transparent na meczu Legii. Na "Żylecie" wywiesili: "KOD, GW, Olejnik - będą dla was szubienice"
Zaloguj się
 • romek4805

  0

  zapomnijcie o śledztwie to tylko jest kwiat młodzieży polskiej pupilki prezesa i nad ministra zresztą już jednego bandytę zwolnił motywując to tym że to niesłychanie spokopjny chłopak a pokrzywdzony jest teraz na wózku inwalidzkim ale jest sobie sam winien niepotrzebnie tamtędy przechodził a że był zdenerwowany to dostało się pierwszemu lepszemu który się napatoczył i był slabszy bo ci narodowościowcy są silni w grupie i ich przewaga przynajmniej 3<1 a teraz Macierewicz chce z tej młodzieży stworzyć oddziały O T K I Ich uzbroić oddziały te będą bronić wschodnich granic i no i oczywiście prezesa prezydenta i premier no i to wtedy będzie się działo nad minister nie będzie mógł nadążać kasować śledztwa za nieuzasadnione użycie broni i dopiero wtedy pis odetnie całymi piersiami iiiii będzi prowo i sprawiedliwie tak jak u Pawlaka

 • hubert454

  0

  Żyleta to patałachy, które zawsze dadzą się wmanewrować w grę większych misiów

 • jr43

  0

  Jest taka partia, która chamstwo nagradza aplauzem. Widocznie prezes tego oczekuje, to wspiera i to nagradza.

 • citisus

  Oceniono 1 raz -1

  Kto sieje wiatr to zbiera burzę.......
  Tylko skąd to zdziwienie i obudzenie......siewcy nienawiści dostali odpowiedź od kibiców.

 • pogostarek

  Oceniono 2 razy 2

  kibole prezesowi fajkę robią bez trzymanki, co w zamian ? handel prochami bez konsekwencji ?

 • wyciety

  Oceniono 1 raz -1

  Komuna i zydokomuna nie ma zadnych praw.Tych ludzi czeka Norymberga.Mam nadzieje,ze kara bedzie rownie surowa.

 • piswatch

  Oceniono 3 razy -1

  Od kiedy to komuniści są prawicą ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX