Powstała wielka koalicja przeciwko PiS. W niej KOD, Nowoczesna, ale jednej dużej partii brak

1. KOD zawiązał koalicję z partiami opozycyjnymi
2. Wolność, Równość, Demokracja - to ich oficjalna nazwa
3. Do koalicji na razie nie przystąpiła PO

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do koalicji z KOD przystąpiły na razie Nowoczesna, PSL, SLD, Zieloni, Inicjatywa Polska oraz Stronnictwo Demokratyczne. Jak podaje portal 300polityka.pl, na razie nie ma PO, ale jak poinformował na konferencji prasowej lider KOD-u Mateusz Kijowski, Platforma ma dołączyć do tego grona. Kijowski zaznaczył, że koalicja ma stanowić przeciwwagę dla PiS, które "zawłaszcza" i "niszczy" państwo.

Opozycja zrzeszyła się pod nazwą Wolność, Równość, Demokracja. Jutro ma ogłosić swój manifest. Już wiadomo, że jedną z form sprzeciwu będzie organizowanie ulicznych demonstracji."Te sytuacje jeszcze pół roku temu nie śniły się żadnemu pesymiście" [BLOG]

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (596)
Powstała wielka koalicja przeciwko PiS. W niej KOD, Nowoczesna, ale jednej dużej partii brak
Zaloguj się
 • kuma1

  0

  Ta koalicja ma już z założenia braki, ponieważ do jej wnętrza wchodzą Ci, którzy powstali na fali afery podsłuchowej i Ci którzy biegali do Kaczyńskiego, by paść mu do stóp jak partia Milera. Znając PIS a wcześniej komunę, można już twierdzić, że o ustaleniach Koalicji Kaczyński będzie wcześniej wiedział i poprzez swoich wpływał i sterował, niż nie jeden Zarząd partii. Naiwność politycy powinni zostawiać nie tylko w Sejmie .

 • nopetopis

  0

  Tutaj h t t p s://youtu.be/1UUBm_8PAX0?t=8 na YouTube jest najnowsza (druga) wersja pieśni zaprojektowanej na marsze KOD.
  Tu przyjdą za nami Miliony
  Published on 4 May 2016

  Druga wersja "Tu przyjdą za nami Miliony". To wersja pasuje do marszu. Melodia trochę zmieniona ale również prosta, Zmieniłem w refrenie dwukrotnie 2 wersy, Sami ocenicie, które lepsze.

  slowa Jan Jagusiak
  muzyka Andrzej Klukowski
  wykonanie Andrzej Klukowski

 • nopetopis

  0

  Czytamy poniższy artykuł, podpisujemy petycję i rozsyłamy tę wiadomość do maksymalnej liczby osób.

  Skopiowano z h t tp://joannakonieczna.natemat.pl/178867,wara-od-konstytucji:

  Wara od Konstytucji!

  Joanna Konieczna
  4.05.2016
  W wyborach do Sejmu 2015 na PiS zagłosowało niespełna 6 milionów osób, spośród 31 milionów uprawnionych do głosowania Polaków. Serio myślicie, że macie mandat do zmiany Konstytucji? Tak więc, mylicie się, nie macie. Pokażemy Wam to liczebnie.

  Konstytucja III RP została przyjęta w 1997 roku. U jej podłoża leży wielki zryw Solidarności, której ludzie łamali sobie życiorysy w więzieniach, tracili zdrowie, najbliższych, a to wszystko po to, żebyśmy żyli w normalnej Polsce. Byłam wtedy dzieckiem, kiedy wprowadzano stan wojenny moim sporym zmartwieniem był brak Teleranka, a w piątkowe wieczory brakowało Listy Przebojów Trójki. Kiedy podrosłam, zbierałam podpisy na prezydenta Mazowieckiego, który przegrał z kretesem na rzecz mitu Wałęsy. I kto się wtedy kręcił koło nowo wybranego? Jarosław Kaczyński ze świtą, czyli umoczone nie raz w przekrętach Porozumienie Centrum. Teraz pluje na byłego przywódcę ruchu, który i jego wywindował, bo jakoś te ciężkie lata, zamiast w więzieniu, przesiedział z mamą w ciepłym domu. Pewnego upojnego wieczoru, jako dziewczę durne i chmurne nabluzgałam prezesowi w kawiarni na Nowym Świecie. Dziś pewnie zrobiłabym to znowu, tyle że zmądrzałam. Dlatego założyłam stronę Nie zgadzam się na zmianę Konstytucji. Obywatele RP* i proszę Was, zbierzmy podpisy pod listem do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, wyślijmy razem tę petycję. W niecałe 3 godziny strona zebrała ponad 200 fanów, a liczba ta cały czas rośnie. Cieszę się.
  Jeżeli nie chcecie, aby w najważniejszym państwowym dokumencie, stało iż Chrystus jest Królem, Maryja dziewicą, a Kaczyński dzieciątkiem, podpisujcie.
  Jeżeli chcecie żyć w spokoju, mieć prawo do uczciwych wyborów, kochać kogo i jak chcecie, posyłać dzieci do świeckich szkół, podpisujcie.
  Jeżeli chcecie aby prawo w naszym kraju było szanowane i egzekwowane przez najważniejsze osoby i nas, maluczkich, podpisujcie.
  Jeżeli chcecie uczciwej, szerokiej debaty o konieczności zmian konstytucyjnych, podpisujcie.
  Jeżeli macie dość wszechobecnego krzyża, włażenia z nim do Waszych łóżek i telewizorów, podpisujcie.
  Jeżeli obawiacie się, że stan wojenny Jaruzelskiego to była niewinna przygrywka, podpisujcie.
  Jeżeli nie chcecie, aby upokarzanie, nękanie i uwłaczanie kobietom miało ciąg dalszy, podpisujcie.
  Jeżeli nie chcecie za 20 lat patrzeć na opustoszałą Polskę ubogich staruszków, podpisujcie.
  Jeżeli czekacie aż ktoś Was obroni, podpisujcie. Sami się obronimy.
  ----------------------------------
  *) Pod adresem h t t p://www.ipetitions.com/petition/nie-zgadzamy-sie-na-zmiany-w-konstytucji-rp#scrollTo-upvote-3106343.
  W tej chwili (6.05.2016, 8:35) podpisało 277 osób. Oto skopiowana treść petycji:

  Warszawa, 03.05.2016

  Do Szanownych Panów,

  Prezydenta RP Andrzeja Dudy,

  marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego,

  marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego,

  Ja, niżej podpisany obywatel Polskiej Rzeczpospolitej nie zgadzam się na wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia drugiego kwietnia 1997 roku.

 • nopetopis

  0

  Skopiowano 5.05.2016 z h t t p://www.fakt.pl/Pieronek-rozjezdza-Kaczynskiego,artykuly,82826,1.html?utm_source=Interakcja:

  Pieronek rozjeżdża Kaczyńskiego

  AKA
  5 maja 2016 r.

  To odrażające - w tak ostrych słowach biskup Tadeusz Pieronek (76 l.) krytykuje prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego?

  Według niego Jarosław Kaczyński (61 l.) tragedię smoleńską wykorzystuje politycznie, by umacniać partię i chce, by Polacy pamiętali tylko o śmierci jego brata. A nie wszystkich ofiar katastrofy.

  – Nie chodzi o krzyż. Chodzi o pomnik i o postawienie go w takim miejscu i w takiej formie, jakich tego zażąda prezes PiS. Ale to jest dyktat, który w warunkach państwa demokratycznego nie powinien mieć miejsca – mówi biskup Pieronek w wywiadzie dla „Polska The Times”.

  Duchowny uważa, że takie działania to polityczna gra nastawiona na budowanie siły partii, nie mająca nic wspólnego z pamięcią o wszystkich ofiarach katastrofy z 10 kwietnia a tylko o jednej. – Z przykrością mówię, że to jest odrażające – ocenia biskup Pieronek.

 • mrjarwit

  0

  Pan Petru słusznie przewidywał że zaczną się spory w piaskownicy kto ma więcej zabawek! PO z panem Schetyną chyba nie zauważa spadku swoich notowań albo metodą Kurskiego , lekceważy je. Panie Schetyna! Kiedyś stanowiliście siłę ale już nie! Nie przeszkadzajcie rodzeniu się zorganizowanej opozycji przeciwko pisiorom!!!

 • nopetopis

  0

  - W jakim czasie żyjemy?

  - Przejściowym.

  - Dlaczego?

  - Gdyż gwarantuje to nam "konstytucja czasu przejściowego"*

  -------------------------------

  *) Dokładnie: "to była konstytucja, to jest konstytucja czasu przejściowego" - słowa prezydenta Andrzeja Dudy o konstytucji z 1997 r. wygłoszone podczas obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja na pl. Zamkowym w Warszawie w dniu 3. maja 2016 r.

 • slade1972

  Oceniono 1 raz 1

  W sobotę w Warszawie!
  Gonitwa - Wielka targowicka!

 • slade1972

  Oceniono 1 raz 1

  No i jest! Coś mi przyPOmina!
  POlska Zjednoczona Partia Opozycyjna!

 • 2mimoza

  Oceniono 4 razy 4

  Tym , co z wszelką cenę chcą przejąć władzę się nie dziwię , bo władza i kasa nęci,
  ale
  dziwię się debilom , którzy szlajają się za tymi pasożytami łaknącymi władzy i kasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX