Śmiało się z niej pół Polski, bo myślała, że wygrała 14 milionów w Lotto. Ale prawda okazała się brutalna

W sobotę odbyło się losowanie Lotto, po którym ktoś może się cieszyć z 60 mln złotych. Pewna mieszkanka Katowic też wcale nie tak dawno temu sądziła, że ma powody do radości. Niestety - jej kupon, gwarantujący rzekomo 14 mln zł, okazał się fałszywy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Historia niedoszłej wygranej szybko obiegła Polskę. 49-letnia mieszkanka Katowic w maju ubiegłego roku znalazła w pozostawionej na ławce gazecie kupon Lotto. Jej syn z ciekawości sprawdził, czy zakreślone w nim numery dają jakąś wygraną.

I ku wielkiemu zdziwieniu obojga zainteresowanych, okazało się, że... tak. Wygrana miała być ogromna, bo liczby - wybrane rzekomo wcześniej przez kogoś, kto zgubił kupon - dawały aż 14 750 740 złotych.

Najświeższe wyniki wszystkich gier Lotto >>>

Jak nietrudno się domyślić, cała rodzina była zachwycona. Wieść o zdobytej fortunie szybko dotarła do wszystkich krewnych i znajomych. Zaczęło się planowanie wydatków, dużych zakupów, wakacji życia...

Niestety, po wizycie w kolekturze wszystkie marzenia prysły. Okazało się, że kupon, który w teorii miał zabezpieczyć przyszłość rodziny, był fałszywy. Sprawa trafiła do policji, która kilka dni później ustaliła, że niedoszli milionerzy padli ofiarą zmyślnego żartu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (29)
Śmiało się z niej pół Polski, bo myślała, że wygrała 14 milionów w Lotto. Ale prawda okazała się brutalna
Zaloguj się
 • amur-49

  0

  " że niedoszli milionerzy padli ofiarą zmyślnego żartu." To nie był żart, tylko okrutne chamstwo.

 • ulanzalasem

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba pół Polski śmieje się z tego, że gazeta osiągnęła poziom pudelka.

 • kacper pawlowski

  Oceniono 2 razy 0

  takimi tytułami sięgacie poziomu niezaleznej, gazety polskiej i całej reszty tego g o w n a - ten samy styl - rżało z niego pół internetu, śmiała się z niego cała polska, itd . A tego czegoś co spłodził jakiś niedorobiony "dziennikarz" nie da się nazwać artykułem. To jest wpis, post, albo jeszcze jakieś inne g o w n o . Z pewnością jest to coś co nie powinno znaleźć się na łamach ...nawet gazeta.pl . Beznadzieja.

 • koma_5

  Oceniono 2 razy 2

  "Niestety - jej kupon, gwarantujący rzekomo 14 mln zł., okazał się fałszywy."

  Poprawnie pisze się "zł" bez kropki, proszę "dziennikarza" TS.

 • bemeta

  Oceniono 7 razy 7

  Borze ty mój tucholski, Gazeto nie idz ta droga... ja piernicze takiego zebraczego wyludzania klikniec.. po co wam to?
  Tyle lat razem, ostatnio juz tylko z przyzwyczajenia...
  Szkoda, naprawde szkoda, ale mam rozum i go uzywam, idzcie sie pudelkowac.

 • kwiatekkk

  Oceniono 8 razy 2

  Pół Polski się śmiało? Wątpię. Śmiało się pewnie pół Czerskiej ( w tym cała wasza redakcja) , bo to w waszym wrednym stylu.

 • wyrwana.z.kontekstu

  Oceniono 38 razy 30

  Śmiało się z niej pół Polski? Serio? Nie zauważyłam. Mi było raczej szkoda zawiedzionych nadziei tych ludzi. Wierzę, że jest więcej ludzi, którzy nie potrzebują czyjejś spektakularnej porażki, żeby się uśmiechnąć.

 • Rafal Biegun

  Oceniono 18 razy 4

  WYdaje mi sie, ze to synek z mamusia podrobili, ale jak dowiedzieli sie o konsekwencjach to wymyslili bajeczke o znalezionym kuponie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX