Lekarze walczą o życie pobitej półrocznej dziewczynki

1. Dziecko trafiło kilka dni temu do szpitala w Opolu
2. Lekarz: ?Wszystko wskazuje na zespół dziecka maltretowanego?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziewczynka została pobita prawdopodobnie 30 kwietnia. Wtedy dziecko trafiło do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. O sprawie poinformowała opolska "Gazeta Wyborcza".

Dopiero 4 maja policja dowiedziała się, że dziecko było ofiarą przemocy. Według relacji 22-letniej kobiety, jej o siedem lat starszy partner miał pobić ich córkę. - Obrażenia są charakterystyczne dla przypadku silnego potrząsania dzieckiem, które zostało również pobite - powiedział dr Wojciech Walas, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii dzieci w WCM.

Dziecko jest w stanie ciężkim, wciąż zagrożone jest jego życie. W środę policja zatrzymała ojca dziewczynki, następnego dnia miał usłyszeć zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu za to grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o pobiciu czytaj na opole.wyborcza.pl.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (59)
Lekarze walczą o życie pobitej półrocznej dziewczynki
Zaloguj się
 • Dorota Pochylska

  Oceniono 2 razy 2

  i oczywiscie matka nic nie wiedziała co za bzdura a moze nie chciała widziec bo dawał jej pieniadze na utrzymanie tez powinna dostac kare

 • greeg99

  Oceniono 1 raz 1

  niedługo lekarz nie będzie leczył dziecka, jeśli bijącym był sympatyk PIS wystarczy powołać się na klauzulę sumienia i z głowy.

 • strabologia

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba rozpocząć
  zbieranie podpisów pod zwiększenie kary za znęcanie się nad dzieckiem. Te psychole czują się bezkarne. Ile jeszcze maleństw ma stracić życie, lub być na trwałe kalekie z powodu rodziców psychopatów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 1rabarbar1

  Oceniono 3 razy 1

  Nie partner a po prostu konkubent. W takich sytuacjach powinniście się bić w piersi, nędzna gazecino, bo to m.in wy promujecie wolne związki!

 • saiv

  Oceniono 4 razy 2

  Rozumiem że ten śmieć w ciele człowieka będzie odpowiednio potrząsany przez więźniów. To bydle nie ma prawa łazić po świecie. Każdy kto go stuknie powinien dostać sowitą nagrodę pieniężną. Ryj i dane adresowe do publicznej publikacji i niech żyje w strachu.

 • pawel.lewski

  Oceniono 4 razy 2

  Na posiadanie broni potrzebne jest pozwolenie, na prowadzenie traktora potrzebne jest prawo jazdy ale na posiadanie dziecka przez debili nic nie jest potrzebne, żeby wyprodukować broń, konieczne są odpowiednie procesy technologiczne, to samo dotyczy produkcji traktora, człowieka natomiast można "wyprodukować" nawet w pijanym widzie i bez świadomości "producenta", chyba Panu Bogu cosik się potaśtało, że takim kanaliom jaj nie poobcinał!

 • czarna_zoska

  Oceniono 6 razy 2

  To polska norma. W Polsce dzieci sie katuje. Gdyby tak tyle czasu antenowego polityci i telewizje poswiecily na kampanie prrzeciwmo przemocy ile poswiecaja aborcji, gdyby ksieza co niedziele powtarzali motlichowi ze bicie dzieci jest grzechem....moze w koncu ten wskaznik przemocy bylby nizszy. W Polsce co roku umiera z zakatowania sie ok 30 dzieci czyli 2-3 w miesiacu. Ile zyje w przemocy....ok 40000 tys. To sa dane z policji.

 • dubitus

  Oceniono 3 razy 3

  A sędziowie przy wymierzaniu kary będą kierowali się przede wszystkim funkcją ochronną prawa karnego ,zapominając o funkcji sprawiedliwościowej .Wystarczy ,że sprawca wyrazi żal/czynny ,nie bierny/ ,a "odpowiednio" wykształcony sędzia biorąc pod uwagę dyrektywy wymiaru sprawiedliwości i jeszcze młody wiek sprawcy,brak karalności , a do tego treść art 158 par 2 KK w związku z art ,37a KK to obraz polskiego wymiaru niesprawiedliwości widać jak na dłoni !!! W normalnym kraju takiego CH skazano by na długoletnie więzienie/ tj, nie na 15 czy 20 ,ale co najmniej 30 lat ,a w przypadku zbrodni zabójstwa dwie możliwe kary 40 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia .Eksperyment z resocjalizacją skazanych niech realizują ci ,którzy mają kłopoty z myśleniem ,i co równie ważne pozbawieni są instynktu samozachowawczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX