Narodowcy przeszli przez Wrocław. Spalili zdjęcie Dutkiewicza w jarmułce

1. Przez Wrocław przeszedł antyimigrancki marsz narodowców
2. Wśród uczestników dominowały hasła dotyczące uchodźców i islamu
3. Spalono też portrety prof. Baumana oraz prezydenta Wrocławia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Antyimigrancki marsz zorganizowali członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego; w pochodzie wzięli też udział m.in. przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej czy Obozu Wielkiej Polski. Uczestników było jednak mniej niż przewidywali organizatorzy - zaledwie 120 osób.

Jak podaje wrocławska "Gazeta Wyborcza", dominowały hasła dotyczące uchodźców i islamu. Narodowcy skandowali m.in. "Jasna Góra, a nie Mekka", "a na drzewach zamiast liści będą wisieć islamiści", "śmierć wrogom Ojczyzny", "Polska dla Polaków" czy "Tu jest Polska nie Bruksela, tu islamu się nie wspiera".

Podczas przemówienia Justyna Helcyk z ONR nazwała prezydenta Wrocławia "szmalcownikiem i konfidentem" - rafał Dutkiewicz po ostatniej manifestacji narodowców, którzy spalili portret kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zgłosił sprawę do prokuratury. Po zakończeniu marszu jeden z liderów kibiców WKS spalił też zdjęcia prof. Zygmunta Baumana i Rafała Dutkiewicza w jarmułce. - Ten człowiek nigdy nie powinien być wpuszczony do Wrocławia i nie powinien nam mówić, jak mamy żyć - przekonywał Roman Zieliński.

Więcej czytaj na wrocław.wyborcza.pl >>>

To nie pierwsza taka manifestacja we Wrocławiu

Kilka miesięcy temu we Wrocławiu podczas manifestacji spalono kukłę Żyda. To m.in. do tego wydarzenia nawiązała w przemówieniu na obchodach 73. rocznicy powstania w getcie warszawskim prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Antysemityzm jest skierowany nie tylko przeciwko Żydom, ale także na kluczowe wartości każdego demokratycznego społeczeństwa - mówiła. Jej wypowiedź spotkała się z falą krytyki ze strony polityków PiS. - Ta wypowiedź wzmacnia stereotyp Polski jako kraju szczególnie antysemickiego - przekonywał m.in. Jacek Sasin.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (115)
Narodowcy przeszli przez Wrocław. Spalili zdjęcie Dutkiewicza w jarmułce
Zaloguj się
 • wieslaw krzysiek

  Oceniono 1 raz -1

  Co Polska potrzebuje to takich wiecej mlodych ludzi jak ci we Wroclawiu.Jeszcze Polska niezginela poki my mamy tak wspaniale mlode pkolenie prawdziwych Polakow . Brawo.

 • y_control

  Oceniono 1 raz 1

  A „prawdziwi żydzi”, ludzie „obrzezani na sercu”, wychowani w klimacie judeochrześcijańskiej pogardy dla kobiet, zwierząt, środowiska naturalnego, natury człowieka : jego emocjonalności, seksualności, cielesności, prawa do szczęścia. Wychowani w klimacie judeochrześcijańskiej pogardy i strachu wobec wszelkiej odmienności, przeświadczeni o tym, że sami należą do polskiego narodu-rasy którego (rzekomo dobre) cechy charakteru tkwią we krwi lub są wysysane z mlekiem matki, oskarżają swoich politycznych przeciwników o bycie Żydami, ludźmi należącymi do żydowskiego narodu-rasy którego (rzekomo złe) cechy charakteru tkwią we krwi lub są wysysane z mlekiem matki. I nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak blisko im, „prawdziwym polakom” do nich, „prawdziwych izraelczyków” którzy również nienawidzą odmienności, tyle że tej palestyńskiej. Nawet nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę takimi jacy są, takimi a nie innymi, czynią ich nie geny i nie taka czy inna narodowość tylko religia i wychowanie. To religia i wychowanie czynią człowieka nieakceptującym, wrogim wobec wszelkiej odmienności, pozbawionym wrażliwości, współczucia a także zachłannym i rządnym władzy.

  fb/Prawdziwi żydzi

 • Oceniono 2 razy -2

  Największym wrogiem Polaka jest Żyd. Z nimi trzeba walczyć wszelakimi sposobami. Zgubą dla Polski jest żydowska masoneria w postaci Michnika i innych tego typu popierdółek.

 • philosophe

  0

  Ostatnio pojawil sie w polskich mediach jako ekspert niejaki Szewko, ..doktor..., udajacy znawce spraw miedzynarodowych. Jak sie zdaje wykonal on jedynie rozkaz, a w tekscie plecie trzy po trzy. Jesli w Polsce tacy homosovieticus sa specjalistami to nic dobrego Polakow nie czeka.

 • primo5

  Oceniono 1 raz 1

  A "ksiądz"faszysta Międlar,był???
  Zaszczycił swoją obecnością to zacne zgromadzenie?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy 4

  Polacy, podziękujcie Dudzie i Kaczyńskiemu za taką sytuację i podzieleniu Narodu w naszym Kraju!

 • bez_sortowania

  Oceniono 4 razy 4

  O w mordę jeża...120 osób? Toż to marsz miliona! :DDD

 • realistas

  Oceniono 5 razy 3

  Oni paliliby Żydów. To są ci sami co oburzają się na Grossa, że pokazał ilu Żydów zabili polscy patrioci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX