Kijowski nie przyszedł do TVP. Prawica: "Stchórzył przed Marianem Kowalskim". Lider KOD: "Manipulacja TVPis"

1. Lider KOD mimo zapowiedzi nie zjawił się w studiu "Dziś wieczorem" TVP 2. Zdaniem części komentatorów, przestraszył się rozmowy z narodowcem 3. Kijowski: "TVPis manipuluje i oszukuje". KOD wydał specjalne oświadczenie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Godzinę przed naszym programem zostaliśmy zawiadomieni, że pan Mateusz Kijowski nie przyjdzie do studia. Osobiście rozmawiałam o godz. 18.40 z panem Kijowskim i powiedział mi, że niestety nie jest w stanie do nas dotrzeć - taką informacją na wstępie programu "Dziś wieczorem" podzieliła się z widzami Danuta Holecka.

Po tym oświadczeniu dziennikarki prawicowe media okrzyknęły lidera KOD "tchórzem". Część komentatorów uznała, że Kijowski przestraszył się rozmowy z przedstawicielem Stowarzyszenia Narodowcy RP - Marianem Kowalskim.

Ostatecznie Kowalski był jedynym gościem wieczornej rozmowy, w której stwierdził m.in., że protesty działaczy KOD i PO to "kwik z powodu utraconego koryta".

Zupełnie inaczej sprawę niedoszłego spotkania w TVP Info przedstawia KOD i sam Kijowski. "TVPis manipuluje i oszukuje. Co robić? Na pewno nie warto tam chodzić. Ani oglądać. Większość Polaków już to wie" - napisał na Twitterze lider Obrońców Demokracji.

Więcej informacji pojawiło się w specjalnym oświadczeniu. Czytamy w nim, że "Komitet Obrony Demokracji z ogromnym oburzeniem przyjął fakt niewpuszczenia do studia przedstawiciela naszego ruchu i to mimo wcześniejszego zaproszenia do programu". Chodzi o Jarosława Marciniaka, który miał zastąpić w rozmowie Kijowskiego.

"Początkowo zapraszano naszego przedstawiciela jako jedynego gościa programu. Wstępnie ustaliliśmy, że będzie to Mateusz Kijowski. Potem okazało się, że będzie jednak drugi gość" - tłumaczą działacze KOD. Ich zdaniem miał to być "któryś z braci Karnowskich". Dalej czytamy, że KOD "mimo łamania ustaleń (...) zgodził się na udział w programie swego przedstawiciela i na rozmowę w towarzystwie drugiego gościa, którym ostatecznie okazał się... Marian Kowalski"."Zastrzegliśmy jednak, że nie będzie to - z powodów prywatnych i rodzinnych spraw - Mateusz Kijowski, lecz inny przedstawiciel KOD - Jarosław Marciniak" - relacjonują przedstawiciele KOD i dodają: "Jarka do studia nie wpuszczono, argumentując, że zaproszenie skierowane zostało wyłącznie do Mateusza Kijowskiego".

W sprawie zamieszania skontaktowaliśmy się z rzeczniczką TVP. - Między godz. 14 a 15 potwierdzeni byli goście programu "Dziś wieczorem" - Mateusz Kijowski i Marian Kowalski. Panowie wzajemnie wiedzieli o swojej obecności i wyrazili zgodę na udział w programie. Zapowiedź, że gośćmi będą panowie Kijowski i Kowalski "Wiadomości" podały na Twitterze o godz. 16.10 - powiedziała nam Aleksandra Gieros-Brzezińska. I dodała: - Nie ma więc mowy o "łamaniu ustaleń" przez TVP.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!


Najbardziej znane polskie cytaty polityczne. Sprawdź, ile pamiętasz! [QUIZ]

Kto powiedział: "Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO"?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ


Więcej o:
Komentarze (768)
Kijowski nie przyszedł do TVP. Prawica: "Stchórzył przed Marianem Kowalskim". Lider KOD: "Manipulacja TVPis"
Zaloguj się
 • pacynka51

  0

  Takich Kowalskich to mamy setki tysięcy a P. Kijowski jest tylko jeden

 • mrjarwit

  0

  Ze sterowanym mięśniakiem się nie dyskutuje bo szkoda czasu! Brawo Panie Kijowski!!! Rób Pan swoje a mięśniak już się cieszy na rozróbę !

 • mrjarwit

  0

  Jacy "narodowcy"? Niewyżyte mięśniaki szukający rozróby!

 • sztadeu

  0

  Zebrali się wszyscy bez nazwiska i wyzywają od tchórzy,alimenciarzy itp. nie mając żadnych argumentów plują wokół inwektywami.( ateofi,badziewiak66,- powinien dodać jeszcze jedną 6 -, 14ar14,ze_swiata,organmaster,eldemon,andrzejf13; itd,itp....)

 • prawdziwykermesz

  Oceniono 1 raz 1

  na filmiku pryszczaci :-)komuchy, lewizna, banksterzy, nikt normalny nie chce zadawac sie z takimi metami. To juz wole burakow z PISu- ciemniaki, ale przynajmniej w miare uczciwe

 • 2mimoza

  0

  Uczestnicy marszu KODU :
  - odrąbani od koryt i dostępu do lekkiej kasy politycy PO
  - kopnięci w dupę politycy lewicy ze swoimi lesbijami i pedałami
  - kopnięte w rozum i dupę Romana skoczki zabiegający o reelekcję wyborczą
  - Rumun Petru i jego harem pragnący za wszelką cenę posiąść władzę i pomnażać bogactwo
  - miernoty , cioty i różnej maści karły moralne chcący zaistnieć i dostać się do Sejmu
  a za nimi szlajać się będą :
  - dawni esbeccy kapusie nienawidzący Kaczora
  - głupi, otumaniony motłoch

 • kmicic.andrzej

  0

  Przecież Ci nowi w TVPis to wyglądają i zachowują się jak "rodzina Adamsów", sam bym się bał tam chodzić. Kobitki jakieś takie czarniawe a faceci agresywni brrrrr....

 • michu-najlepszy

  Oceniono 1 raz 1

  Przy takim towarzystwie nikt obecnie nie powinien mieć żadnych wątpliwości o jaką demokrację biega, o demokratyczne koryto w podziale starzy wyjadacze i głodne wilczki. I teraz zauważcie jakim kosztem, kosztem Polski i Narodu. Kaczyński i minister Ziobro to ministranci, powinni postawić zarzuty za szpiegostwo i działanie na szkodę państwa, a alimenciarza z Komitetu Odrodzonych Donosicieli za unikanie łożenia na dzieci i zadłużenia alimentacyjne posadzić
  Z poważaniem

 • kazfil

  0

  Kowalski zapros Kaczynskiego albo Dude oni tez twoim zdaniem stchorza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX